آموزش کار با دستگاه اکسترودر

دستگاه های اکسترودر دستگاه هایی هستند که  می توانند جهان را در آینده نزدیک از زباله ها پاک کرده و جهان پاکی را برای مان به ارمغان بیاورند، حتی بسیاری از افراد در ابتدا نسبت به آن شک داشتند، زیرا از نظر عمل کرد نسبته به سایر روش های بازیافتی بهتر عمل می کرد. از بدو ورد این دستگاه ها به یک فناوری کاملاً شناخته شده و بسیار دقیق تبدیل شده است، تا جایی که دستگاه های اکسترودر برای تولید انواع پلاستیک های مختلف در دسترس است.

قسمت اکسترودر یکی از اجزای اصلی در تولیدات محصولات شما است و شما باید مطمئن شوید که از کیفیت ساخت لازم برای اجرای پروژه شما برخوردار است و ما در اینجا به شما کمک می کنیم بهترین مورد را انتخاب کنید. تا بهترین ارائه محصولات را نسبت به سایر رقبای خود داشته باشید.

در سراسر این راهنما، ما قصد داریم برخی از بهترین گزینه های اکسترودر موجود در بازار را پوشش دهیم تا بتوانید مورد مناسب را برای محیط کار خود پیدا کنید. کار با دستگاه های اکسترودر بسیار پیچیده نیست و به راحتی قابل آموزش است. بنابراین انتخاب بهترین مورد برای نیازهای خاص شما به دانش فنی نیاز دارد. درمورد اینکه در گره اکسترودر مناسب باید به دنبال چه چیزی بگردیم، کمک خواهیم کرد تا خرید شما را با ارزش تر کند تا کیفیت محصول تولیدی را بالاببرد.

محصولات پلاستیکی اکستروژن 

 نحوه انتخاب محصول مناسب برای کار سفارشی خود

در شرکت ماشین سازی متین با تولید محصولات اکستروژن پلاستیکی سفارشی برای مشتریان خود، تجربه زیادی در صنعت پلاستیک داریم، از آنجا که محصولات ما به صورت سفارشی ساخته می شوند، ما مشتریان خود را از طریق فرایند خرید راهنمایی می کنیم، به آنها کمک می کنیم تا محصولات خود را انتخاب کنند و به بهترین کیفیت در محصول تولیدی خود دست یابند.

mahsulat-pelastiki-extrozhen
محصولات پلاستیکی اکستروژن

بخش عمده ای از کار برای تیم متخصص ما کمک به مشتریان در انتخاب محصولات اکستروژن پلاستیکی مناسب برای کار است  و به همین ترتیب، ما این راهنمای مفید را برای انتخاب بهترین اکستروژن برای پروژه شما آماده کرده ایم. تا بنا به محیط کاری خود بهترین انتخاب را داشته باشید و با کمترین هزینه در خرید دستگاه ها بیشترین تولید را داشته باشید.

انتخاب ماده مناسب برای محصول خود به منظور تضمین عملکرد آن و همچنین به حداکثر رساندن سودآوری آن، مهم است. بسیار مهم است که شما تمام جوانب چگونگی استفاده از محصول خود، محیطی که در آن کار می کند و سایر اجزای آن را داشته باشید. این ها هر کدام برای انتخاب یک دستگاه اکسترودر به تنهایی فاکتور مهمی هستند. ما باید برای راهنمایی به شما تمام اهداف شما را بدانیم تا بهترین مشاوره را برای خرید دستگاه های اکسترودر ارائه بدهیم.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در تعیین مناسب ترین محصولات اکستروژن پلاستیکی برای استفاده شما در نظر گرفته شود و این ها باید شامل برخی از موارد زیر باشد.

مقاومت و دوام

درک بارهایی که برای محصول شما اعمال می شود و سرعت اعمال آن ها بسیار مهم است. آیا محصول فشرده یا کشیده می شود؟ آیا تحت تأثیر ناگهانی خواهد بود و اگر چنین است مقیاس آن ها چیست؟ موارد دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، سختی لازم، اصطکاک و مقاومت در برابر فشار است تا به بهترین نتیجه ممکن رسید.

moghavemat-va-davam-pelastik-ha
مقاومت و دوام پلاستیک ها

خواص محیطی

khavas-mohiti-polimer-ha
خواص محیطی پلیمر ها

محیطی که محصول شما در آن کار خواهد کرد نیز در انتخاب مواد مورد توجه شما خواهد بود. آیا مقاومت شیمیایی مهم است؟ آیا محصول تحت اشعه ماورا بنفش قرار خواهد گرفت؟ آیا نفوذ پذیری آب عاملی است یا اینکه محصول برای مطابقت با مقاومت الکتریکی یا استاندارد عایق مشخص مورد نیاز است؟ اینها همه مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. یا حتی محیط وکارخانه و گارگاه یا مساحت آن می تواند از عوامل تعیین کننده در انتخاب شما تولید کننده محترم باشد.

خواص حرارتی

دمایی که یک محصول در معرض آن قرار می گیرد، به طور چشمگیری در انتخاب پلیمر یا مواد افزودنی ممکن است در آن تأثیر بگذارد. چه دمای متوسطی اعمال خواهد شد و برای چه مدت و به طور منظم به افراط و تفریط رسیده است؟ یعنی دما بیشتر از حد مجاز شده است یا خیر؟ دمای مطلوب برای کار شما چقدر می تواند باشد؟  دمای اعوجاج گرما یا هدایت حرارتی ممکن است از عوامل مهم موثر بر عملکرد محصول باشد. تا محصول بیش از حد سفت یا شل نباشد و کیفیت خود را هنگام استفاده از دست ندهد.

حتی هنگام تولید و خروج از دستگاه اکسترودر دچار مشکلات نشود یهنی بیش از شل یا سفت نباشد در بعضی موارد، در کاربردهایی که ایمنی یک عامل است، مقاومت در برابر آتش و توانایی تولید ماده برای تولید دود ممکن است از عوامل اصلی در انتخاب آن ها باشد که توسط تولید کننده باید لحاظ شود.

انطباق قانونی

اکستروژن هایی که قرار است در محیط پزشکی یا در تماس با غذا استفاده شوند مشمول الزامات قانونی خاص هستند. قابلیت بازیافت یا شرایط دفع نیز ممکن است از ویژگی های اساسی در انتخاب ماده شما باشد. زیرا نممکن است موجب آلودگی فضای پزشکی آزمایشگاهی یا حتی آلودگی هایی را روی سطح غذا به وجود بیاورد.

می توان به جای انطباق قانونی از کلمه بهتری مانند استاندارد های ساخت و تولید مواد پلاستیکی  استفاده کرد. این استاندارد ها معمولا به گونه ای تنظیم می شوند که بعد از تولید و یا هنگام استفاده از محصول هیچگونه آلودگی محیطی را ایجاد نکنند. همچنین این عمل باعث حفظ کیفیت محصول تولیدی ما خواهد شد به گونه ای که هیچ شک و شبه ای برای ما پس از تولید به وجود آورد.

رعایت قوانین و استاندارد ها در تولید هر محصولی از الزمات کار تولید کنندگان است که باید حتما به آن توجه ویژه ای داشته باشند. 

ظاهر

رنگ پایانی، وضوح و تیرگی ممکن است برای عملکرد یا جذابیت محصولات شما حیاتی باشد. موادی را انتخاب کنید که با ظاهر محصول نهایی شما سازگار باشد. ممکن است برای مطابقت با تصویر برند یا قانون مصرف کننده به رنگهای خاصی نیاز داشته باشید، انتخاب مواد شما تأثیر بسزایی در موفقیت آنها خواهد داشت.

khavas-zaheri-pelastik
خواص ظاهری پلاستیک

معمولا سعی کنید که از رنگ های کدر در تولید محصولات استفاده نکنید و معمولا از تیره کمتر در تولید محصولات خود استفاده کنید تا محصول شما جذابیت بیشتری داشته باشد. اما باید توجه داشت که در بعضی از تولیدات مانند کیسه های زباله برای کسانی که کار تولید اکسترودر نایلون انجام میدهند استفاده از رنگ مشکی و آبی نفتی ضروری است.

البته این نکته نیز دارای اهمیت است که تولید کنندگان براساس نیاز مشتری های خود در هنگام تولید محصولات از رنگ های درخواستی آن ها استفاده کنند مانند کسانی که برای برند های منحصر به فرد خود درخواست تولید محصول را داده اند. 

آمیختگی اکستروژن 

در بعضی موارد، که به دو رنگ مجزا نیاز است یا درصورتی که یک محصول سفت و سخت به یک مهر و موم یا لولای انعطاف پذیر نیاز دارد، ممکن است مناسب ترین راه حل، یک اکستروژن مشترک از دو ماده باشد. از آنجا که خصوصیات چسبندگی و سازگاری مواد مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است، انتخاب مواد بسیار مهم می شود.

amikhtegi-dar-extrozhen
آمیختگی در اکستروژن

زیرا در صورت انتخاب و ترکیب غلط ممکن است محصول تولیدی از کیفیت مطلوب واقع نشود. یا به طور کلی مواد تولیدی از بین برود . که موجب هدر رفت هزینه های تولید شده و ضررهای را به تولید کننده وارد می کند. 

