021-91090598
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
021-91090598

قیمت دستگاه اکسترودر پلاستیک

قیمت دستگاه اکسترودر پلاستیک

لیست قیمت دستگاه اکسترودر در تاریخ: 1400/7/20

توجه: درج قیمت صرفا جهت اعلام حدودی قیمت ها بوده و هیچ دلیلی مبنی بر ثبات آن وجود ندارد. از این جهت توصیه میشود با توجه به نوسانات بسیار قیمت ها، برای دریافت قیمت دقیق تر، با ما تماس حاصل فرمایید. با تشکر فراوان. مدیریت کارخانه ماشین سازی متین

دستگاه اکسترودر

قیمت

اکسترودر با ظرفیت تولید 300KG در ساعت
1/300/000/000 تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید 400KG در ساعت
1/600/000/000 تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید 500KG در ساعت
1/800/000/000 تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید 600KG در ساعت
2/400/000/000 تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید 1000KG در ساعت
3/700/000/000 تومان
اکسترودر مرحله دوم
550/000/000 تومان

دستگاه اکسترودر و انواع ماشین آلات آن در صنعت بازیافت پلاستیک کاربرد ویژه ای دارد. امروزه اکسترودر ها را می توان یکی از ماشین آلات قوی و موفق در صنعت بازیافت پلاستیک به روش اکستروژن به حساب آورد. اکسترودر به سادگی دستگاهی است که برای تکمیل فرآیند اکستروژن استفاده می شود. با استفاده از یک سیستم بشکه و سیلندر، دستگاه محصول را گرم کرده و آن را از طریق قالب پیش می برد تا شکل مطلوبی ایجاد کند.

امروزه در بازار انواع دستگاه اکسترودر با کارایی های مختلف موجود است اما برای اینکه شرکت شما براساس نوع و میزان مواد تولیدی بهترین انتخاب خود را داشته باشد قطعا نیاز به راهنمایی خواهد داشت بنا به این منظور در این مقاله سعی شده تا جای ممکن شما را با انواع اکسترودر ها، برخی از اجزای آن ها و کارایی های آن آشنا کند.

extroder-pelastik
دستگاه اکسترودر پلاستیک

شرکت ماشین سازی متین با سابقه درخشان خود در عرصه ی تولید انواع اکستردورها سعی دارد تا شما را با انواع دستگاه اکسترودر آشنا کند تا شما را برای بهترین انتخاب خود آماده کند و تا جای ممکن از هزینه های اضافی احتمالی که ممکن است در آینده برای شرکت های تولید کتنده به وجود بیاید جلوگیری کند. تا از جهتی هم به شما تولید کننده گرامی و همچنین به صنعت بازیافت کشور خدمتی کرده باشد. در ادامه به این مطالب خواهیم پرداخت.

دستگاه اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه دستگاه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد . این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اما کاربدی که امروزه بیشتر از اکسترودر ها انتظار می رود که داشته باشند برای ساخت گرانول ، مستر بچ ها و سایر مواردی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شرکت ماشین سازی متین با سابقه بیش از دو دهه در این عرصه می تواند بنا بر نیاز شما تولید کننده گرامی دستگاه اکسترودر مورد نیاز شما را با بهترین قطعات موجود در بازار ساخته و پردازش کند.

انواع دستگاه اکسترودر

اکسترودرها دستگاه هایی که بر مبنای یک پیچ که به آن ماردون می گویند ساخته شده است. ماردون ها عمل اکستروژن را انجام می دهند و اکستروژن مجموعه ای از فرآیندها است که شامل اختلاط، تشکیل، پف کردن و خشک شدن است.

 اکسترودرهای تک ماردون و دو ماردون دو نوع اصلی اکسترودرها بر اساس پیکربندی و نصب ماردون ها هستند. 

اکسترودرهای دو ماردون به دو صورت مخالف گرد و موافق گرد می توانند باشند. پیچ ها به انتقال و مخلوط کردن مواد اولیه کمک می کنند و در نهایت مخلوط خشک را به مذاب پلاستیک تبدیل می کنند که از طریق قالب وارد می شود. 

به طور کلی، سه منطقه مختلف وجود دارد که تغییرات ساختاری مواد در آن ها اتفاق می افتد اولین بخش، بخش تغذیه است، جایی که مواد اولیه به اکسترودر تغذیه می شود. در این مرحله اختلاط اولیه با آب یا بدون آب اتفاق می افتد، در قسمت دوم که بخش فشرده سازی نامیده می شود، به دلیل افزایش دما توسط سیم پیچ های حرارتی فشار ایجاد می شود که اصطلاحا می گویند که اصطکاک در آن ایجاد شده است. فرآیند نهایی در منطقه اندازه گیری انجام می شود، جایی که مخلوط خشک یک ماده ویسکوالاستیک همگن تشکیل می شود. انتقال در این منطقه ساختار، بافت، رنگ محصول را کنترل می کند. انبساط درست پس از این مرحله در خروجی قالب به دلیل افت دما و فشار رخ می دهد.

anvae-dastgah-extroder
انواع دستگاه اکسترودر

برای اطلاع از قیمت و خریداری هر کدام از این دستگاه اکسترودر می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

در ادامه با این دو دستگاه اکسترودر بیشتر آشنا خواهیم شد.

بسیاری از تولید کنندگان در عرصه بازیافت به دنبال اکسترودر هایی برای انجام فرآیند اکستروژن روی مواد پلاستیکی و لاستیکی هستند به عنوان مثال می توان از اکسترودرهای پلاستیکی برای ایجاد لوله PVC استفاده کرد. انواع تجهیزات اکستروژن و کاربرد های آن ها بسیار متنوع است. در این مقاله به معرفی تعدادی از اکسترودر ها خواهیم پرداخت که به شما تولید کنندگان گرامی عرصه بازیافت کمک کند تا بهترین دستگاه خود را انتخاب کنید. 

 بسیاری از دستگاه ها از نظر فنی اکسترودر هستند، برای استفاده شخصی برای افراد در نظر گرفته شده اند و باید با دست کار شوند. با این وجود تولیدکنندگان معمولاً به اکسترودرهای صنعتی بسیار بزرگتر و پیچیده تری احتیاج دارند. البته همه این ها به دامنه عملکرد شما و استاندارد های شما بستگی دارد.

در صورتی که شما بخواهید یک شرکت بزرگ برای تولید مواد بازیافتی داشته باشید قطعا باید از دستگاه اکسترودر های پیشرفته صنعتی استفاده کنید تا بنا بر میزان تولید شما و نوع تولید دستگاه اکسترودر مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از مشاوران و افراد با تجربه ای که مدتی است در این عرصه مشغول به کار هستند کمک بگیرید. شرکت ماشین سازی متین با داشتن مشاوران و افراد خبره در زمینه بازیافت مو اد می تواند به شما برای رسیدن به اهداف خود یاری کند.

مانند هر نوع ماشین آلات دیگری که در صنعت وجود دارد، اکسترودرهای صنعتی بسیار متنوعی در دسترس هستند و هر کدام برای اهداف خاص یا مجموعه ای از اهداف در نظر گرفته شده اند. برخی از آنها برای عملکرد خاص تو رفتگی در دیوار نیز طراحی شده اند، مانند تهویه هوا از مواد، ساخت آن ها به صورت گرانول یا روش های دیگر.

dastgah-extroder-marhale-2
دستگاه اکسترودر مرحله دو

ظرفیت یکی دیگر از عوامل تمایز دستگاه ها با یکدیگر است. به عنوان مثال برای دسته های بزرگ و حداکثر ظرفیت، ممکن است یک شرکت به اکسترودر تولید با حجم بالا نیاز داشته باشد. در همین حال، شرکتی که در زمینه تحقیق و توسعه تخصص دارد، احتمالاً با تولید اکسترودرهای کم حجم آزمایشگاهی می تواند محصولات خود را در دسته های کوچک تولید و آزمایش کند. ممکن است شرکت دیگری به یک راه حل کاملاً متفاوت نیاز داشته باشد. پس باید هدف خود را برای شروع به کار پیش از اقدام اولیه انتخاب کنید.

آنچه شما نیاز دارید به برنامه هایی مدون، حجم، اشکال و مواد مورد نیاز برای انجام کار بستگی دارد. و می توانید بهترین عملکرد را با بهره وری بیشتر و هزینه کمتر از دستگاه خود داشته باشد. از این رو بهترین کار برای ورود به این عرصه ابتدا انتخاب هدف خود برای ورود به این صنعت است که می توانید روی ما حساب کنید.

اگر فکر می کنید شرکت شما از کار با دستگاه های اکسترودر سود می برد، با ما در تماس باشید. ما برای درک بهتر اهداف و نیازهای شما با شما کار خواهیم کرد و برای پاسخگویی به شما آمده هستیم.می توانیم تجهیزات اکستروژن سفارشی را متناسب با برنامه های خاص شما تولید کنیم. 

برای اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید.