هزینه

هزینه های پلاستیک های مختلف کاملاً متفاوت است. پلیمرهای تجاری زیادی وجود دارند که هم رقابتی خواهند بود و هم نیازهای بیشتر برنامه های کاربردی برای اکستروژن را برآورده می کنند. اگر به خصوصیات حرارتی، الکتریکی یا مکانیکی بسیار خاصی نیاز باشد، تعدادی مواد مهندسی در دسترس است، گرچه این ها گران ترند. در برخی موارد، مواد پلاستیکی بسیار خاصی در دسترس است که برای پاسخگویی به نیازهای یک برنامه خاص طراحی شده اند. موادی را انتخاب کنید که با شرایط خاص شما مطابقت داشته باشد و از لحاظ تجاری به راحتی در دسترس باشد.

hazine-mavad-polimeri
هزینه مواد پلیمری

اینگونه هم هزینه تولید کمتر می شود هم با موادی که در دسترس تر هستند می توانید بیشترین تولید خود را بالا ببرید و از هرینه های احتمالی جلوگیری کنید. یکی از عواملی که به این کار کمک می کند داشتن مشتری هایی با درخواست های مشابه است تا بتوانید که به راحتی با استفاده از یک فرمولاسیون کار چند مشتری را به صورت همزمان و یا به نوبت انجام دهید.

در اینصورت خط تولید شما با یک فرمولاسیون خاص کارکرده و نیاز به تغییر فرمولاسیون ندارند اما همیشه تولید کنندگان به دنبال مشتری های جدیدتر هستند و برای تولید دست به فرمولاسیون های ترکیبی دیگری نیز می زنند که نسبت به سایرین می توان گفته که مشتری های بیشتر و همچنین تجربه ی بیشتری را کسب می کنند.

این تولید کنندگان به صورت معمول می توان گفت بیشتر با مشاورانی در زمینه تولید و ترکیب مواد مشورت می کنند و براین اساس در زمینه های دیگری از تهیه و تولید مواد فعالیت می کنند. پیشنهاد ما به شما نیز این است که در تولید محصولات با فرمولاسیون جدید حتما از مشورت افراد با تجربه استفاده کنید. شرکت می تواند تا جای ممکن در این زمینه ها به شما خدمات ارائه بدهد.

مواد اکستروژن پلاستیک

اکستروژن پروفیل

تنوع مواد اکستروژن پلاستیکی تقریباً بی حد است و با تولید پلاستیک های پیشرفته ای که می توانند جایگزین لاستیک، فلز و چوب شوند و از آلودگی بیشتر طبیعت جلوگیری کنند.

profile-pelastiki
پروفیل پلاستیکی

انتخاب بهترین مواد پلاستیکی برای اکستروژن سفارشی می تواند یک کار سخت باشد و نیاز به دانش داشته باشد، اما اگر می دانید از کجا شروع کنید می توانید به سرعت گزینه های خود را محدود کنید. که یک تجزیه اساسی از انواع مختلف پلیمرهای پلاستیکی و ترکیبات مورد استفاده برای اکستروژن و تقویت است که می تواند برای دستیابی به عملکرد مطلوب ایجاد شود.

انواع مواد اکستروژن پلاستیک

اگر می دانید کجا را جستجو کنید می توانید به سرعت تشخیص دهید که کدام مواد پلاستیکی اکستروژن برای کار شما مناسب است. ترموپلاستیک ها بر اساس در دسترس بودن تجاری و ساختار مولکولی آنها دسته بندی می شوند. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که درک کلی از ویژگی های مواد مورد نیاز برای برنامه خود داشته باشید و می توانید جستجوی خود را بر اساس دسته بندی محدود کنید.

طبقه بندی تجاری

از نظر تجاری، مواد اکستروژن پلاستیک براساس هزینه، سهم بازار و خصوصیات مواد در سه دسته کالا، درجه مهندسی و عملکرد بالا دسته بندی می شوند.

پلاستیک کالایی

پلاستیک های کالایی برای بیشتر کاربردها مناسب هستند و ۹۰٪ کل کاربردهای ترموپلاستیک را تشکیل می دهند. آنها به راحتی در دسترس اند، و دارای پردازش آسان و کم هزینه ترین پلاستیک برای محصولات اکسترود شده هستند. نمونه هایی از پلاستیک های کالایی شامل پلی پروپیلن (PP)، پلی اتیلن (PE) و پلی وینیل کلراید (PVC) است.

پلاستیک های درجه مهندسی

pelastik-haye-daraje-mohandesi
پلاستیک های درجه مهندسی

پلاستیک های درجه مهندسی با ترکیبات منحصر به فرد از ویژگی ها برای بهبود عملکرد در کاربردهای خاص طراحی شده اند. نمونه هایی از پلاستیک های درجه مهندسی شامل الاستومرهای ترموپلاستیک (TPE)، پلی کربنات (PC)، پلی آمید (PA یا نایلون) و اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) است.

پلاستیک با کارایی بالا

پلاستیک های با کارایی بالا به منظور تأمین نیازهای عملکرد بالا در محیط های سخت، دارای ویژگی های مکانیکی و  یا حرارتی استثنایی هستند. این ها از گرانترین پلاستیک ها هستند، بنابراین معمولاً برای کاربردهای ویژه با حجم کم و خاص ذخیره می شوند.

تا زمانی که سفارش های شرکت  شما برای سفارش های پلاستیک خاصی نیست می توانید با یک فرمولاسیون برای چندین شرکت پلاسیتک تولید کنید. سایر تولیدات می توانند بسیار چشمگیر باشند، اما گران ترند. پلاستیک های کالایی متناسب با اکثر کاربردهای اکستروژن پلاستیک می توانند ترکیب یا تقویت شوند.

طبقه بندی مولکولی

در واقع تمام پلیمرهای پلاستیکی ترکیبی از دو ساختار مولکولی، بی شکل و بلوری هستند. نسبت های آن ها در حین پردازش کمی تغییر خواهند کرد، اما یک ساختار معمولاً ثابت باقی می ماند.

tabaqe-bandi-molkoli-pelastik
طبقه بندی مولکولی پلاستیک

زنجیره های مولکولی در پلیمرهای آمورف نسبتاً بهم ریخته و هنگام فشار یا کشیدن پلیمر آزادانه حرکت می کنند. این به پلیمر انعطاف پذیری، کشش و مقاومت آن را در برابر ضربه افزایش می دهد. پلیمرهای آمورف دارای انقباض کم هستند و می توانند تحمل بیشتری داشته باشند. آن ها همچنین مقاومت خوبی در برابر ضربه و در برابر حرارت متوسط ​​از خود نشان می دهند، اما به طور کلی مقاومت کم و مقاومت شیمیایی ضعیفی دارند.

کریستالی

زنجیره های مولکولی موجود در پلیمرهای کریستالی بسیار مرتب و در جای خود قفل شده اند. این به پلیمر مقاومت و استحکام عالی می بخشد. پلیمرهای کریستالی تمایل به انقباض بالایی دارند بنابراین نگه داشتن تلرانس های تنگ ممکن است دشوار باشد. آن ها مقاومت و استحکام بالایی در برابر مواد شیمیایی و گرما از خود نشان می دهند، اما به طور کلی مقاومت ضعیفی در برابر ضربه دارند و انقباض بالایی از خود نشان می دهند.

اختصارات مواد

ekhtesarat-mavad-polimeri
اختصارات مواد پلیمری
 • PE – پلی اتیلن
 • PP – پلی پروپیلن
 • PVC – پلی وینیل کلراید
 • درجه مهندسی
 • TPE – الاستومر ترموپلاستیک
 • PA – پلی آمید (همچنین به عنوان نایلون شناخته می شود)
 • PC – پلی کربنات
 • ABS – اکریلونیتریل بوتادین استایرن

ما به عنوان مشاور به شما تولید کنندگان این پیشنهاد را می دهیم  که با توجه به عمل کرد اکسترودر و در نظر گرفتن مواد اولیه به نتیجه برسید که کدام ماده برای برنامه اکسترودر شما بهترین است.

تقویت کننده ها، پرکننده ها و مواد افزودنی

تقریباً همه پلاستیک های اکستروژن را می توان با تقویت کننده ها، مواد پرکننده و مواد افزودنی تقویت کرد تا به خواص مواد مطلوب برسد و یا هزینه را کاهش دهد.

تقویت کننده ها

پلیمرها را می توان با افزودن فیبرهای خاص به ماتریس پلیمر، یا در خارج با همزدن آن با ماده دیگر، تقویت کرد.

تقویت فیبر

الیاف تقویت کننده مانند الیاف شیشه و الیاف کربن را می توان به ماتریس پلیمر اضافه کرد تا به طور قابل توجه ای خواص مکانیکی و حرارتی مواد پلاستیکی اکسترود شده را بهبود بخشد. این متداول ترین روش تقویت کننده است و برای ساختن اکستروژن های پلاستیکی استفاده شده است که می تواند در بسیاری از کاربردها از فلز عملکرد بهتری داشته باشد.

هنگام جهت گیری الیاف در همان جهت، همانطور که اکستروژن با جریان مداوم در یک جهت انجام می شود، مقاومت کششی، مقاومت فشاری و استحکام کامپوزیت پلیمر به طور قابل توجه ای افزایش می یابد. علاوه بر این، الیاف تقویت کننده همچنین ثبات حرارتی را بهبود می بخشد و انقباض و پارگی بین مواد را کاهش می دهد.