اکسترودرهای تک ماردون

دستگاه اکسترودر تک ماردون از یک بشکه استوانه ای تو خالی مجهز به بخاری های خارجی تشکیل شده است. سطح بشکه داخلی با آستر فلزی سخت پوشانده شده است تا میزان سایش لوله را محدود کند طول عمر آن را بالاتر ببرد و می توان یک سطح سایش سخت آلیاژی سازگار را به پروازهای پیچ اضافه کرد. یک پیچ با هندسه مشخصی که توسط پلیمر و شرایط حرارتی مطلوب مذاب تعیین می شود، در این سیلندر قرار می گیرد که به آن ماردون نیز می گویند و علت نام گذاری اکسترودر ها محسوب می شود.

dastgah-extroder-tak-mardon
دستگاه اکسترودر تک ماردون

 طرح پیچ انتخاب شده عملکرد نهایی سیستم اکستروژن را تعیین می کند و از آن به عنوان قلب دستگاه اکسترودر یاد می کنند. پیچ توسط یک موتور الکتریکی از طریق یک گیربکس دنده ای به اندازه سرعت و توان مورد نیاز آن هدایت می شود. پیچ مانع معمولی از مکانیزم ذوب در اکسترودر برای افزایش کارایی بهره می برد تا بهترین عملکرد خود را در فرایند اکستروژن ایفا کند. بیشتر انرژی مورد نیاز برای ذوب شدن پلیمر توسط موتور تأمین می شود، دمای بشکه توسط بخاری های برقی که اغلب حاوی کانال هایی برای خنک سازی آب هستند، حفظ می شود. به طور کلی فرآیند اکسترودر به این صورت بود.

اکستروژن

پلیمر به داخل گلو ورودی اکسترودر وارد شده و با حرکت چرخشی آن به داخل پیچ منتقل می شود. آن را به صورت جامد فشرده می کنند، که با مالش آن در تماس با سطح بشکه گرم، ذوب شود. پلیمر مذاب توسط پروازهای پیچ از سطح بشکه جمع شده و به سمت انتهای اکسترودر پمپاژ می شود.

 در انتهای پیچ، پلیمر کاملا ذوب شده است. مواد مذاب با چرخش پیچ مخلوط می شود، که فشار کافی را برای فشار دادن مذاب از طریق قالب به مرحله بعدی منتقل می شود. هر چه کیفیت ماده مذاب بالاتر باشد محصول تولیدی با کیفیت تر تولید می شود. شرایط اکستروژن بر رفتار تبلور و وزن مولکولی پلیمر در شکل محصول نهایی آن تأثیر می گذارد. پس باید در مرحله ذوب فرآیند ذوب را در نظر گرفت تا به خوبی انجام شود و از مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل بیاید.

extrozhen
اکستروژن

این مواد مذاب به دلیل گرانروی بالای ذوب پلیمر، به طور معمول مقدار زیادی انرژی مکانیکی بین دوشاخه جامد و سطح بشکه به عنوان موتور پیچ می شوند، مجبور کردن پلاگین پلیمر در برابر سطح بشکه داغ انرژی مکانیکی را در اثر اتلاف ویسکوز به گرما در لایه مذاب نازک تبدیل می کند که باعث افزایش درجه حرارت مواد مذاب می شود. انرژی گرمایی افزایش یافته در مواد مذاب توسط هدایت حرارتی و همرفت به پلاگین پلیمر جامد، بشکه و استخر مذاب منتقل می شود. درجه حرارت بیش از حد یا کار مکانیکی می تواند باعث تخریب گرمایی، اکسیداتیو یا مکانیکی پلیمر شود.

امروزه نسل جدیدی از طرح های ماردون تولید شده است که با مخلوط کردن مواد ذوب شده ی جمع شده با ذرات جامد در یک بستر فشرده دمای مواد مذاب را به حداقل می رساند. این امر با ایجاد اختلال در مکانیسم ذوب در برخی از نقاط ماردون، با تغییر هندسه آن برای مخلوط شدن مواد جامد با مواد ذوب شده به دست می آید. این امر با هدایت انرژی اضافی صورت می گیرد که باعث عمل اسکوزیته می شود (در ادامه با انواع اسکوزیته آشنا خواهید شد) با این حال، درجه حرارت هنوز یکدست نیست و این با مقاطع طراحی پیچ انجام می شود که مواد مذاب را مخلوط و برش می دهند تا از نظر دما یکدست شود. پیچهای این نوع به طور کلی پیچهای “انتقال انرژی” نامیده می شوند و بهترین نوع خود در بازار های جهانی هستند.

برای سفارش دستگاه اکسترودر تک ماردون و آشنایی بیشتر با کارایی، خدمات پس از فروش و اطلاع از قیمت ها با شماره های موجود در وب سایت ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر دو ماردون

فرآیند اکستروژن قصد دارد به لطف کنترل دقیق شرایط پردازش، از نظر فیزیکی و شیمیایی محیط پلیمری مداوم چسبناک را تولید کند و محصولات ساختاری با کیفیت بالا تولید کند.

extroder-do-mardun
دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکسترودر های دو ماردون از دو پیچ درهم و برهم چرخان تشکیل شده اند که بر روی شاخه های پیچ خورده در یک بشکه بسته قرار گرفته اند. با توجه به طیف گسترده ای از طرح های پیچ و بشکه، پروفیل های مختلف پیچ و توابع فرآیند را می توان با توجه به نیاز فرآیند تنظیم کرد. از این رو یک اکسترودر دو ماردون می تواند از قابلیت حمل و نقل، فشرده سازی، مخلوط کردن، پخت و پز، برش، گرمایش، خنک سازی، پمپاژ، شکل دادن و … اطمینان حاصل کند. مزیت عمده اکسترودرهای دو ماردون موافق گرد قابلیت اختلاط قابل توجه آن ها است که ویژگی های ویژه ای را به محصولات اکسترود شده می دهد.

در فرآیند اکستروژن دو ماردون، مواد اولیه ممکن است جامد (پودر، گرانول، آرد)، مایعات، دوغاب و احتمالاً گاز ها باشند. محصولات اکسترود شده عبارتند از ترکیبات پلاستیکی، پلیمرهای اصلاح شده شیمیایی و غیره.

مزایای دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکستروژن دو ماردون با گذشت زمان در چندین صنعت به استاندارد تبدیل شده است زیرا مزایای بیشماری نسبت به اکستروژن تک ماردون دارد که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

  • سازگاری بیشتر در تولید و کنترل کیفیت محصول
  • افزایش بهره وری به دلیل پردازش مداوم، راه اندازی سریعتر و خاموش شدن برای تغییرات محصول، تغییر سریع و اتوماسیون پیشرفته
  • انعطاف پذیری بیشتر، با قابلیت پردازش طیف گسترده ای از مواد اولیه
  •  صرفه جویی در مصرف انرژی و آب
  • ساده و آسان بودن آن ها برای نگهداری و تمیز کردن

مقایسه اکستروژن دو ماردون

مقایسه اکستروژن دو ماردون در مقابل اکستروژن تک ماردون یک مقابسه مهم برای شما تولید کننده ها خواهد بود تا با خیال راحت تری برای خرید اکستروژن خود تصمیم گیری کنید.

مقایسه اکسترودر های دو ماردون موافق گرد بت اکسترودر های تک ماردون: 

قابلیت همزنی یا اختلاط قابل توجه، به دلیل نفوذ پذیری ماردون ها یا پیچ ها و تنوع گسترده ای در طراحی پیچ های خاص (مانند عناصر پیچ معکوس، عناصر مخلوط کردن چرخ دنده و غیره) که اجازه می دهد میزان برش اختلاط به طور دقیق تنظیم شود. بنابراین منجر به کنترل درجه اختلاط از نظر شدت اختلاط و کیفیت اختلاط می شود.. برعکس، قابلیت اختلاط اکسترودرهای تک ماردون بسیار محدود است، و هر گونه محدودیت جریان برای افزایش مخلوط کردن از طریق طرح های خاص ماردون منجر به فشار در عملکرد اکسترودر می شود.

سطح بالایی از انعطاف پذیری فرآیند، به دلیل استقلال و سرعت ماردون و توانایی مدیریت چندین عملکرد پردازشی به صورت سری (مانند ذوب کردن، مخلوط کردن، پخت و پز، تخلیه، خنک سازی و غیره) . برعکس عملکرد پیچ اکسترودرهای تک ماردون و سرعت پیچ وابسته هستند و طرح های ماردون با چندین عملکرد پردازشی به صورت سری محدود می شوند.

کنترل بهتر پارامترهای فرآیند، عبارتند از: توزیع باریکتر زمان اقامت، پراکندگی پایین تر نرخ برش و کرنش، انتقال گرمای همرفت بالاتر، کنترل دقیق مشخصات دما که منجر به کنترل بسیار بهتر زمان برش در اکسترودر می شود، دامنه بسیار بیشتری از ورودی انرژی مکانیکی و بنابراین سازگاری بیشتر در رابطه با تبدیل مواد و کیفیت محصول می شود.