پرکننده ها

پلیمرهای پلاستیکی را می توان با مواد معدنی، فلزات و یا سایر پلیمرها پر کرد تا هزینه ها را کاهش داده و یا عملکرد را افزایش دهد که از مقرون به صرفه ترین روش ها برای تولید این مواد است.

پرکننده های Extender

پرکننده های اکستندر از قیمت پلاستیکی ارزان تر هستند و به معنای واقعی کلمه استفاده از پلیمری را که به آن اضافه شده است را افزایش می دهد، بنابراین هزینه کلی ترکیب را کاهش می دهد. نمونه هایی از پرکننده های اکستندر شامل کربنات کلسیم، سیلیس و خاک رس است.

پرکننده های کاربردی

پرکننده های کاربردی گامی فراتر از پرکننده های اکستندر است و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، عملکرد را نیز افزایش می دهد به عنوان مثال، پرکننده های رسانا مانند کربن، گرافیت و آلومینیوم می توانند ضمن کاهش هزینه، رسانایی الکتریکی و حرارتی را بهبود بخشند

مواد افزودنی

هر ماده ای که تقویت کننده یا پرکننده محسوب نشود، ماده افزودنی محسوب می شود. این ها مواد ویژه ای هستند که خاصیت خاصی را بدون افزودن مقدار زیاد، تقویت یا معرفی می کنند.

انتخاب یک ماده اکستروژن پلاستیک

اولین گام در انتخاب یک ماده تعیین درجه پلاستیک برای کار اکسترودر است. مگر اینکه برنامه شما در برای کار متفاوت باشد، از پلاستیک های درجه کالایی شروع کنید. در مرحله بعد، تصمیم بگیرید که کدام ساختار مولکولی، آمورف یا کریستالی، خواص مورد نظر شما را فراهم کند. در آن دسته، پلاستیکی را انتخاب کنید که متناسب با کاربرد شما باشد. به یاد داشته باشید، بیشتر پلاستیک ها می توانند با مواد افزودنی تقویت، پر یا تقویت شوند.

برای بهترین استفاده از دستگاه اکسترودر خود و یا در مورد بهترین انتخاب مواد خود پیشنهاد شرکت ماشین سازی متین این است که با مشاوران در این زمینه و افراد با سابقه در تولید محصولات اکستزودر مشورت کنید. آنها می توانند پیشنهادهایی را برای بهینه سازی مواد به شما ارائه دهند که باعث صرفه جویی در هزینه های  اضافی و بهبود عملکرد دشتگاه شما شوند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام محصول اکستروژن پلاستیک برای پروژه شما مناسب است، نترسید! در شرکت ماشین سازی متین راهنمایی مشتریان در مراحل طراحی و ساخت و ایجاد راه حل های سفارشی، بخشی از کار است. با ارائه آخرین امکانات موجود در سایت ما، و یک تیم متخصص در امر مشاوره، ما می توانیم در تولید طرح ها و درخواست های مواد به شما کمک کنیم تا مطمئن شوید که اکستروژن مناسب برای نیازهای خود را دریافت می کنید.

آموزش کار با دستگاه های اکسترودر

هنگامی که  یک دستگاه اکسترودر تحویل مشتری می‌شود. در مورد دستگاه های مختلف شرکت هم درمورد نصب نیرو اعزام می‌کند تا دستگاه را نصب و راه اندازی کنند  و به طور کامل تحویل مشتری دهد و معمولا به صورت یک روز کاری به مدت ۸ ساعت به خریداران دستگاه و اپراتور ها آموزش می‌دهند و حتی اگر درخواست آموزش بیشتری نسبت به مطالب گفته و آموزش داده شده داشته باشند شرکت برای آموزش مجددا نیرو اعزام خواهد کرد برای تایم های طولانی اما معمولا پیشنهاد می شود که از نیروی کاری و اپراتور هایی که با دستگاه در گذشته کار کرده اند و آشنایی کامل را با انواع دستگاه ها دارند استخدام و استفاده شود.

amozesh-kar-ba-dastgah-haye-extroder
آموزش کار با دستگاه های اکسترودر

زیرا آموزش کامل در حد یک یا دو روز برای دستگاه های گرانول معمولا کار بسیار مشکلی است و به این راحتی نیست که در تایم محدود و کم یک روزه به صورت کامل  این آموزش انجام شود بنا براین شرکت ماشین سازی متین پیشنهادی که برای خریداران دارد این است که حتما از یک اپراتور حرفه ای یا نیمه حرفه ای با سابقه کار با دستگاه های اکسترودر را دارد استفاده کند.

در مورد مشاوره دادن برای دستگاه هایی که توسط شرکت ماشین سازی متین ساخته نشده و مشاوره در مورد کسانی که برای اولین بار یک دستگاهی را تهیه می کنند و نمی دانند که از چه دستگاهی برای بهره وری بهتر استفاده کنند، چه چیز هایی را استفاده کنند چه توانی را استفاده کنند ما معمولا این آموزش ها  و خدمات مشاوره ای را برای این دسته از تولید کنندگان عزیز انجام می دهیم.

نحوه انتخاب ماشین آلات اکستروژن پلاستیک

در ایران تعدادی کارخانه ماشین سازی اکسترودر در سراسر جهان وجود دارد. وقتی می خواهید یک کارخانه تاسیس کنید، برای این که بهترین انتخاب خود را داشته باشید پیشنهاد ما به عنوان تولیدکننده این است که به خدمات ارائه شده توسط شرکت و مشاوره ای آن ها دقت کنید.

شرکت ماشین سازی متین همیشه قصد داشته است که بهترین خدمات را برای مشتریان خود ازائه بدهد و از این رو سعی داریم در ادامه مقاله به بررسی ماشین آلات تولید اکسترودر پلاستیک بیندازیم تا انتخاب بهتری را داشته باشید. 

ما باید تحلیل کنیم که محصول ما باید چه باشد؟ نام تولید چیست؟ چه ماده ای ساخته شود؟ چه دقتی؟ چه اندازه ای ؟ و چه تعداد رایانه در هر ۲۴ ساعت / روز نیاز دارید. (دستگاه معمولاً ۷ * ۲۴ ساعت کار می کند) البته به میزان کارکرد دستگاه باید مراقبت از آن ها نیز افزایش پیدا کند، تا دستگاه طول عمر مفیدتری داشته و قطعات اصلی و جانبی آن به راحتی خراب نشوند 

اکسترودر

پس از آنکه محصولات خود را تجزیه و تحلیل کردیم، باید تأیید کنیم که انواع اکسترودر برای تولید محصولات ما چیست. ما می توانیم درک کنیم پیچ و بشکه که قلب و قطعه ی اصلی یک دستگاه اکسترودر هستند. در صورتی که اگر پلاستیک به طور مساوی ذوب شود، و یا اگر پلاستیک به طور مساوی و با اکسترود خارج شود، می تواند چند کیلوگرم پلاستیک را ذوب کند. تا در تصمیم گیری ما در مورد میزان تولید تاثیرگذار باشد و ما قطعات را براساس نیاز مان انتخاب کنیم.

سپس موتورها، یک موتور خوب پایدار است و به اندازه کافی قدرت دارد، برخی از مشتریان دستگاه بدی را خریداری می کنند اما متوجه می شوند دستگاه می تواند قدرت کافی برای کار داشته باشد. پس باید در انتخاب موتور دستگاه حتما با دقت عمل کنیم درست است که در صورت گفته شده انتظارات شما را به عنوان تولید کننده برآورده می کند اما ممکن است در آینده دور یا نزدیک از انتخاب خود پشیمان شوید پس بهتر است بهترین انتخاب خود را در ابتدای کار داشته باشید و از هزینه های احتمالی که در آینده ممکن است برای شما به وجود بیاید جلوگیری کنید. باز هم بهترین روش برای انتخاب یک موتور خوب می تواند استفاده از مشاوران پیش قدم و با سابقه در این عرصه باشد.

اکسترودر ها دارای ۲ نوع هستند: اکسترودر تک پیچ، اکسترودر دو پیچ

اکسترودر تک مارپیچ

اکسترودر تک پیچ یا تک ماردون برای بازیافت هایی با حجم کم استفاده می شود دارای ۵ قسمت اصلی است که هر کدام می توانند به عنوان عنصری تعیین کننده در عملکرد یک اکسترودر باشند.(در بخش اکسترودر ها در مقاله اکسترودر تک مارپیچ یا تک ماردون پرداخته شده است.) سیستم محرک، سیستم خوراک، سیلندر (سیلندر مارپیچ ، پوسته و سیستم های گرم‌کننده(، مجموعه دای و هد، سیستم کنترل 

 و یکی از ویژگی‌های مهم این نوع از اکسترودر ها نیز نسبت L/D آن ها است که با خروجی اکسترودر نسبت مستقیم دارد. 

اکسترودر دو ماردونه

 در سال‌های اخیر استفاده از اکسترودرهای دوماردونه افزایش یافته است . اکسترودر دو ماردونه  در داخل محفظه داغ اکسترودر حرکت چرخشی دارند، این اکسترودر ها نسبت به میزان خروجی خود در تولید با اکسترودر های تک ماردون متفاوت هستند.(برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب اکسترودر های دو ماردون در همین سایت مراجعه کنید.) 