بهره وری بالاتر از فرآیند، به دلیل عملکرد پمپاژ مثبت پیچ ها، یاعث جبران سرعت سایش پیچ با کمک به سرعت پیچ (با عملکرد اکسترودرهای تک پیچ، با افزایش سایش پیچ، به طور قابل توجهی کاهش می یابد)، خرابی کمتر.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک دستگاه اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

ماردون اکسترودر

قطعا اصلی ترین قسمت در یک اکسترودر را می توان ماردون آن نام برد. نا گفته نماند که به پیچ اکسترودر ماردون اکسترودر می گویند. ماردون به عقیده فعالان این صنعت به عنوان قلب یک دسنگاه اکسترودر است. در صورت خرابی این قطعه از دستگاه خط تولید برای مدتی از کار خواهد افتاد پس باید از نگهداری آن در برابر سایش و زنگ خوردگی جلوگیری شود.

mardon-dastgah-extroder
ماردون دستگاه اکسترودر

هرگز نباید گذاشت که ماردون یک اکسترودر به محدوده خطر خود نزدیک شود و باید با سرویس های دوره ای آن از خرابی و یا زنگ خوردگی و سایش این قطعه جلوگیری کرد. همچنین قابل ذکر است که هزینه تعمیر این قطع از دستگاه اکسترودر به صرفه تر از خرید آن است..

ما قبلاً در مورد مزایای اکسترودر و پیچ یا ماردون دستگاه های اکسترودر در این مقاله و مقاله های دیگر نوشته ایم زیرا از ضرورت های کار یک دستگاه اکسترودر است

 یک پیچ قابل چرخش در یک بشکه استوانه ای ثابت است که ممکن است گرم یا سرد شود. جنس این قطعه بیشتر از جنس فولاد یا کربن است و روش کار آن به طور کلی به این صورت است که:

 مواد برای فرآیند معمولاً بصورت گرانول به قیف وارد می شوند و تا زمان آخرین قسمت پیچ جایی که کاملاً متراکم شده و فشار افزایش می یابد، حمل و متراکم می شوند. بسته به فرآیند، در انتهای پیچ یک قالب یا یک صفحه سوراخ وجود خواهد داشت، فشار مورد نیاز برای جریان یافتن مواد از طریق چنین دستگاه هایی تا حدی عملکرد خواهد داشت. . با تغییر دادن سرعت پیچ، می توان توان عملیاتی را کنترل کرد و تا میزان زیادی بهره وری از یک ماردون را بالا برد.

در یک دستگاه اکسترودر مبتنی بر ماردون، پیچ هنگام چرخش میله جوشکاری را هنگام عبور از بشکه خرد می کند. هم انرژی مکانیکی پیچ و هم گرمای وارد شده در امتداد بشکه اکستروژن مواد ورودی را پلاستیک می کند. بشکه را می توان با هوای گرم یا با بخاری کویل گرم کرد.

اهمیت ماردون های اکسترودر

هر دو نوع اکسترودر با یک اصل کار می کنند، میله جوش به داخل پیچ متحرک کشیده می شود. در این فرآیند، از یک بشکه خوراکی مواد مذاب عبور می کند که از پیچ خوردن میله هنگام انجام عمل اکستروژن جلوگیری می کند. هنگامی که داخل پیچ قرار گرفت، یک چاقو میله جوش را به قطعات کوچک برش می دهد. پیچ میله را به جلو حرکت می دهد، از طریق فشرده سازی و اصطکاک گرما تولید می کند. یک بخاری هوا نیز هوای گرم را برای گرم کردن مواد پایه قبل از جوشکاری تأمین می کند و به اینگونه فرآیند اکستروژن صورت می گیرد.

extroder-tak-mardon-va-do-mardon
اکسترودر تک ماردون و دو ماردون

در مدلهای گرم شده با هوا، هوای گرم تأمین شده برای از پیش گرم کردن اجازه داده می شود تا در اطراف لوله اکستروژن در محفظه پیش گرم جریان داشته باشد. این ترکیب با گرمای اصطکاکی پیچ باعث می شود که میله پلاستیکی داغ شود و در یک جرم همگن مخلوط شود. اکسترودر سپس از نازل خارج می شود .این فناوری طراحی ساده و محکمی به اکسترودر می دهد.

در مدل های گرم شده با سیم پیچ، یک بخاری سیم پیچ گرمای اضافی لازم برای پلاستیک سازی را فراهم می کند. بخاری به دور کل بشکه اکستروژن می پیچد، یک ترموکوپل تعبیه شده در بشکه دمای پلاستیک را اندازه گیری می کند و اطلاعات را به سیستم کنترل انتقال می دهد تا اطمینان حاصل شود که دما دقیقاً کنترل می شود. پس از آن اکسترودر به طور مساوی و در دمای دقیق کنترل شده از نازل خارج می شود. دمای هوای از پیش گرم شده توسط یک ترموکوپل جداگانه اندازه گیری می شود و توسط همان سیستم کنترل تنظیم می شود.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک ماردون اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر pvc

دستگاه های pvc به دو قسمت تقسیم می شوند: دستگاه هایی که کارهای pvc انجام می دهند یا به صورت مواد زائد یا ضایعاتی کار خود را انجام می دهند. یا می توان گفت که جزء مواد مواد اولیه ساخت pvc هستند. کسانی که کار pvc را به صورت ضایعاتی انجام می‌دهند یعنی از مواد بازیافتی برای ساخت آن ها استفاده می شود، معمولا از دستگاه های تک مارپیچ یا همان تک ماردون برای این کار استفاده می‌کنند.

extroder-pvc
اکسترودر پی وی سی PVC

 که معمولاً دستگاه های گران قیمتی نمی باشند و محصول نهایی به صورت محصول نهایی بازیافتی از نوع pvc خواهد بود برای شما تولید کنندگان می تواند مقرون به صرفه باشد، اما دستگاه هایی که برای ساخت مواد پی وی سی اعم از پی وی سی نرم و پی وی سی سخت خواهد بود. معمولاً به خاطر اینکه برای مقدار ترکیب پودر و روغن پی وی سی احتیاج به ترکیب کامل تری دارند از دستگاه ‌های دو ماردون استفاده می ‌کنند.

اگر به دنبال دستگاه اکسترودری هستید که بتواند هم مقرون به صرفه باشد و هم بتواند محصولاتی با کیفیت را تولید کند ما به شما دستگاه های تولید کننده pvc را پیشنهاد می دهیم با استفاده از این اکسترودر می توانید محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه کم تولید کنید که یکی از بهترین روش ها برای ساخت محصولاتی با کیفیت از محصولات بازیافتی استفاده کنید.

فرآیند اکسترودر pvc

پردازش موفقیت آمیز ترکیبات انعطاف پذیر با فناوری اکستروژن به طیف گسترده ای از متغیرها بستگی دارد. برای پردازش بهینه اکستروژن PVC، شرایط دقیق دستگاه توسط پردازنده تعیین می شود. اطلاعات زیر به پردازنده در دستیابی به بهترین نتایج ممکن کمک می کند تا به یک عملکرد خوب در مورد اکسترودر pvc برسیم و بهترین استفاده را از آن ها داشته باشیم است.

از آنجا که پنل انعطاف پذیر دارای طیف وسیعی از سختی و چگالی است، تنظیم دمای اکسترودر بسیار متفاوت خواهد بود. اگر تجربه قبلی کار با آن را داشته باشید می توانید دما را طوری تنظیم کنید که یک شروع عالی داشته باشید. در غیر اینصورت، برای مشخصات موجود یا دمای مذاب برای اکستروژن که به طور معمول به صورت محدوده نشان داده می شود باید دقت عمل داشته و از متخصصان این امر کمک بگیرید تا ماده شما از بین نرود و فرآیند به بهترین شکل ممکن خود صورت بپذیرد.

روش کار با اکسترودر pvc

ایتدا از نقطه میانی دامنه استفاده کنید و تمام درجه حرارت بشکه، سر و قالب را ده درجه کمتر از دمای نقطه میانی تنظیم کنید، سپس هنگامی که مواد از طریق اکسترودر عبور می کنند، ممکن است لازم باشد هر منطقه دما بسته به و خروجی مواد تنظیم شود. یکی از محمترین نقاط برای تنظیم دما بشکه اکسترودر است قسمت عقبی اکسترودر و قالب آن است.

دمای ناحیه تغذیه اکستودر باید تنظیم شود زیرا از چسبیدن ترکیب مواد به دیواره بشکه جلو گیری می کند، منجر به گرم شدن بیش از حد ترکیب می شود و این امر باعث می شود که محصول تولیدی ما بی کیفیت و لوله تولیدی ما دارای زخامت لازم و مناسب برای انجام کار نیاشد.

دمای قالب نیز بر خروجی تأثیر می گذارد و علاوه بر آن می توان گفت که حتی برا ابعاد اکسترودر تأثیر می گذارد. یک قالب سرد جریان را محدود می کند در صورتی که یک قالب بسیار گرم روی ابعاد تأثیر می گذارد گه از شل شدن و نازک شدن محصول جلوگیری می کند.

با رسیدن به دمای مطلوب، آن را به عنوان مشخصات دما می شناسند. دما مطلوب هنگام تولید بسیار متفاوت است و شامل موارد زیر است:

دمای متناسب: یک پروفایل دما با همان دما

مشخصات صعودی: دمایی که از پایین به بالاترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

نمایه معکوس: دمایی که از بالا به پایین ترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

Hump : نمایه دمایی با گرمترین دما در مناسب ترین ناحیه خود قرار می گیرد.

اکسترودر های ما ممکن است در همین دما ها کار کنند اما یافتن دمای مناسب برای خروجی یک محصول با کیفیت و متناسب با استاندارد های شما تولید کنندگان ممکن است زمان بر باشد اما اصلا نگران این موضوع نباشید با تماس با مشاوران ما می توانید که دمای متناسب با محصول خود را پیدا کنید.

تنظیم قابل کنترل دیگر یک اکسترودر pvc پیچ یا به اصطلاح دقیق تر ماردون آن ها است. تا زمانی که محصولی با کیفیت ثابت تولید کند، باید این تنظیمات تا حد ممکن تنظیم شود ماردون به قلب یک اکسترودر است میله ای از جنس فولادی و آهنی است که در یک اکستودر وظیفه همزنی مواد و تولید مواد را بر عهده دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اجزای اکسترودر pvc

یک خط اکستروژن pvc معمولی برای پردازش شامل تجهیزات زیر است.

اکسترودر: نسبت طول به قطر باید 24 به 1 باشد، اندازه ها شامل ماشین های 1.5 تا 4.5 اینچی هستند.

بشکه: با لایه مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی پوشانده شده باشد تا طول عمر آن افرایش پیدا کند.

پیچ: نسبت فشرده سازی 2.5 به 1 یا 3.0 به 1 باید آبکاری شده باشد و مطمئن شد که هنگام همزنی مواد از گشتاور خوبی برخوردار باشد

صفحه های اکسترودر: از جنس فولاد ضد زنگ، اندازه مش از 20 تا 200 باشد، نقطه شروع 20،40،40 باشد،20 مش را در برابر صفحه قرار داده شده باشد.

خنک کننده: اکسترودر به طور کلی در یک مخزن آب خنک می شود.

در اکستروژن به طور کلی پذیرفته شده است که PVC سخت به دلیل گرانروی بسیار زیاد در محدوده پردازش، نیاز به گشتاور بالایی دارد. بیشتر ماردون هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مقیاس های اندازه گیری عمیق و مقاطع خوراک نسبتاً کم عمق هستند. این همان قطعه ای است که به عنوان ماردون فشرده سازی شناخته می شود. 

در اکسترودر های pvc مقاطع اندازه گیری عمیق برای به حداقل رساندن گرمایش برشی، میزان برش متوسط آن منطقه را کاهش می دهند. با یک ماردون عمیق، خروجی به نسبت متناسب تر است و برای تهیه خروجی نامی، ماردون ما لازم نیست به همین سرعت بچرخد. این باعث کاهش حرارت برشی پلیمر می شود که از گرم شدن بیش از حد و تخریب آن جلوگیری می کند که دمای ایده آل برای کار یک اکسترودر pvc است.

برای اکسترودرهای PVC، حداکثر سرعت ماردون اغلب در محدوده ی 25 تا 35 فوت در دقیقه یه عنوان سرعت محیطی ماردون تنظیم می شود که در ماردون اندازه گیری می شود. در نتیجه دیدن 3.5 اینچی غیرمعمول نیست. دستگاه اکسترودر تک ماردون یا تک پیچ ساخته شده برای پردازش PVC که با حداکثر سرعت 30-40 دور در دقیقه ساخته شده است. این به اکسترودر pvc، گشتاور کافی برای پردازش مواد در حین استفاده از همان اندازه موتور را می دهد که برای کار آن مناسب است.

عمق تغذیه کم یا نسبت فشرده سازی کم نیز متناسب با ضرایب اصطکاک PVC است که باعث تغذیه خوب آن می شود. علاوه بر این، ظرفیت حرارتی کم و گرانروی بالای PVC باعث می شود که ذوب با حرارت برشی کمتری نسبت به بسیاری از پلیمرهای دیگر رخ دهد و نیاز به فشرده سازی بالا را به حداقل برسانید. 

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که برای پردازش لوله های pvc نه تنها از دستگاه اکسترودر تک ماردون استفاده می شود نه بلکه در اکسترودر های دو ماردون مخالف گرد نیز پردازش می شود. این دستگاه ها گرمایش برشی را در بسیاری از مواقع بهتر از تک ماردون ها کنترل می کنند زیرا در بیشتر طول ماردون خود تا حد زیادی پر می شود. زیرا حمل و نقل مواد تا حد زیادی با استفاده از ابزار های مکانیکی حاصل می شود، که به طور قابل توجه ای گرمایش چسبناک ناشی از برش مواد را کاهش می دهد. اما دراکسترودرهای تک ماردون برای انتقال پلیمر و ذوب آن به کشش و چسبناکی مواد بستگی دارد.

اما بیشتر از اکسترودر تک ماردون استفاده می شود زیرا از نظر کارای دارای عملکرد یکسانی نسبت به اکسترودر دو ماردو ن دارد و هزینه های تعمیر، سرویس، نگه داری آن پایین تر از اکسترودر دو ماردون است و برای تولید کننده مقرون به صرفه تر است از این رو ما به عنوان تولید کننده دستگاه اکسترودر به شما خرید اکسترودر تک ماردون را برای ساخت لوله های pvc پیشنهاد می دهیم.

ویسکوزیته

کشش ویسکوز (ویسکوزیته) همان برش چسبناکی است که منجر به گرم شدن ویسکوز می شود. از آنجا که آنها تا حدی از طول خود پر شده اند و با 70٪ از گرمای هدایت شده ذوب می شوند، در اکسترودر های مخالف گرد برای خروجی خاص به همان ماردون نیاز به گشتاور برابر ندارند. دستگاه اکسترودر تک ماردون همیشه کاملاً پر از پلیمر هستند و برای انتقال پلیمر بسیار چسبناک و ذوب شدن آن به گشتاور بالا نیاز دارد.

viskozite
ویسکوزیته

دستگاه اکسترودر معمولی برای PVC حداکثر سرعت پیچ را کاهش می دهد تا گشتاور بیشتری برای مقابله با ویسکوزیته در سرعت پردازش مورد انتظار ما ایجاد کند، اما برای راه اندازی ماردون بدون بارگذاری بیش از حد درایو، به گشتاور اضافی زیادی نیاز است. بسیاری از اکسترودرهای قدیمی از درایو های DC استفاده می کنند که می تواند 400٪ گشتاور نامی را برای شروع کار خود تولید کنند.

 اکثر اکسترودرهای جدید از درایو های متناوب استفاده می کنند، که نمی توانند هنگام شروع گشتاور های بالایی را ایجاد کنند. بنابراین باید مراقب بود که هنگام تغییر از اکسترودر DC- به AC، اندازه درایو به درستی اندازه شود. شما باید بتوانید دستگاه اکسترودر را در حالت خاموش شدن بدون برنامه ریزی مجدداً راه اندازی کنید، حتی اگر ماردون را به طور عادی خالی کنید و از گشتاور شروع بالا جلوگیری کنید.

تفاوت های بی نظیر بسیاری در رئولوژی PVC وجود دارد که بر پردازش تأثیر می گذارد. هنگام انتخاب و اندازه گیری ماشین آلات اکستروژن، بهتر است که درک کاملی از رفتار ویسکوزیته مواد داشته باشید.

البته این ها نگاه فنی به یک دستگاه اکسترودر هست که در هنگام خرید می توانید با مشورت کارشناسان ما از آن ها اطلاع پیدا کرده و دستگاه اکسترودر خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قطعات موجود در بازار ایران تهیه کنید و از خرید خود مطمئن باشید شرکت ماشین سازی متین با بیش از دو دهه فعالیت در این عرصه می توانید یکی از انتخاب های شما برای خرید اکسترودر های pvc باشد. از این رو با ما در تماس باشید.

با توجه به نوسانات قیمت ارز و بازار برای اطلاع از قیمت اکسترودر های Pvc با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره

یافتن بهترین راه حل برای کسب و کار شما

ماشین سازی متین هنر ساز در تلاش است با ارائه مشاوره و خدمات بهینه در زمینه گسترش صنایع، کمک اندکی به صنعتگران و تولید کنندگان کشور نماید. شما می توانید با برقراری ارتباط با یکی از راه ها، از مشاوره بهره مند شوید تا انتخابی مطمئن تر، آگاهانه تر و بدون پیش آمدن هیچ مشکلی در آینده داشته باشید. 

پل ها ارتباطی

تماس با ما

سیستم پشتیبانی مجازی روزانه بررسی و رسیدگی می گردد. برای ارتباط به صورت ایمیل نیز حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخگو شما هستیم.