قالب 

یکی از قطعه های مهم یک اکسترودر قالب  آن است، قالب های خوب می توانند شکل و دقت را تضمین کنند. به طوری که با داشتن یک قالب مناسب می توانید محصول خود را  به بهترین شکل و کیفیت بدون هیچگونه پستی و بلندی تولید کنید. هر چه قالب دقیق تر باشد محصول نهایی از کیفیت بالاتری برخوردار می شود از این رو باید بهترین نوع قالب را برای یک دستگاه اکسترودر انتخاب کنید تا بعد ها دچار مشکل خاصی برای محصولات تولیدی نشوید.

مخزن خنک کننده

هنگامی که محصولات از قالب اکسترودر خارج می شوند، دارای درجه حرارتی بالا و مقداری نرم اند. ما باید آن را خنک کنیم و فرم را اصلاح کنیم تا به بهترین شکل خود در بیایند. این جا یک دستگاه اکسترودر می تواند  دارای ۲ نوع خنک کننده باشد خلا و آب که هر کدام می توانند به خنک کردن مواد کمک کنند.

makhzan-khonak-konande-mavad
مخزن خنک کننده مواد

باید به این نکته در انتخاب خنک کننده ها توجه نمود که محصولات مختلف به خنک کننده های مختلف نیاز دارند. شما می توانید در هنگام خرید یک دستگاه اکسترودر از فروشنده دستگاه بخواهید که راه حل مناسبی را برای محصولات مختلف طراحی کند و به شما ارائه دهد تا دچار مشکات ثانویه در مرحله خنک کردن مواد نشوید.

در مرحله آخر نیز باید  محصولات را باید با سرعت یکنواخت، ثابت و یکسان  از دستگاه اکسترودر خارج کنید تا محصول نهایی را به بهترین شکل و کیفیت به دست مشتری های خود برسانید. برای این کار تمامی مراحل بالا باید به بهترین نحو خود اجرا شوند تا یک محصول کامل و با کیفیت از هر لحاظ تولید شود. 

اگر بخواهیم فعالیت یک دستگاه اکسترودر را خلاصه کنیم می توانیم به عملکرد زیر برسیم به این گونه که:

خط تولید پلاستیک اکستروژن : اکسترودر + قالب + مخزن خنک کننده + حمل و نقل + برش 

چه چیزی را باید در انتخاب ماشین اکسترودر مدنظر قرار دهیم؟

سهولت استفاده و ادغام

دستگاه اکسترودر پلاستیک اغلب به عنوان بخشی از مجموعه ای از ماشین های متصل به پایین دست کار می کند. بنابراین، گزینه های یکپارچه سازی شده توسط اکسترودر، به عنوان بخشی از خط تولید شما، برای عملکرد اکسترودر از اهمیت اساسی برخوردار است.

شرکت ماشین سازی متین ویژگی های مختلفی را می تواند برای شما تولید کنندگان عزیز فراهم کند که ادغام و کارکرد هر دستگاه اکسترودر را آسان می کند مانند برخی اتصال صنعتی که به شما این امکان را می دهد تمام خط تولید اکسترودر های خود را به راحت ترین شکل موجود کنترل کنید. این عمل باعث می شود که اپراتور ها نیز به آسانی روش کار با دستگاه های اکسترودر را یاد بگیرند و دچار مشکلات پیش بینی نشده در هنگام عملیات اکسترودر نشوند.

شرکت ماشین سازی متین با توجه به سابقه درخشانی که در تولید انواع دستگاه های اکسترودر دارد، در ساخت اکسترودرهای جدید با فناوری های جدید و  کیفیت بالا نیز تخصص دارد و می تواند در به روزرسانی یا نوسازی اکسترودر موجود شما کمک کند.

سیستم تغذیه مواد درایو مستقیم

در دستگاه های اکسترودر پی وی سی دو پیچ، از سیستم تغذیه مواد درایو مستقیم به جای سیستم دوز منظم استفاده می شود. دوز مستقیم درایو تغذیه اکسترودر را با مقدار دقیق مواد در فشار ثابت تضمین می کند. این نتایج به بهره وری و خروجی دائمی اکستروژن و همچنین حفظ کیفیت محصول و خصوصیات فیزیکی کمک می کند.

ساخت، اجزا و قطعات با کیفیت بالا

نکته بسیار مهمی که باید در هنگام انتخاب دستگاه اکسترودر پلاستیک جستجو کرد این است که آیا از اجزای با کیفیت تولید کنندگان به روز دنیا در این  صنعت مانند شرکت های معروف اروپایی، آسیایی و آمریکایی استفاده می شود یاخیر؟ این همیشه یک مزیت تولید کننده دستگاه های اکسترودر نسبت به سایر شرکت ها است، استفاده از اجزای با کیفیت تضمین می کند که قطعات یدکی در دسترس هستند و امکان سرویس دهی آسان و عملکرد بالا را تضمین می کنند.

به نکته ی دیگری که باید هنگام خرید یک دستگاه اکسترودر می شود به آن توجه کرد موجود بودن قطعه ی یکی آن در بازار است با توجه به شرایط کشور ما و  تحریم های وارد شده باید قطعا به این موضوع دقت نظر داشت تا در صورت خرید یک دستگاه از موجود بودن قطعات یدکی آن در بازار مطلع شد. شرکت ما در هنگام فروش دستگاه های خود علاوه بر گارانتی برای قطعات، خدمات پس از فروش نیز ارائه می دهد که می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در تماس باشید.

پیچ اکسترودر، بشکه و گیربکس

مهمترین قسمتهای دستگاه اکسترودر لوله پلاستیکی پیچ، بشکه و جعبه دنده هستند که اجزایی هستند که بیشترین کار را می کنند یا بیشترین تماس محصول را دارند و در معرض فرسودگی حرارتی و مکانیکی هستند. پس باید در هنگام خرید به ایت قسمت ها توجه ویژه داشت تا عمر مفید دستگاه خود را افزایش داد. 

معمولا برای ساخت پیچ و بشکه دستگاه های اکسترودر از قطعات تخصصی دو فلزی یا نیتراته استفاده می شود، اطلاع از جنس پیچ و بشکه ما را از عملکرد قابل اعتماد و قابل پیش بینی دستگاه اکسترودر، طول عمر طولانی  اکسترودر و حتی در کاربردهای چالش برانگیز دستگاه برای مواد خاص خاطر جمع  می کند و نگرانی هایی را که ممکن است به وجود بیاورد را کاهش می دهد.

گیربکس، جعبه دنده

گیر بکس یک دستگاه موتور محرکه یک دستگاه اکسترودر است. در هنگام خرید یک دستگاه باید به توان گیربکس و نوع جعبه دنده ی دستگاه توجه ویژه ای داشت تا از توان تولیدی دستگاه، از، دوام و قوام اکسترودر اطمینان حاصل کرد. اکسترودر دارای جعبه دنده است  و انتخاب شما می تواند از موتورهای مختلف موجود در بازار داخلی باشد . نکته حائز اهمیت در انتخاب گیربکس و جعبه دنده توان تولیدی دستگاه و همخوانی آن با سایر اجزای اکسترودر های دستگاه است.

اجزای الکترونیکی

استفاده از اجزای الکتریکی با کیفیت برای کارکرد دستگاه اکسترودر پلاستیک بسیار مهم است. این کارکرد خوب، تعویض قطعات مدولار، عیب یابی آسان و خرابی تعمیر و نگهداری را تضمین می کند و خیال تولید کننده را از بسیاری جهت راحت می کند که بدون داشتن مشکلی در اجزای الکترونیکی به کار تولید خود بپردازد. معمولا در هنگام خرابی یک دستگاه اکسترودر اولین قسمتی که مورد بررسی و واکاوی قرار می گیرد اجزای الکترونیکی دستگاه است که مانند رگ های دستگاه اکسترودر عمل می کند و وظیفه برق رسانی را به عهده دارد.

شرکت ما از قطعات الکترونیکی با کیفیت بالا از مارک های صنعتی درجه یک استفاده می کند و این اطمیننان را به شما می دهیم که هیچگونه قطع شدگی در دستگاه در صورت بازید و وارسی دستگاه به زودی پیش نیاید. دستگاه های اکسترودر ما از آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی در عناصر گرمایش سرامیکی برای بشکه استفاده می کنند. ما اطمینان می دهیم که اکسترودرهای ما قابل اطمینان و کارا هستند، در عین حال قابل استفاده و با یاد گیری آسان برای استفاده شما تولیدکنندگان گرامی هستند تا با یک اپراتور بتوانید دستگاه خود را  اداراه  کرده و مورد بهره برداری قرار دهید .

همانطور که در این مقاله گفته شد شرکت ما برای راه اندازی و آموزش دستگاه اکسترودر به شما خریداران عزیز خدماتی را برای آموزش و اپراتورینگ دستگاه به صورت آموزش کار در یک روز کاری و در صورت نیاز در چندین مرحله و چندین روز انجام می دهد تا زمانی که شما از یادگیری دستگاه خود آسوده شده و  با خیال راحت به کار با آن بپردازید.

ما تخصص لازم را برای یافتن و ساخت سفارشی ماشین اکسترودر مناسب برای تجارت شما تولید کنندگان عزیز فراهم می کنیم. با یکی از مشاوران فروش ما تماس بگیرید تا از هر آنچه در مورد دستگاه های اکسترودر می دانید مطلع شوید.

راه های ارتباطی در قسمت تماس با ما در بالای وب سایت قرار داده شده است. مشتریان محترم با مراجعه به قسمت تماس با ما به راه های ارتباطی با شرکت ماشین سازی متین هنر ساز دست پیدا خواهند نمود.