شماره تماس:

۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸

ارسال ایمیل:

info@matinmachinery.com

آدرس:

جاده قدیم قم، قاسم آباد، جنب پارک سلامت، پلاک ۵، کاخانه ماشین سازی متین هنر ساز

برنامه های قیمت گذاری

ارائه قیمت تولید و خدمات ماشین آلات

با توجه به سفارشی سازی ماشین آلات بازیافت پلاستیک، همچنین نوسانات داخلی بازار و نرخ ارز، برای استعلام قیمت تولید و یا تعمیرات با ما تماس حاصل فرمایید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و مطلع گردید.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد است. این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

 

لیست قیمت دستگاه اکسترودر در تاریخ: 1400/7/20

دستگاه اکسترودر و انواع ماشین آلات آن در صنعت بازیافت پلاستیک کاربرد ویژه ای دارد. امروزه اکسترودر ها را می توان یکی از ماشین آلات قوی و موفق در صنعت بازیافت پلاستیک به روش اکستروژن به حساب آورد. اکسترودر به سادگی دستگاهی است که برای تکمیل فرآیند اکستروژن استفاده می شود. با استفاده از یک سیستم بشکه و سیلندر، دستگاه محصول را گرم کرده و آن را از طریق قالب پیش می برد تا شکل مطلوبی ایجاد کند.

امروزه در بازار انواع دستگاه اکسترودر با کارایی های مختلف موجود است اما برای اینکه شرکت شما براساس نوع و میزان مواد تولیدی بهترین انتخاب خود را داشته باشد قطعا نیاز به راهنمایی خواهد داشت بنا به این منظور در این مقاله سعی شده تا جای ممکن شما را با انواع اکسترودر ها، برخی از اجزا ی آن ها و کارایی های آن آشنا کند.

extroder-pelastik
دستگاه اکسترودر پلاستیک

شرکت ماشین سازی متین با سابقه درخشان خود در عرصه ی تولید انواع اکستردور ها سعی دارد تا شما را با انواع دستگاه اکسترودر آشنا کند تا شما را برای بهترین انتخاب خود آماده کند و تا جای ممکن از هزینه های اضافی احتمالی که ممکن است در آینده برای شرکت های تولید کتنده به وجود بیاید جلوگیری کند. تا از جهتی هم به شما تولید کننده گرامی و همچنین به صنعت بازیافت کشور خدمتی کرده باشد. در ادامه به این مطالب خواهیم پرداخت.

دستگاه اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه دستگاه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد است. این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اما کاربدی که امروزه بیشتر از اکسترودر ها انتظار می رود که داشته باشند برای ساخت گرانول ها، مستر بچ ها و سایر مواردی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شرکت ماشین سازی متین با سابقه بیش از دو دهه در این عرصه می تواند بنا بر نیاز شما تولید کننده گرامی دستگاه اکسترودر مورد نیاز شما را با بهترین قطعات موجود در بازار ساخته و پردازش کند.

انواع دستگاه اکسترودر

اکسترودرها دستگاه هایی که بر مبنای یک پیچ که به آن ماردون می گویند ساخته شده است. ماردون ها عمل اکستروژن رت انجام می دهند و اکستروژن مجموعه ای از فرآیندها است که شامل اختلاط، تشکیل، پف کردن و خشک شدن است.

 اکسترودرهای تک ماردون و دو ماردون دو نوع اصلی اکسترودرها بر اساس پیکربندی و نصب ماردون ها هستند. 

اکسترودرهای دو ماردون به دو صورت مخالف گرد و موافق گرد می توانند باشند. پیچ ها به انتقال و مخلوط کردن مواد اولیه کمک می کنند و در نهایت مخلوط خشک را به مذاب پلاستیک تبدیل می کنند که از طریق قالب وارد می شود. 

به طور کلی، سه منطقه مختلف وجود دارد که تغییرات ساختاری مواد در آن ها اتفاق می افتد اولین بخش، بخش تغذیه است، جایی که مواد اولیه به اکسترودر تغذیه می شود. در این مرحله اختلاط اولیه با آب یا بدون آب اتفاق می افتد، در قسمت دوم که بخش فشرده سازی نامیده می شود، به دلیل افزایش دما توسط سیم پیچ های حرارتی فشار ایجاد می شود که اصطلاحا می گویند که اصطکاک در آن ایجاد شده است. فرآیند نهایی در منطقه اندازه گیری انجام می شود، جایی که مخلوط خشک یک ماده ویسکوالاستیک همگن تشکیل می شود. انتقال در این منطقه ساختار، بافت، رنگ محصول را کنترل می کند. انبساط درست پس از این مرحله در خروجی قالب به دلیل افت دما و فشار رخ می دهد.

anvae-dastgah-extroder
انواع دستگاه اکسترودر

برای اطلاع از قیمت و خریداری هر کدام از این دستگاه اکسترودر می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

در ادامه با این دو دستگاه اکسترودر بیشتر آشنا خواهیم شد.

بسیاری از تولید کنندگان در عرصه بازیافت به دنبال اکسترودر هایی برای انجام فرآیند اکستروژن روی مواد پلاستیکی و لاستیکی هستند به عنوان مثال می توان از اکسترودرهای پلاستیکی برای ایجاد لوله PVC استفاده کرد. انواع تجهیزات اکستروژن و کاربرد های آن ها بسیار متنوع است. در این مقاله به معرفی تعدادی از اکسترودر ها خواهیم پرداخت که به شما تولید کنندگان گرامی عرصه بازیافت کمک کند تا بهترین دستگاه خود را انتخاب کنید. 

 بسیاری از دستگاه ها از نظر فنی اکسترودر هستند، برای استفاده شخصی برای افراد در نظر گرفته شده اند و باید با دست کار شوند. با این وجود تولیدکنندگان معمولاً به اکسترودرهای صنعتی بسیار بزرگتر و پیچیده تری احتیاج دارند. البته همه این ها به دامنه عملکرد شما و استاندارد های شما بستگی دارد.

در صورتی که شما بخواهید یک شرکت بزرگ برای تولید مواد بازیافتی داشته باشید قطعا باید از دستگاه اکسترودر های پیشرفته صنعتی استفاده کنید تا بنا بر میزان تولید شما و نوع تولید می توانید دستگاه اکسترودر مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از مشاوران و افراد با تجربه ای که مدتی است در این عرصه مشغول به کار هستند کمک بگیرید. شرکت ماشین سازی متین با داشتن مشاوران و افراد خبره در زمینه بازیافت مو اد می تواند به شما برای رسیدن به اهداف خود یاری کند.

مانند هر نوع ماشین آلات دیگری که در صنعت وجود دارد، اکسترودرهای صنعتی بسیار متنوعی در دسترس هستند و هر کدام برای اهداف خاص یا مجموعه ای از اهداف در نظر گرفته شده اند. برخی از آنها برای عملکرد خاص تو رفتگی در دیوار نیز طراحی شده اند، مانند تهویه هوا از مواد، ساخت آن ها به صورت گرانول یا روش های دیگر.

dastgah-extroder-marhale-2
دستگاه اکسترودر مرحله دو

ظرفیت یکی دیگر از عوامل تمایز دستگاه ها با یکدیگر است. به عنوان مثال برای دسته های بزرگ و حداکثر ظرفیت، ممکن است یک شرکت به اکسترودر تولید با حجم بالا نیاز داشته باشد. در همین حال، شرکتی که در زمینه تحقیق و توسعه تخصص دارد، احتمالاً با تولید اکسترودرهای کم حجم آزمایشگاهی می تواند محصولات خود را در دسته های کوچک تولید و آزمایش کند. ممکن است شرکت دیگری به یک راه حل کاملاً متفاوت نیاز داشته باشد. پس باید هدف خود را برای شروع به کار پیش از اقدام اولیه انتخاب کنید.

آنچه شما نیاز دارید به برنامه هایی مدون، حجم، اشکال و مواد مورد نیاز برای انجام کار بستگی دارد. و می توانید بهترین عملکرد را با بهره وری بیشتر و هزینه کمتر از دستگاه خود داشته باشد. از این رو بهترین کار برای ورود به این عرصه ابتدا انتخاب هدف خود برای ورود به این صنعت است مه می توانید روی ما حساب کنید.

اگر فکر می کنید شرکت شما از کار با دستگاه های اکسترودر سود می برد، با ما در تماس باشید. ما برای درک بهتر اهداف و نیازهای شما با شما کار خواهیم کرد و برای پاسخگویی به شما آمده هستیم.می توانیم تجهیزات اکستروژن سفارشی را متناسب با برنامه های خاص شما تولید کنیم. 

برای اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید.