دریافت مشاوره

یافتن بهترین راه حل برای کسب و کار شما

ماشین سازی متین هنر ساز در تلاش است با ارائه مشاوره و خدمات بهینه در زمینه گسترش صنایع، کمک اندکی به صنعتگران و تولید کنندگان کشور نماید. شما می توانید با برقراری ارتباط با یکی از راه ها، از مشاوره بهره مند شوید تا انتخابی مطمئن تر، آگاهانه تر و بدون پیش آمدن هیچ مشکلی در آینده داشته باشید. 

پل ها ارتباطی

تماس با ما

سیستم پشتیبانی مجازی روزانه بررسی و رسیدگی می گردد. برای ارتباط به صورت ایمیل نیز حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخگو شما هستیم.

شماره تماس:

۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸

ارسال ایمیل:

info@matinmachinery.com

آدرس:

جاده قدیم قم، قاسم آباد، جنب پارک سلامت، پلاک ۵، کاخانه ماشین سازی متین هنر ساز


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 17 =

الطارد عباره عن أجهزه یمکنها تنظیف عالم القمامه فی المستقبل القریب وتجلب لنا عالمًا نظیفًا ، حتى أن الکثیر من الناس کانوا متشککین فی البدایه ، لأنها تعمل بشکل أفضل من الطرق الأخرى عملت المنتجات المعاد تدویرها بشکل أفضل. منذ البدایه ، أصبحت هذه الأجهزه تقنیه معروفه ودقیقه للغایه ، لدرجه أن البثق متاح لإنتاج أنواع مختلفه من البلاستیک.

یعتبر الطارد أحد المکونات الرئیسیه فی إنتاج منتجاتک ویجب علیک التأکد من أنه یتمتع بجوده البناء اللازمه لتشغیل مشروعک وسنساعدک فی اختیار الأفضل هنا. للحصول على أفضل عرض تقدیمی للمنتجات مقارنه بمنافسیک الآخرین.

خلال هذا الدلیل ، سنغطی بعضًا من أفضل خیارات الطارد فی السوق حتى تتمکن من العثور على الخیار المناسب لبیئه عملک. العمل مع الطارد لیس معقدًا للغایه ویمکن تدریبه بسهوله. لذا فإن اختیار الأفضل لاحتیاجاتک الخاصه یتطلب معرفه فنیه. بالنسبه لما تبحث عنه فی عقده الطارد الصحیحه ، سنساعدک فی جعل عملیه الشراء أکثر قیمه لتحسین جوده المنتج.

منتجات بثق البلاستیک

کیفیه اختیار المنتج المناسب لعملک المخصص.فی شرکه Matin Machinery ، لدینا الکثیر من الخبره فی صناعه البلاستیک من خلال إنتاج منتجات بثق البلاستیک المخصصه لعملائنا.لأن منتجاتنا مصنوعه حسب الطلب ، فإننا نوجه عملائنا خلال عملیه الشراء ، ونساعدهم. لاختیار منتجاتهم وتحقیق أفضل جوده فی منتجاتهم.

mahsulat-pelastiki-extrozhen
محصولات پلاستیکی اکستروژن

یتمثل جزء کبیر من العمل الذی یقوم به فریق الخبراء لدینا فی مساعده العملاء على اختیار منتجات بثق البلاستیک المناسبه للوظیفه ، وقد أعددنا هذا الدلیل المفید لاختیار أفضل بثق لمشروعک. أن یکون لدیک الخیار الأفضل وفقًا لبیئه عملک والحصول على أکبر إنتاج بأقل تکلفه فی شراء الأجهزه.

یعد اختیار الماده المناسبه لمنتجک أمرًا مهمًا لضمان أدائه بالإضافه إلى زیاده ربحیته. من المهم جدًا أن یکون لدیک جمیع جوانب کیفیه استخدام منتجک ، والبیئه التی یعمل فیها ومکوناته الأخرى. کل من هؤلاء هو عامل مهم فی اختیار الطارد وحده. نحتاج إلى معرفه جمیع أهدافک لإرشادک لتقدیم أفضل نصیحه لشراء الطارد.

هناک العدید من العوامل التی یجب مراعاتها عند تحدید منتجات بثق البلاستیک الأنسب لاستخدامک ، ویجب أن تتضمن هذه العوامل بعضًا مما یلی.

القوه والمتانه

إن فهم الأحمال التی یتم تطبیقها على منتجک ومدى سرعه تطبیقها أمر بالغ الأهمیه. هل المنتج مضغوط أم مشدود؟ هل ستتأثر فجأه ، وإذا کان الأمر کذلک ، فما هو حجمها؟ تشمل العوامل الأخرى التی یجب مراعاتها الصلابه والاحتکاک ومقاومه الضغط لتحقیق أفضل نتیجه ممکنه.

moghavemat-va-davam-pelastik-ha
مقاومت و دوام پلاستیک ها

الخصائص البیئیه

khavas-mohiti-polimer-ha
خواص محیطی پلیمر ها

ستهتم أیضًا البیئه التی سیعمل فیها منتجک باختیار المواد. هل المقاومه الکیمیائیه مهمه؟ هل سیتعرض المنتج للأشعه فوق البنفسجیه؟ هل نفاذیه الماء عامل أم أن المنتج مطلوب لتلبیه مقاومه کهربائیه معینه أو معیار عزل؟ هذه کلها أشیاء یجب مراعاتها. أو حتى البیئه والمصنع والورشه أو منطقتها یمکن أن تکون عاملاً حاسماً فی اختیارک لمصنع ذی سمعه طیبه.

الخصائص الحراریه

قد تؤثر درجه الحراره التی یتعرض عندها المنتج بشکل کبیر على اختیار البولیمر أو الماده المضافه. ما هو متوسط ​​درجه الحراره التی سیتم تطبیقها وکم من الوقت وبانتظام تصل إلى أقصى الحدود؟ هل یعنی أن درجه الحراره أعلى من الحد المسموح به أم لا؟ ما هی درجه الحراره المثلى لعملک؟ قد تکون درجه حراره التشوه الحراری أو التوصیل الحراری من العوامل المهمه التی تؤثر على أداء المنتج. حتى لا یکون المنتج صلبًا أو فضفاضًا جدًا ولا یفقد جودته عند استخدامه.

حتى عند إنتاج الطارد ومغادرته ، یجب ألا تکون هناک مشاکل. یجب ألا یکون أکثر من فضفاض أو صلب. فی بعض الحالات ، فی التطبیقات التی تکون فیها السلامه عاملاً ، قد تکون مقاومه الحریق والقدره على إنتاج ماده لإنتاج الدخان هی العوامل الرئیسیه فی اختیارها لیتم النظر فیها من قبل الشرکه المصنعه.

الامتثال القانونی

تخضع عملیات السحب التی سیتم استخدامها فی البیئه الطبیه أو فی اتصال مع الطعام لمتطلبات قانونیه خاصه. قد تکون قابلیه إعاده التدویر أو ظروف التخلص أیضًا میزه أساسیه فی اختیار المواد الخاصه بک. لأنها قد لا تلوث المساحه الطبیه للمختبر أو حتى تلوث سطح الطعام.

بدلاً من الامتثال القانونی ، یمکن استخدام کلمه أفضل ، مثل معاییر تصنیع وإنتاج المواد البلاستیکیه. عاده ما یتم وضع هذه المعاییر بطریقه لا تسبب أی تلوث بیئی بعد الإنتاج أو عند استخدام المنتج. أیضًا ، سیحافظ هذا الإجراء على جوده منتجاتنا بحیث لا یخلق لنا شکًا بعد الإنتاج.

تعتبر مراعاه القواعد والمعاییر فی إنتاج أی منتج أحد متطلبات الشرکات المصنعه التی یجب أن تولیها عنایه خاصه.

ظاهر

قد یکون لون التشطیب والحده والتعتیم أمرًا بالغ الأهمیه لأداء أو جاذبیه منتجاتک. اختر المواد التی تتناسب مع مظهر منتجک النهائی. قد تحتاج إلى ألوان معینه لمطابقه صوره العلامه التجاریه أو قانون المستهلک ، فإن اختیارک للمواد سیؤثر بشکل کبیر على نجاحها.

khavas-zaheri-pelastik
خواص ظاهری پلاستیک

عاده لا تحاول استخدام الألوان المعتمه فی إنتاج المنتجات وعاده ما تستخدم درجه أقل من التعتیم فی إنتاج منتجاتک لجعل منتجک أکثر جاذبیه. ومع ذلک ، تجدر الإشاره إلى أنه فی بعض المنتجات ، مثل أکیاس القمامه ، یکون استخدام الأسود والأزرق الزیتی ضروریًا لمن ینتجون آلات بثق النایلون.

بالطبع ، من المهم أیضًا أن یستخدم المصنعون الألوان التی یریدونها عند إنتاج المنتجات بناءً على احتیاجات عملائهم ، مثل أولئک الذین تقدموا بطلبات للحصول على علاماتهم التجاریه الفریده. 

اندماج البثق

فی بعض الحالات ، حیث یلزم وجود لونین منفصلین ، أو إذا کان المنتج الصلب یتطلب ختمًا مرنًا أو مفصله ، فقد یکون بثق المادتین هو الحل الأنسب. نظرًا لاختلاف خصائص الالتصاق وتوافق المواد المختلفه بشکل کبیر ، یصبح اختیار المواد أمرًا مهمًا للغایه.

amikhtegi-dar-extrozhen
آمیختگی در اکستروژن

لأنه فی حاله الاختیار والجمع الخاطئین ، قد لا یکون المنتج بالجوده المطلوبه. أو التخلص من مواد الإنتاج تمامًا. مما یهدر تکالیف الإنتاج ویسبب خسائر للمنتج.

کلفه

تختلف تکالیف المواد البلاستیکیه المختلفه تمامًا. هناک العدید من البولیمرات التجاریه التی ستکون قادره على المنافسه وتفی باحتیاجات معظم تطبیقات البثق. إذا کانت هناک حاجه لخصائص حراریه أو کهربائیه أو میکانیکیه محدده للغایه ، یتوفر عدد من المواد الهندسیه ، على الرغم من أنها أکثر تکلفه. فی بعض الحالات ، تتوفر مواد بلاستیکیه محدده جدًا مصممه لتلبیه احتیاجات تطبیق معین. اختر المواد التی تناسب احتیاجاتک الخاصه والمتوفره تجاریًا بسهوله.

hazine-mavad-polimeri
هزینه مواد پلیمری

بهذه الطریقه ، یتم تقلیل کلاً من تکلفه الإنتاج ومع توفر المواد بشکل أکبر ، یمکنک زیاده الحد الأقصى للإنتاج وتجنب التکالیف المحتمله. أحد العوامل التی تساعد على القیام بذلک هو وجود عملاء لدیهم طلبات متشابهه بحیث یمکنک بسهوله القیام بعمل العدید من العملاء فی نفس الوقت أو باستخدام صیغه واحده.

فی هذه الحاله ، یعمل خط الإنتاج الخاص بک بترکیبه خاصه ولا یحتاج إلى تغییر الترکیبه ، ولکن المصنِّعین یبحثون دائمًا عن عملاء جدد وإنتاج ترکیبات مجمعه أخرى یمکن القول إن عملاء أکثر من غیرهم و کما یکتسبون المزید من الخبره.

یمکن القول عادهً أن هؤلاء المصنّعین یتشاورون أکثر مع الاستشاریین فی مجال إنتاج وتکوین المواد ، وبالتالی یعملون فی مجالات أخرى لإعداد المواد وإنتاجها. نقترح أیضًا استخدام نصیحه الأشخاص ذوی الخبره فی إنتاج المنتجات بترکیبات جدیده. یمکن للشرکه أن تقدم لک الخدمات فی هذه المجالات قدر الإمکان.

مواد بثق البلاستیک

الملف الشخصی البثق

تعد مجموعه مواد بثق البلاستیک بلا حدود تقریبًا ، مع إنتاج مواد بلاستیکیه متطوره یمکنها استبدال المطاط والمعادن والخشب وتمنع المزید من تلوث الطبیعه.

profile-pelastiki
پروفیل پلاستیکی

یمکن أن یکون اختیار أفضل ماده بلاستیکیه للبثق المخصص عملاً شاقاً ویتطلب المعرفه ، ولکن إذا کنت تعرف من أین تبدأ ، یمکنک تحدید خیاراتک بسرعه. وهو تحلل أساسی لأنواع مختلفه من البولیمرات البلاستیکیه والمرکبات المستخدمه فی البثق والتسلیح التی یمکن إنشاؤها لتحقیق الأداء المطلوب.

أنواع مواد بثق البلاستیک

إذا کنت تعرف المکان الذی تبحث فیه ، فیمکنک تحدید ماده بثق البلاستیک المناسبه لعملک بسرعه. یتم تصنیف اللدائن الحراریه على أساس توافرها التجاری وهیکلها الجزیئی. کل ما علیک فعله هو الحصول على فهم عام لمیزات المواد اللازمه لتطبیقک ، ویمکنک تضییق نطاق البحث حسب الفئه.

التصنیف التجاری

من الناحیه التجاریه ، یتم تصنیف مواد بثق البلاستیک إلى ثلاث فئات بناءً على التکلفه وحصه السوق وخصائص المواد: درجه الهندسه والأداء العالی.

سلعه بلاستیکیه

اللدائن السلعیه مناسبه لمعظم التطبیقات وتشکل ۹۰٪ من جمیع تطبیقات اللدائن الحراریه. إنها متوفره بسهوله ، وتتمیز بأسهل وأرخص معالجه بلاستیکیه للمنتجات المبثوقه. تشمل أمثله المواد البلاستیکیه السلعیه البولی بروبلین (PP) والبولی إیثیلین (PE) والبولی فینیل کلورید (PVC).

بلاستیک من الدرجه الهندسیه

pelastik-haye-daraje-mohandesi
پلاستیک های درجه مهندسی

تم تصمیم اللدائن ذات الدرجه الهندسیه مع مجموعات فریده من الخصائص لتحسین الأداء فی تطبیقات محدده. تتضمن أمثله اللدائن ذات الدرجه الهندسیه اللدائن اللدائن الحراریه (TPE) والبولی کربونات (PC) والبولی أمید (PA أو النایلون) وأکریلونیتریل بوتادین ستایرین (ABS).

بلاستیک عالی الأداء

تتمیز المواد البلاستیکیه عالیه الأداء بخصائص میکانیکیه أو حراریه استثنائیه لتلبیه متطلبات الأداء العالی فی البیئات القاسیه. هذه هی أغلى أنواع البلاستیک ، لذلک یتم تخزینها عادهً للتطبیقات الخاصه ذات الحجم المنخفض والتطبیقات الخاصه.

طالما أن طلبات شرکتک لیست خاصه بأوامر البلاستیک ، یمکنک إنتاج ترکیبه واحده للعدید من شرکات البلاستیک. یمکن أن تکون المنتجات الأخرى رائعه للغایه ، ولکنها أکثر تکلفه. یمکن دمج المواد البلاستیکیه السلعیه أو تقویتها لتناسب معظم تطبیقات بثق البلاستیک.

التصنیف الجزیئی

فی الواقع ، جمیع البولیمرات البلاستیکیه عباره عن مزیج من ترکیبین جزیئیین ، غیر متبلور وبلوری. ستتغیر نسبها قلیلاً أثناء المعالجه ، لکن الهیکل یبقى کما هو.

tabaqe-bandi-molkoli-pelastik
طبقه بندی مولکولی پلاستیک

تکون السلاسل الجزیئیه فی البولیمرات غیر المتبلوره مجزأه نسبیًا وتتحرک بحریه عند ضغط البولیمر أو سحبه. وهذا یعطی البولیمر مرونته وقوته الشد ومقاومه الصدمات. البولیمرات غیر المتبلوره لها انکماش منخفض ویمکن تحملها بشکل أکبر. کما أنها تظهر مقاومه جیده للتأثیرات ودرجه حراره متوسطه ، ولکنها تتمیز عمومًا بمقاومه منخفضه ومقاومه کیمیائیه ضعیفه.

کریستال

السلاسل الجزیئیه فی البولیمرات البلوریه نظیفه للغایه ومثبته فی مکانها. هذا یعطی البولیمر قوه ومتانه ممتازه. تمیل البولیمرات البلوریه إلى أن یکون لها انکماش مرتفع لذلک قد یکون من الصعب الحفاظ على تفاوتات شدیده. إنها تظهر مقاومه عالیه للمواد الکیمیائیه والحراره ، ولکنها تتمتع عمومًا بمقاومه منخفضه للتأثیر وانکماش مرتفع.

اختصارات مواد

ekhtesarat-mavad-polimeri
اختصارات مواد پلیمری
 • PE – پلی اتیلن
 • PP – پلی پروپیلن
 • PVC – پلی وینیل کلراید
 • درجه مهندسی
 • TPE – الاستومر ترموپلاستیک
 • PA – پلی آمید (یُعرف أیضًا باسم النایلون)
 • PC – پلی کربنات
 • ABS – اکریلونیتریل بوتادین استایرن

بصفتک استشاریًا ، نقترح علیک ، أی الشرکات المصنعه ، تحدید المواد الأفضل لبرنامج الطارد الخاص بک ، اعتمادًا على أداء الطارد والمواد الخام.

مکبرات الصوت والمواد المالئه والمواد المضافه

یمکن تقویه جمیع أنواع البلاستیک المبثوق تقریبًا باستخدام التعزیزات والمواد المالئه والمواد المضافه لتحقیق خصائص المواد المطلوبه أو تقلیل التکالیف.

مکبرات الصوت

یمکن تقویه البولیمرات بإضافه ألیاف خاصه إلى مصفوفه البولیمر ، أو خارجیًا بخلطها مع ماده أخرى.

تقویه الألیاف

یمکن إضافه ألیاف تقویه مثل الألیاف الزجاجیه وألیاف الکربون إلى مصفوفه البولیمر لتحسین الخصائص المیکانیکیه والحراریه للمواد البلاستیکیه المبثوقه بشکل کبیر. هذه هی الطریقه الأکثر شیوعًا للتعزیز وقد تم استخدامها فی صنع مواد سحب بلاستیکیه یمکنها أداء أفضل من المعدن فی العدید من التطبیقات.