اکسترودرهای تک ماردون

دستگاه اکسترودر تک ماردون از یک بشکه استوانه ای تو خالی مجهز به بخاری های خارجی تشکیل شده است. سطح بشکه داخلی با آستر فلزی سخت پوشانده شده است تا میزان سایش لوله را محدود کند طول عمر آن را بالاتر ببرد و می توان یک سطح سایش سخت آلیاژی سازگار را به پروازهای پیچ اضافه کرد. یک پیچ با هندسه مشخصی که توسط پلیمر و شرایط حرارتی مطلوب مذاب تعیین می شود، در این سیلندر قرار می گیرد که به آن ماردون نیز می گویند و علت نام گذاری اکسترودر ها محسوب می شود.

dastgah-extroder-tak-mardon
دستگاه اکسترودر تک ماردون

 طرح پیچ انتخاب شده عملکرد نهایی سیستم اکستروژن را تعیین می کند و از آن به عنوان قلب دستگاه اکسترودر یاد می کنند. پیچ توسط یک موتور الکتریکی از طریق یک گیربکس دنده ای به اندازه سرعت و توان مورد نیاز آن هدایت می شود. پیچ مانع معمولی از مکانیزم ذوب در اکسترودر برای افزایش کارایی بهره می برد تا بهترین عملکرد خود را در فرایند اکستروژن ایفا کند. بیشتر انرژی مورد نیاز برای ذوب شدن پلیمر توسط موتور تأمین می شود، دمای بشکه توسط بخاری های برقی که اغلب حاوی کانال هایی برای خنک سازی آب هستند، حفظ می شود. به طور کلی فرآیند اکسترودر به این صورت بود.

اکستروژن

پلیمر به داخل گلو ورودی اکسترودر وارد شده و با حرکت چرخشی آن به داخل پیچ منتقل می شود. آن را به صورت جامد فشرده می کنند، که با مالش آن در تماس با سطح بشکه گرم، ذوب شود. پلیمر مذاب توسط پروازهای پیچ از سطح بشکه جمع شده و به سمت انتهای اکسترودر پمپاژ می شود.

 در انتهای پیچ، پلیمر کاملا ذوب شده است. مواد مذاب با چرخش پیچ مخلوط می شود، که فشار کافی را برای فشار دادن مذاب از طریق قالب به مرحله بعدی منتقل می شود. هر چه کیفیت ماده مذاب بالاتر باشد محصول تولیدی با کیفیت تر تولید می شود. شرایط اکستروژن بر رفتار تبلور و وزن مولکولی پلیمر در شکل محصول نهایی آن تأثیر می گذارد. پس باید در مرحله ذوب فرآیند ذوب را در نظر گرفت تا به خوبی انجام شود و از مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل بیاید.

extrozhen
اکستروژن

این مواد مذاب به دلیل گرانروی بالای ذوب پلیمر، به طور معمول مقدار زیادی انرژی مکانیکی بین دوشاخه جامد و سطح بشکه به عنوان موتور پیچ می شوند، مجبور کردن پلاگین پلیمر در برابر سطح بشکه داغ انرژی مکانیکی را در اثر اتلاف ویسکوز به گرما در لایه مذاب نازک تبدیل می کند که باعث افزایش درجه حرارت مواد مذاب می شود. انرژی گرمایی افزایش یافته در مواد مذاب توسط هدایت حرارتی و همرفت به پلاگین پلیمر جامد، بشکه و استخر مذاب منتقل می شود. درجه حرارت بیش از حد یا کار مکانیکی می تواند باعث تخریب گرمایی، اکسیداتیو یا مکانیکی پلیمر شود.

امروزه نسل جدیدی از طرح های ماردون تولید شده است که با مخلوط کردن مواد ذوب شده ی جمع شده با ذرات جامد در یک بستر فشرده دمای مواد مذاب را به حداقل می رساند. این امر با ایجاد اختلال در مکانیسم ذوب در برخی از نقاط ماردون، با تغییر هندسه آن برای مخلوط شدن مواد جامد با مواد ذوب شده به دست می آید. این امر با هدایت انرژی اضافی صورت می گیرد که باعث عمل اسکوزیته می شود (در ادامه با انواع اسکوزیته آشنا خواهید شد) با این حال، درجه حرارت هنوز یکدست نیست و این با مقاطع طراحی پیچ انجام می شود که مواد مذاب را مخلوط و برش می دهند تا از نظر دما یکدست شود. پیچهای این نوع به طور کلی پیچهای “انتقال انرژی” نامیده می شوند و بهترین نوع خود در بازار های جهانی هستند.

برای سفارش دستگاه اکسترودر تک ماردون و آشنایی بیشتر با کارایی، خدمات پس از فروش و اطلاع از قیمت ها با شماره های موجود در وب سایت ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر دو ماردون

فرآیند اکستروژن قصد دارد به لطف کنترل دقیق شرایط پردازش، از نظر فیزیکی و شیمیایی محیط پلیمری مداوم چسبناک را تولید کند و محصولات ساختاری با کیفیت بالا تولید کند.

extroder-do-mardun
دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکسترودر های دو ماردون از دو پیچ درهم و برهم چرخان تشکیل شده اند که بر روی شاخه های پیچ خورده در یک بشکه بسته قرار گرفته اند. با توجه به طیف گسترده ای از طرح های پیچ و بشکه، پروفیل های مختلف پیچ و توابع فرآیند را می توان با توجه به نیاز فرآیند تنظیم کرد. از این رو یک اکسترودر دو ماردون می تواند از قابلیت حمل و نقل، فشرده سازی، مخلوط کردن، پخت و پز، برش، گرمایش، خنک سازی، پمپاژ، شکل دادن و … اطمینان حاصل کند. مزیت عمده اکسترودرهای دو ماردون موافق گرد قابلیت اختلاط قابل توجه آن ها است که ویژگی های ویژه ای را به محصولات اکسترود شده می دهد.

در فرآیند اکستروژن دو ماردون، مواد اولیه ممکن است جامد (پودر، گرانول، آرد)، مایعات، دوغاب و احتمالاً گاز ها باشند. محصولات اکسترود شده عبارتند از ترکیبات پلاستیکی، پلیمرهای اصلاح شده شیمیایی و غیره.

مزایای دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکستروژن دو ماردون با گذشت زمان در چندین صنعت به استاندارد تبدیل شده است زیرا مزایای بیشماری نسبت به اکستروژن تک ماردون دارد که در ادامه به برخی از آن ها خئاهیم پرداخت:

  • سازگاری بیشتر در تولید و کنترل کیفیت محصول
  • افزایش بهره وری به دلیل پردازش مداوم، راه اندازی سریعتر و خاموش شدن برای تغییرات محصول، تغییر سریع و اتوماسیون پیشرفته
  • انعطاف پذیری بیشتر، با قابلیت پردازش طیف گسترده ای از مواد اولیه
  •  صرفه جویی در مصرف انرژی و آب
  • ساده و آسان بودن آن ها برای نگهداری و تمیز کردن

مقایسه اکستروژن دو ماردون

مقایسه اکستروژن دو ماردون در مقابل اکستروژن تک ماردون یک مقابسه مهم برای شما تولید کننده ها خواهد بود تا با خیال راحت تری برای خرید اکستروژن خود تصمیم گیری کنید.

مقایسه اکسترودر های دو ماردون موافق گرد بت اکسترودر های تک ماردون: 

قابلیت همزنی یا اختلاط قابل توجه، به دلیل نفوذ پذیری ماردون ها یا پیچ ها و تنوع گسترده ای در طراحی پیچ های خاص (مانند عناصر پیچ معکوس، عناصر مخلوط کردن چرخ دنده و غیره) که اجازه می دهد میزان برش اختلاط به طور دقیق تنظیم شود. بنابراین منجر به کنترل درجه اختلاط از نظر شدت اختلاط و کیفیت اختلاط می شود.. برعکس، قابلیت اختلاط اکسترودرهای تک ماردون بسیار محدود است، و هر گونه محدودیت جریان برای افزایش مخلوط کردن از طریق طرح های خاص ماردون منجر به فشار در عملکرد اکسترودر می شود.

سطح بالایی از انعطاف پذیری فرآیند، به دلیل استقلال و سرعت ماردون و توانایی مدیریت چندین عملکرد پردازشی به صورت سری (مانند ذوب کردن، مخلوط کردن، پخت و پز، تخلیه، خنک سازی و غیره) . برعکس عملکرد پیچ اکسترودرهای تک ماردون و سرعت پیچ وابسته هستند و طرح های ماردون با چندین عملکرد پردازشی به صورت سری محدود می شوند.

کنترل بهتر پارامترهای فرآیند، عبارتند از: توزیع باریکتر زمان اقامت، پراکندگی پایین تر نرخ برش و کرنش، انتقال گرمای همرفت بالاتر، کنترل دقیق مشخصات دما که منجر به کنترل بسیار بهتر زمان برش در اکسترودر می شود، دامنه بسیار بیشتری از ورودی انرژی مکانیکی و بنابراین سازگاری بیشتر در رابطه با تبدیل مواد و کیفیت محصول می شود.

بهره وری بالاتر از فرآیند، به دلیل عملکرد پمپاژ مثبت پیچ ها، یاعث جبران سرعت سایش پیچ با کمک به سرعت پیچ (با عملکرد اکسترودرهای تک پیچ، با افزایش سایش پیچ، به طور قابل توجهی کاهش می یابد)، خرابی کمتر.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک دستگاه اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

ماردون اکسترودر

قطعا اصلی ترین قسمت در یک اکسترودر را می توان ماردون آن نام برد. نا گفته نماند که به پیچ اکسترودر ماردون اکسترودر می گویند. ماردون به عقیده فعالان این صنعت به عنوان قلب یک دسنگاه اکسترودر است. در صورت خرابی این قطعه از دستگاه خط تولید برای مدتی از کار خواهد افتاد پس باید از نگهداری آن در برابر سایش و زنگ خوردگی جلوگیری شود.

mardon-dastgah-extroder
ماردون دستگاه اکسترودر

هرگز نباید گذاشت که ماردون یک اکسترودر به محدوده خطر خود نزدیک شود و باید با سرویس های دوره ای آن از خرابی و یا زنگ خوردگی و سایش این قطعه جلوگیری کرد. همچنین قابل ذکر است که هزینه تعمیر این قطع از دستگاه اکسترودر به صرفه تر از خرید آن است..

ما قبلاً در مورد مزایای اکسترودر و پیچ یا ماردون دستگاه های اکسترودر در این مقاله و مقاله های دیگر نوشته ایم زیرا از ضرورت های کار یک دستگاه اکسترودر است

 یک پیچ قابل چرخش در یک بشکه استوانه ای ثابت است که ممکن است گرم یا سرد شود. جنس این قطعه بیشتر از جنس فولاد یا کربن است و روش کار آن به طور کلی به این صورت است که:

 مواد برای فرآیند معمولاً بصورت گرانول به قیف وارد می شوند و تا زمان آخرین قسمت پیچ جایی که کاملاً متراکم شده و فشار افزایش می یابد، حمل و متراکم می شوند. بسته به فرآیند، در انتهای پیچ یک قالب یا یک صفحه سوراخ وجود خواهد داشت، فشار مورد نیاز برای جریان یافتن مواد از طریق چنین دستگاه هایی تا حدی عملکرد خواهد داشت. . با تغییر دادن سرعت پیچ، می توان توان عملیاتی را کنترل کرد و تا میزان زیادی بهره وری از یک ماردون را بالا برد.

در یک دستگاه اکسترودر مبتنی بر ماردون، پیچ هنگام چرخش میله جوشکاری را هنگام عبور از بشکه خرد می کند. هم انرژی مکانیکی پیچ و هم گرمای وارد شده در امتداد بشکه اکستروژن مواد ورودی را پلاستیک می کند. بشکه را می توان با هوای گرم یا با بخاری کویل گرم کرد.

اهمیت ماردون های اکسترودر

هر دو نوع اکسترودر با یک اصل کار می کنند، میله جوش به داخل پیچ متحرک کشیده می شود. در این فرآیند، از یک بشکه خوراکی مواد مذاب عبور می کند که از پیچ خوردن میله هنگام انجام عمل اکستروژن جلوگیری می کند. هنگامی که داخل پیچ قرار گرفت، یک چاقو میله جوش را به قطعات کوچک برش می دهد. پیچ میله را به جلو حرکت می دهد، از طریق فشرده سازی و اصطکاک گرما تولید می کند. یک بخاری هوا نیز هوای گرم را برای گرم کردن مواد پایه قبل از جوشکاری تأمین می کند و به اینگونه فرآیند اکستروژن صورت می گیرد.

extroder-tak-mardon-va-do-mardon
اکسترودر تک ماردون و دو ماردون

در مدلهای گرم شده با هوا، هوای گرم تأمین شده برایاز پیش گرم کردن اجازه داده می شود تا در اطراف لوله اکستروژن در محفظه پیش گرم جریان داشته باشد. این ترکیب با گرمای اصطکاکی پیچ باعث می شود که میله پلاستیکی داغ شود و در یک جرم همگن مخلوط شود. اکسترودر سپس از نازل خارج می شود .این فناوری طراحی ساده و محکمی به اکسترودر می دهد.

در مدل های گرم شده با سیم پیچ، یک بخاری سیم پیچ گرمای اضافی لازم برای پلاستیک سازی را فراهم می کند. بخاری به دور کل بشکه اکستروژن می پیچد، یک ترموکوپل تعبیه شده در بشکه دمای پلاستیک را اندازه گیری می کند و اطلاعات را به سیستم کنترل انتقال می دهد تا اطمینان حاصل شود که دما دقیقاً کنترل می شود. پس از آن اکسترودر به طور مساوی و در دمای دقیق کنترل شده از نازل خارج می شود. دمای هوای از پیش گرم شده توسط یک ترموکوپل جداگانه اندازه گیری می شود و توسط همان سیستم کنترل تنظیم می شود.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک ماردون اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر pvc

دستگاه های pvc به دو قسمت تقسیم می شوند: دستگاه هایی که کارهای pvc انجام می دهند یا به صورت مواد زائد یا ضایعاتی کار خود را انجام می دهند. یا می توان گفت که جزء مواد مواد اولیه ساخت pvc هستند. کسانی که کار pvc را به صورت ضایعاتی انجام می‌دهند یعنی از مواد بازیافتی برای ساخت آن ها استفاده می شود، معمولا از دستگاه های تک مارپیچ یا همان تک ماردون برای این کار استفاده می‌کنند.

extroder-pvc
اکسترودر پی وی سی PVC

 که معمولاً دستگاه های گران قیمتی نمی باشند و محصول نهایی به صورت محصول نهایی بازیافتی از نوع pvc خواهد بود برای شما تولید کنندگان می تواند مقرون به صرفه باشد، اما دستگاه هایی که برای ساخت مواد پی وی سی اعم از پی وی سی نرم و پی وی سی سخت خواهد بود. معمولاً به خاطر اینکه برای مقدار ترکیب پودر و روغن پی وی سی احتیاج به ترکیب کامل تری دارند از دستگاه ‌های دو ماردون استفاده می ‌کنند.

اگر به دنبال دستگاه اکسترودری هستید که بتواند هم مقرون به صرفه باشد و هم بتواند محصولاتی با کیفیت را تولید کند ما به شما دستگاه های تولید کننده pvc را پیشنهاد می دهیم با استفاده از این اکسترودر می توانید محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه کم تولید کنید که یکی از بهترین روش ها برای ساخت محصولاتی با کیفیت از محصولات بازیافتی استفاده کنید.

فرآیند اکسترودر pvc

پردازش موفقیت آمیز ترکیبات انعطاف پذیر با فناوری اکستروژن به طیف گسترده ای از متغیرها بستگی دارد. برای پردازش بهینه اکستروژن PVC، شرایط دقیق دستگاه توسط پردازنده تعیین می شود. اطلاعات زیر به پردازنده در دستیابی به بهترین نتایج ممکن کمک می کند تا به یک عملکرد خوب در مورد اکسترودر pvc برسیم و بهترین استفاده را از آن ها داشته باشیم است.

از آنجا که پنل انعطاف پذیر دارای طیف وسیعی از سختی و چگالی است، تنظیم دمای اکسترودر بسیار متفاوت خواهد بود. اگر تجربه قبلی کار با آن را داشته باشید می توانید دما را طوری تنظیم کنید که یک شروع عالی داشته باشید. در غیر اینصورت، برای مشخصات موجود یا دمای مذاب برای اکستروژن که به طور معمول به صورت محدوده نشان داده می شود باید دقت عمل داشته و از متخصصان این امر کمک بگیرید تا ماده شما از بین نرود و فرآیند به بهترین شکل ممکن خود صورت بپذیرد.

روش کار با اکسترودر pvc

ایتدا از نقطه میانی دامنه استفاده کنید و تمام درجه حرارت بشکه، سر و قالب را ده درجه کمتر از دمای نقطه میانی تنظیم کنید، سپس هنگامی که مواد از طریق اکسترودر عبور می کنند، ممکن است لازم باشد هر منطقه دما بسته به و خروجی مواد تنظیم شود. یکی از محمترین نقاط برای تنظیم دما بشکه اکسترودر است قسمت عقبی اکسترودر و قالب آن است.

دمای ناحیه تغذیه اکستودر باید تنظیم شود زیرا از چسبیدن ترکیب مواد به دیواره بشکه جلو گیری می کند، منجر به گرم شدن بیش از حد ترکیب می شود و این امر باعث می شود که محصول تولیدی ما بی کیفیت و لوله تولیدی ما دارای زخامت لازم و مناسب برای انجام کار نیاشد.

دمای قالب نیز بر خروجی تأثیر می گذارد و علاوه بر آن می توان گفت که حتی برا ابعاد اکسترودر تأثیر می گذارد. یک قالب سرد جریان را محدود می کند در صورتی که یک قالب بسیار گرم روی ابعاد تأثیر می گذارد گه از شل شدن و نازک شدن محصول جلوگیری می کند.

با رسیدن به دمای مطلوب، آن را به عنوان مشخصات دما می شناسند. دما مطلوب هنگام تولید بسیار متفاوت است و شامل موارد زیر است:

دمای متناسب: یک پروفایل دما با همان دما

مشخصات صعودی: دمایی که از پایین به بالاترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

نمایه معکوس: دمایی که از بالا به پایین ترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

Hump : نمایه دمایی با گرمترین دما در مناسب ترین ناحیه خود قرار می گیرد.