عندما یتم توجیه الألیاف فی نفس الاتجاه ، مثل البثق مع التدفق المستمر فی اتجاه واحد ، تزداد قوه الشد وقوه الانضغاط وقوه مرکب البولیمر بشکل کبیر. بالإضافه إلى ذلک ، تعمل الألیاف المقواه أیضًا على تحسین الاستقرار الحراری وتقلیل الانکماش والتمزق بین المواد.

الحشو

یمکن تعبئه البولیمرات البلاستیکیه بالمعادن أو المعادن أو البولیمرات الأخرى لتقلیل التکالیف أو زیاده الأداء ، وهی إحدى أکثر الطرق فعالیه من حیث التکلفه لإنتاج هذه المواد.

الحشو الموسع

تعتبر حشوات الباسطات أرخص من البلاستیک وتزید فعلیًا من استخدام البولیمر المضاف إلیها ، وبالتالی تقلل التکلفه الإجمالیه للمرکب. تتضمن أمثله مواد الحشو الباسطه کربونات الکالسیوم والسیلیکا والطین.

الحشوات الوظیفیه

تذهب مواد الحشو الوظیفیه إلى أبعد من حشوات الباسطات ، بالإضافه إلى توفیر التکالیف ، فهی تعمل أیضًا على زیاده الأداء. على سبیل المثال ، یمکن للحشوات الموصله مثل الکربون والجرافیت والألمنیوم تحسین التوصیل الکهربائی والحراری مع تقلیل التکالیف. اغفر

المضافات

أی ماده لا تعتبر معززًا أو حشوًا تعتبر ماده مضافه. هذه مواد خاصه تعزز أو تقدم خاصیه خاصه دون إضافه الکثیر.

اختیار ماده بثق البلاستیک

تتمثل الخطوه الأولى فی اختیار ماده بلاستیکیه فی تحدید درجه عمل الطارد. ما لم تکن خطتک هی القیام بشیء مختلف ، فابدأ ببلاستیک عالی الجوده. بعد ذلک ، حدد الترکیب الجزیئی ، غیر المتبلور أو البلوری ، الذی سیوفر الخصائص التی تریدها. فی هذه الحاله ، اختر البلاستیک الذی یناسب التطبیق الخاص بک. تذکر أن معظم المواد البلاستیکیه یمکن تقویتها أو ملؤها أو تقویتها بإضافات.

للحصول على أفضل استخدام للطارد الخاص بک أو للحصول على أفضل اختیار للمواد ، توصی شرکه Matin Machinery Company بالتشاور مع الاستشاریین فی هذا المجال والأشخاص ذوی الخبره فی إنتاج منتجات الطارد. یمکنهم تقدیم اقتراحات حول کیفیه تحسین المواد الخاصه بک لتوفیر التکالیف الإضافیه وتحسین أداء مزرعتک.

إذا کنت لا تزال غیر متأکد من منتج بثق البلاستیک المناسب لمشروعک ، فلا تخف! فی شرکه Matin Machine Building Company ، یعد توجیه العملاء من خلال خطوات التصمیم والتصنیع والتخصیص جزءًا من المهمه. من خلال توفیر أحدث المیزات على موقعنا ، وفریق من الاستشاریین الخبراء ، یمکننا مساعدتک فی إنشاء التصمیمات وطلبات المواد لضمان حصولک على البثق المناسب لاحتیاجاتک.

التدریب على العمل مع الطارد

عندما یتم تسلیم الطارد للعمیل. فی حاله الأجهزه المختلفه ، تقوم الشرکه أیضًا بإرسال قوات لترکیب الجهاز وإعداده وتسلیمه بالکامل للعمیل ، وعادهً ما تقوم بتدریب المشترین ومشغلی الجهاز والمشغلین لمده ۸ ساعات فی یوم العمل ، حتى لو طلب ذلک. احصل على تدریب أکثر مما قیل ودُرس. ستعید الشرکه نشر التدریب لفترات طویله من الوقت ، ولکن یوصى عادهً بأن تکون القوى العامله والمشغلون الذین عملوا مع الجهاز فی الماضی على درایه کامله بالأنواع. یتم استئجار الأجهزه واستخدامها.

amozesh-kar-ba-dastgah-haye-extroder
آموزش کار با دستگاه های اکسترودر

نظرًا لأن التدریب الکامل فی یوم أو یومین على الآلات الحبیبیه عاده ما یکون مهمه صعبه للغایه ولیس من السهل إکمال هذا التدریب فی وقت محدود وأقل من یوم واحد ، لذا فإن شرکه Matin Machine Building Company لدیها اقتراح للمشترین. تأکد من استخدام مشغل محترف أو شبه محترف لدیه خبره فی العمل مع أجهزه الطارد.

نصائح للآلات لم تصنعها شرکه Matin Machine Building ونصائح لأولئک الذین یشترون آله لأول مره ولا یعرفون ما هی الآله التی یجب استخدامها لتحسین الکفاءه ، وما الذی یجب استخدامه. ما هی القوه التی یمکنهم استخدامها؟ عاده ما نقدم هذه التدریبات والخدمات الاستشاریه لهذه الشرکات المصنعه الأعزاء.

کیفیه اختیار ماکینات بثق البلاستیک

یوجد عدد من آلات الطارد فی إیران فی جمیع أنحاء العالم. عندما ترغب فی بدء مصنع ، من أجل الحصول على الخیار الأفضل ، فإن اقتراحنا کشرکه مصنعه هو الاهتمام بالخدمات التی تقدمها الشرکه واستشاراتها.

تهدف شرکه Matin Machine Manufacturing دائمًا إلى تقدیم أفضل الخدمات لعملائها ، لذلک نحاول مراجعه آلات إنتاج ماکینات بثق البلاستیک فی استمرار المقال حتى یکون لدیک خیار أفضل.

نحن بحاجه إلى تحلیل ما یجب أن یکون علیه منتجنا. ما اسم المنتج؟ ما هی المواد التی یجب صنعها؟ ما الدقه؟ کم حجم؟ وکم عدد أجهزه الکمبیوتر التی تحتاجها کل ۲۴ ساعه فی الیوم؟ (الجهاز یعمل عاده ۲۴ * ۷ ساعات) بالطبع یجب زیاده العنایه بالجهاز بحیث یکون للجهاز عمر إفتراضی أطول ولا تتلف أجزائه الرئیسیه والجانبیه بسهوله.

الطارد

بعد تحلیل منتجاتنا ، نحتاج إلى تأکید أنواع الطارد المستخدمه فی إنتاج منتجاتنا. یمکننا أن نفهم البرغی والبرمیل الذی یمثل قلب وجوهر الطارد. إذا انصهر البلاستیک بالتساوی ، أو إذا خرج البلاستیک بالتساوی ومنبثق ، یمکن أن یذوب بضعه کیلوغرامات من البلاستیک. للتأثیر على قرارنا بشأن کمیه الإنتاج ونختار الأجزاء وفقًا لاحتیاجاتنا.

ثم المحرکات ، المحرک الجید یکون مستقرًا ولدیه طاقه کافیه ، یشتری بعض العملاء جهازًا سیئًا ولکنهم یدرکون أن الجهاز یمکن أن یکون لدیه طاقه کافیه للعمل. لذلک یجب أن نکون حذرین فی اختیار محرک الجهاز ، صحیح أنه إذا قیل فإنه سیلبی توقعاتک کشرکه مصنعه ، لکن قد تندم على اختیارک فی المستقبل القریب أو البعید ، لذلک من الأفضل أن تقوم باختیارک الأفضل فی البدایه. اعمل بجد وتجنب التکالیف المحتمله فی المستقبل. مره أخرى ، یمکن أن تکون أفضل طریقه لاختیار محرک جید هی استخدام استشاریین بارزین من ذوی الخبره فی هذا المجال.

هناک نوعان من آلات البثق: آله بثق لولبیه واحده وآله بثق لولبیه مزدوجه

آله بثق حلزونیه واحده

یتم استخدام آله البثق أحادیه اللولب أو اللولب الأحادی لإعاده التدویر ذات الحجم المنخفض ، وتتکون من ۵ أجزاء رئیسیه ، کل منها یمکن أن یکون عنصرًا محددًا فی أداء الطارد. نظام المشغل ، نظام التغذیه ، الأسطوانه (الحلزون ، الغلاف وأنظمه التسخین) ، تجمیع القوالب والرأس ، نظام التحکمومن السمات المهمه لهذا النوع من الطارد نسبه L / D ، والتی ترتبط ارتباطًا مباشرًا بإخراج الطارد.

الطارد رجلین

فی السنوات الأخیره ، زاد استخدام آلات البثق المزدوجه اللولب. تدور الطاردات ذات اللولب المزدوج داخل غرفه الطارد الساخنه ، وتختلف هذه الطارد فی إخراجها باستخدام آلات البثق أحادیه اللولب. (لمزید من المعلومات ، یمکنک الرجوع إلى الطارد ثنائی اللولب فی هذا الموقع.)

شکل 

أحد أهم أجزاء الطارد هو قالبه ، یمکن للقوالب الجیده أن تضمن الشکل والدقه. لذلک ، من خلال وجود قالب مناسب ، یمکنک إنتاج منتجک بأفضل شکل وجوده دون أی تقلبات. کلما زادت دقه القالب ، زادت جوده المنتج النهائی ، لذلک یجب اختیار أفضل نوع من القوالب لماکینه البثق حتى لا تواجه أی مشاکل مع المنتجات لاحقًا.