اکسترودر های ما ممکن است در همین دما ها کار کنند اما یافتن دمای مناسب برای خروجی یک محصول با کیفیت و متناسب با استاندارد های شما تولید کنندگان ممکن است زمان بر باشد اما اصلا نگران این موضوع نباشید با تماس با مشاوران ما می توانید که دمای متناسب با محصول خود را پیدا کنید.

تنظیم قابل کنترل دیگر یک اکسترودر pvc پیچ یا به اصطلاح دقیق تر ماردون آن ها است. تا زمانی که محصولی با کیفیت ثابت تولید کند، باید این تنظیمات تا حد ممکن تنظیم شود ماردون به قلب یک اکسترودر است میله ای از جنس فولادی و آهنی است که در یک اکستودر وظیفه همزنی مواد و تولید مواد را بر عهده دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اجزای اکسترودر pvc

یک خط اکستروژن pvc معمولی برای پردازش شامل تجهیزات زیر است.

اکسترودر: نسبت طول به قطر باید 24 به 1 باشد، اندازه ها شامل ماشین های 1.5 تا 4.5 اینچی هستند.

بشکه: با لایه مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی پوشانده شده باشد تا طول عمر آن افرایش پیدا کند.

پیچ: نسبت فشرده سازی 2.5 به 1 یا 3.0 به 1 باید آبکاری شده باشد و مطمئن شد که هنگام همزنی مواد از گشتاور خوبی برخوردار باشد

صفحه های اکسترودر: از جنس فولاد ضد زنگ، اندازه مش از 20 تا 200 باشد، نقطه شروع 20،40،40 باشد،20 مش را در برابر صفحه قرار داده شده باشد.

خنک کننده: اکسترودر به طور کلی در یک مخزن آب خنک می شود.

در اکستروژن به طور کلی پذیرفته شده است که PVC سخت به دلیل گرانروی بسیار زیاد در محدوده پردازش، نیاز به گشتاور بالایی دارد. بیشتر ماردون هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مقیاس های اندازه گیری عمیق و مقاطع خوراک نسبتاً کم عمق هستند. این همان قطعه ای است که به عنوان ماردون فشرده سازی شناخته می شود. 

در اکسترودر های pvc مقاطع اندازه گیری عمیق برای به حداقل رساندن گرمایش برشی، میزان برش متوسط آن منطقه را کاهش می دهند. با یک ماردون عمیق، خروجی به نسبت متناسب تر است و برای تهیه خروجی نامی، ماردون ما لازم نیست به همین سرعت بچرخد. این باعث کاهش حرارت برشی پلیمر می شود که از گرم شدن بیش از حد و تخریب آن جلوگیری می کند که دمای ایده آل برای کار یک اکسترودر pvc است.

برای اکسترودرهای PVC، حداکثر سرعت ماردون اغلب در محدوده ی 25 تا 35 فوت در دقیقه یه عنوان سرعت محیطی ماردون تنظیم می شود که در ماردون اندازه گیری می شود. در نتیجه دیدن 3.5 اینچی غیرمعمول نیست. دستگاه اکسترودر تک ماردون یا تک پیچ ساخته شده برای پردازش PVC که با حداکثر سرعت 30-40 دور در دقیقه ساخته شده است. این به اکسترودر pvc، گشتاور کافی برای پردازش مواد در حین استفاده از همان اندازه موتور را می دهد که برای کار آن مناسب است.

عمق تغذیه کم یا نسبت فشرده سازی کم نیز متناسب با ضرایب اصطکاک PVC است که باعث تغذیه خوب آن می شود. علاوه بر این، ظرفیت حرارتی کم و گرانروی بالای PVC باعث می شود که ذوب با حرارت برشی کمتری نسبت به بسیاری از پلیمرهای دیگر رخ دهد و نیاز به فشرده سازی بالا را به حداقل برسانید. 

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که برای پردازش لوله های pvc نه تنها از دستگاه اکسترودر تک ماردون استفاده می شود نه بلکه در اکسترودر های دو ماردون مخالف گرد نیز پردازش می شود. این دستگاه ها گرمایش برشی را در بسیاری از مواقع بهتر از تک ماردون ها کنترل می کنند زیرا در بیشتر طول ماردون خود تا حد زیادی پر می شود. زیرا حمل و نقل مواد تا حد زیادی با استفاده از ابزار های مکانیکی حاصل می شود، که به طور قابل توجه ای گرمایش چسبناک ناشی از برش مواد را کاهش می دهد. اما دراکسترودرهای تک ماردون برای انتقال پلیمر و ذوب آن به کشش و چسبناکی مواد بستگی دارد.

اما بیشتر از اکسترودر تک ماردون استفاده می شود زیرا از نظر کارای دارای عملکرد یکسانی نسبت به اکسترودر دو ماردو ن دارد و هزینه های تعمیر، سرویس، نگه داری آن پایین تر از اکسترودر دو ماردون است و برای تولید کننده مقرون به صرفه تر است از این رو ما به عنوان تولید کننده دستگاه اکسترودر به شما خرید اکسترودر تک ماردون را برای ساخت لوله های pvc پیشنهاد می دهیم.

ویسکوزیته

کشش ویسکوز (ویسکوزیته) همان برش چسبناکی است که منجر به گرم شدن ویسکوز می شود. از آنجا که آنها تا حدی از طول خود پر شده اند و با 70٪ از گرمای هدایت شده ذوب می شوند، در اکسترودر های مخالف گرد برای خروجی خاص به همان ماردون نیاز به گشتاور برابر ندارند. دستگاه اکسترودر تک ماردون همیشه کاملاً پر از پلیمر هستند و برای انتقال پلیمر بسیار چسبناک و ذوب شدن آن به گشتاور بالا نیاز دارد.

viskozite
ویسکوزیته

دستگاه اکسترودر معمولی برای PVC حداکثر سرعت پیچ را کاهش می دهد تا گشتاور بیشتری برای مقابله با ویسکوزیته در سرعت پردازش مورد انتظار ما ایجاد کند، اما برای راه اندازی ماردون بدون بارگذاری بیش از حد درایو، به گشتاور اضافی زیادی نیاز است. بسیاری از اکسترودرهای قدیمی از درایو های DC استفاده می کنند که می تواند 400٪ گشتاور نامی را برای شروع کار خود تولید کنند.

 اکثر اکسترودرهای جدید از درایو های متناوب استفاده می کنند، که نمی توانند هنگام شروع گشتاور های بالایی را ایجاد کنند. بنابراین باید مراقب بود که هنگام تغییر از اکسترودر DC- به AC، اندازه درایو به درستی اندازه شود. شما باید بتوانید دستگاه اکسترودر را در حالت خاموش شدن بدون برنامه ریزی مجدداً راه اندازی کنید، حتی اگر ماردون را به طور عادی خالی کنید و از گشتاور شروع بالا جلوگیری کنید.

تفاوت های بی نظیر بسیاری در رئولوژی PVC وجود دارد که بر پردازش تأثیر می گذارد. هنگام انتخاب و اندازه گیری ماشین آلات اکستروژن، بهتر است که درک کاملی از رفتار ویسکوزیته مواد داشته باشید.

البته این ها نگاه فنی به یک دستگاه اکسترودر هست که در هنگام خرید می توانید با مشورت کارشناسان ما از آن ها اطلاع پیدا کرده و دستگاه اکسترودر خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قطعات موجود در بازار ایران تهیه کنید و از خرید خود مطمئن باشید شرکت ماشین سازی متین با بیش از دو دهه فعالیت در این عرصه می توانید یکی از انتخاب های شما برای خرید اکسترودر های pvc باشد. از این رو با ما در تماس باشید.

با توجه به نوسانات قیمت ارز و بازار برای اطلاع از قیمت اکسترودر های Pvc با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره

یافتن بهترین راه حل برای کسب و کار شما

ماشین سازی متین هنر ساز در تلاش است با ارائه مشاوره و خدمات بهینه در زمینه گسترش صنایع، کمک اندکی به صنعتگران و تولید کنندگان کشور نماید. شما می توانید با برقراری ارتباط با یکی از راه ها، از مشاوره بهره مند شوید تا انتخابی مطمئن تر، آگاهانه تر و بدون پیش آمدن هیچ مشکلی در آینده داشته باشید. 

پل ها ارتباطی

تماس با ما

سیستم پشتیبانی مجازی روزانه بررسی و رسیدگی می گردد. برای ارتباط به صورت ایمیل نیز حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخگو شما هستیم.

شماره تماس:

۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸

ارسال ایمیل:

info@matinmachinery.com

آدرس:

جاده قدیم قم، قاسم آباد، جنب پارک سلامت، پلاک ۵، کاخانه ماشین سازی متین هنر ساز

برنامه های قیمت گذاری

ارائه قیمت تولید و خدمات ماشین آلات

با توجه به سفارشی سازی ماشین آلات بازیافت پلاستیک، همچنین نوسانات داخلی بازار و نرخ ارز، برای استعلام قیمت تولید و یا تعمیرات با ما تماس حاصل فرمایید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و مطلع گردید.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد است. این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

 

نوشته های مرتبط