خزان التبرید

عندما تخرج المنتجات من قالب الطارد ، فإنها تتمتع بدرجه حراره عالیه وبعض النعومه. نحتاج إلى تبریده وتعدیل النموذج لجعله یبدو فی أفضل حالاته. هنا ، یمکن أن یحتوی الطارد على نوعین من التبرید ، الفراغ والماء ، کل منهما یمکن أن یساعد فی تبرید الماده.

makhzan-khonak-konande-mavad
مخزن خنک کننده مواد

وتجدر الإشاره عند اختیار المبردات إلى أن المنتجات المختلفه تحتاج إلى مبردات مختلفه. عند شراء الطارد ، یمکنک أن تطلب من بائع الجهاز تصمیم حل مناسب لمنتجات مختلفه وتقدیمه لک حتى لا تواجهک مشاکل ثانویه فی مرحله تبرید الماده.

أخیرًا ، یجب علیک إزاله المنتجات من الطارد بسرعه موحده وثابته وموحده لتقدیم المنتج النهائی لعملائک بأفضل شکل وجوده. للقیام بذلک ، یجب تنفیذ جمیع الخطوات المذکوره أعلاه بأفضل طریقه لإنتاج منتج کامل وعالی الجوده بکل الطرق.

إذا أردنا تلخیص نشاط الطارد ، فیمکننا الوصول إلى الوظیفه التالیه على النحو التالی:

خط إنتاج بثق البلاستیک: آله بثق + قالب + خزان تبرید + نقل + قطع

ما الذی یجب مراعاته عند اختیار آله الطارد؟

سهوله الاستخدام والتکامل

غالبًا ما یعمل جهاز بثق البلاستیک کجزء من مجموعه من آلات المصب. لذلک ، تعد خیارات تکامل الطارد ، کجزء من خط إنتاجک ، ضروریه لأداء الطارد.

یمکن لشرکه Matin Machinery Company تزویدک بالعدید من المیزات ، أیها المصنعون الأعزاء ، والتی تجعل من السهل دمج وتشغیل أی آله بثق ، مثل بعض الوصلات الصناعیه التی تسمح لک بجعل خط الإنتاج الکامل لأجهزه البثق الخاصه بک أسهل ما یمکن. تحقق من الشکل الموجود. هذا یسهل على المشغلین تعلم کیفیه العمل مع الطارد وتجنب المشاکل غیر المتوقعه أثناء تشغیل الطارد.

شرکه Matin Machine Manufacturing Company ، نظرًا لتاریخها الرائع فی إنتاج أنواع مختلفه من الطارد ، متخصصه أیضًا فی صنع آلات بثق جدیده بتقنیات جدیده وجوده عالیه ، ویمکن أن تساعدک على ترقیه أو تحدیث الطارد الموجود لدیک.

نظام تغذیه المواد بالدفع المباشر

فی آلات البثق البلاستیکیه المزدوجه اللولب ، یتم استخدام نظام تغذیه المواد بالدفع المباشر بدلاً من نظام الجرعات العادی. تضمن الجرعه المباشره إمداد الطاقه لجهاز البثق بالکمیه الدقیقه للماده عند ضغط ثابت. تساهم هذه النتائج فی الکفاءه والإنتاج الدائم للقذف بالإضافه إلى الحفاظ على جوده المنتج والخصائص الفیزیائیه.

جوده عالیه فی البناء والمکونات والأجزاء

من النقاط المهمه للغایه التی یجب البحث عنها عند اختیار آله بثق البلاستیک ما إذا کانت مکونات الجوده من الشرکات المصنعه الحدیثه مستخدمه فی هذه الصناعه ، مثل الشرکات الأوروبیه والآسیویه والأمریکیه المعروفه. هذه دائمًا میزه لمصنعی الطارد على الشرکات الأخرى ، ویضمن استخدام مکونات عالیه الجوده توفر قطع الغیار ویضمن سهوله الخدمه والأداء العالی.

هناک نقطه أخرى یجب مراعاتها عند شراء الطارد وهی توفر أحد أجزائه فی السوق. نظرًا لظروف بلدنا والعقوبات المفروضه ، یجب علینا بالتأکید الانتباه إلى هذه المشکله حتى إذا اشترینا تم إعلام الجهاز بتوفر قطع غیاره فی السوق. عند بیع أجهزتنا ، بالإضافه إلى الضمان للأجزاء ، تقدم شرکتنا أیضًا خدمه ما بعد البیع ، والتی یمکنک الاتصال بنا للحصول على مزید من المعلومات فی هذا الصدد.

الطارد اللولبی ، البرمیل وعلبه التروس

إن أهم أجزاء آله بثق الأنبوب البلاستیکی هی البراغی والبرامیل وعلب التروس ، وهی المکونات التی تقوم بأکبر قدر من العمل أو الأکثر تلامسًا مع المنتج وتخضع للتآکل الحراری والمیکانیکی. لذلک ، عند الشراء ، یجب أن تولی اهتمامًا خاصًا لهذه الأجزاء لزیاده العمر الإنتاجی لجهازک.

عادهً ما یتم استخدام الأجزاء المتخصصه ثنائیه المعدن أو النترات لعمل مسامیر وبرامیل من آلات البثق. إن معرفه ماده البراغی والبرامیل یعطینا أداء موثوقًا ویمکن التنبؤ به للطارد ، وعمرًا طویلًا للطارد وحتى فی التطبیقات الصعبه للآله. یرکز على مواد معینه ویقلل من المخاوف التی قد تنشأ.

علبه التروس ، علبه التروس

علبه التروس هی محرک دفع لماکینه البثق. عند شراء جهاز ، یجب إیلاء اهتمام خاص لقوه علبه التروس ونوع علبه التروس الخاصه بالجهاز لضمان الطاقه الإنتاجیه للجهاز ، ومتانه الطارد وتناسقه. یحتوی الطارد على علبه تروس ویمکن أن یکون اختیارک من محرکات مختلفه متوفره فی السوق المحلیه. النقطه المهمه فی اختیار علبه التروس وعلبه التروس هی خرج الطاقه للجهاز وتوافقه مع المکونات الأخرى لأجهزه البثق بالجهاز.

مکونات الکترونیه

یعد استخدام المکونات الکهربائیه عالیه الجوده أمرًا ضروریًا لتشغیل آله بثق البلاستیک. تضمن هذه الوظیفه الجیده استبدال الأجزاء المعیاریه ، وسهوله استکشاف الأعطال وإصلاحها وفشل الصیانه ، وتسهل من نواح کثیره على الشرکه المصنعه العمل دون أی مشاکل مع المکونات الإلکترونیه. عاده ، عند تعطل الطارد ، فإن الجزء الأول الذی یتم فحصه وتحلیله هو المکونات الإلکترونیه للجهاز ، والتی تعمل مثل أوعیه جهاز الطارد وتکون مسؤوله عن توفیر الکهرباء.

تستخدم شرکتنا مکونات إلکترونیه عالیه الجوده من العلامات التجاریه الصناعیه من الدرجه الأولى ونؤکد لکم أنه لن یحدث أی انقطاع فی الجهاز قریبًا فی حاله فحص الجهاز وفحصه. تستخدم آلات البثق لدینا أحدث التطورات التکنولوجیه فی عناصر تسخین السیرامیک للبرامیل. نحن نضمن أن آلات البثق لدینا موثوقه وفعاله ، ومع ذلک فهی قابله للاستخدام وسهله التعلم.عزائی المصنعین ، یمکنک تشغیل وتشغیل جهازک مع مشغل واحد.

کما هو مذکور فی هذا المقال ، تقدم شرکتنا خدمات إعداد وتدریب جهاز الطارد لکم عزیزی المشترین لتدریب وتشغیل الجهاز على شکل تدریب عملی فی یوم عمل واحد ، وإذا لزم الأمر ، على عده مراحل وعده أیام حتى أنک تشعر بالراحه عند تعلم جهازک والعمل معه بأمان.

نحن نقدم الخبره اللازمه لإیجاد وتصنیع آلات الطارد المخصصه المناسبه لعملک ، أیها المصنعون الأعزاء. اتصل بأحد مستشاری المبیعات لدینا لمعرفه کل ما تعرفه عن الطارد.

توجد قنوات الاتصال فی قسم اتصل بنا فی الجزء العلوی من الموقع. العملاء الأعزاء ، بالرجوع إلى قسم اتصل بنا ، ستجد طرقًا للتواصل مع شرکه Matin Honar Saz Machine-Building Company.

احصل على نصیحه

اعثر على أفضل حل لعملک

تحاول شرکه Matin Honarsaz Machine Building مساعده الحرفیین والمنتجین فی البلاد من خلال تقدیم المشوره والخدمات المثلى فی مجال تطویر الصناعه. یمکنک الحصول على المشوره من خلال الاتصال بإحدى الطرق لاتخاذ خیار أکثر أمانًا واستناره دون أی مشاکل فی المستقبل.

جسور التواصل

اتصل بنا

تتم مراجعه نظام الدعم الافتراضی یومیًا. للتواصل عبر البرید الإلکترونی ، نحن مسؤولون عنک لمده تصل إلى ۱۲ ساعه.

رقم الهاتف:

۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸(۹۸+)

ارسل برید:

info@matimachinery.com

عنوان:

إیران ، طهران ، طریق قم القدیم ، قاسم آباد ، بجوار حدیقه سلامات ، رقم ۵ ، مبنى ماتین هونارساز للآلات


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 20 =