قیمت دستگاه اکسترودر پلاستیک

لیست قیمت دستگاه اکسترودر در تاریخ: ۱۴۰۰/۷/۲۰

توجه: درج قیمت صرفا جهت اعلام حدودی قیمت ها بوده و هیچ دلیلی مبنی بر ثبات آن وجود ندارد. از این جهت توصیه میشود با توجه به نوسانات بسیار قیمت ها، برای دریافت قیمت دقیق تر، با ما تماس حاصل فرمایید. با تشکر فراوان. مدیریت کارخانه ماشین سازی متین

دستگاه اکسترودر

قیمت

اکسترودر با ظرفیت تولید ۳۰۰KG در ساعت
۱/۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید ۴۰۰KG در ساعت
۱/۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید ۵۰۰KG در ساعت
۱/۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید ۶۰۰KG در ساعت
۲/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
اکسترودر با ظرفیت تولید ۱۰۰۰KG در ساعت
۳/۷۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
اکسترودر مرحله دوم
۵۵۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان

دستگاه اکسترودر و انواع ماشین آلات آن در صنعت بازیافت پلاستیک کاربرد ویژه ای دارد. امروزه اکسترودر ها را می توان یکی از ماشین آلات قوی و موفق در صنعت بازیافت پلاستیک به روش اکستروژن به حساب آورد. اکسترودر به سادگی دستگاهی است که برای تکمیل فرآیند اکستروژن استفاده می شود. با استفاده از یک سیستم بشکه و سیلندر، دستگاه محصول را گرم کرده و آن را از طریق قالب پیش می برد تا شکل مطلوبی ایجاد کند.

امروزه در بازار انواع دستگاه اکسترودر با کارایی های مختلف موجود است اما برای اینکه شرکت شما براساس نوع و میزان مواد تولیدی بهترین انتخاب خود را داشته باشد قطعا نیاز به راهنمایی خواهد داشت بنا به این منظور در این مقاله سعی شده تا جای ممکن شما را با انواع اکسترودر ها، برخی از اجزای آن ها و کارایی های آن آشنا کند.

extroder-pelastik
دستگاه اکسترودر پلاستیک

شرکت ماشین سازی متین با سابقه درخشان خود در عرصه ی تولید انواع اکستردورها سعی دارد تا شما را با انواع دستگاه اکسترودر آشنا کند تا شما را برای بهترین انتخاب خود آماده کند و تا جای ممکن از هزینه های اضافی احتمالی که ممکن است در آینده برای شرکت های تولید کتنده به وجود بیاید جلوگیری کند. تا از جهتی هم به شما تولید کننده گرامی و همچنین به صنعت بازیافت کشور خدمتی کرده باشد. در ادامه به این مطالب خواهیم پرداخت.

دستگاه اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه دستگاه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد . این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اما کاربدی که امروزه بیشتر از اکسترودر ها انتظار می رود که داشته باشند برای ساخت گرانول ، مستر بچ ها و سایر مواردی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شرکت ماشین سازی متین با سابقه بیش از دو دهه در این عرصه می تواند بنا بر نیاز شما تولید کننده گرامی دستگاه اکسترودر مورد نیاز شما را با بهترین قطعات موجود در بازار ساخته و پردازش کند.

انواع دستگاه اکسترودر

اکسترودرها دستگاه هایی که بر مبنای یک پیچ که به آن ماردون می گویند ساخته شده است. ماردون ها عمل اکستروژن را انجام می دهند و اکستروژن مجموعه ای از فرآیندها است که شامل اختلاط، تشکیل، پف کردن و خشک شدن است.

 اکسترودرهای تک ماردون و دو ماردون دو نوع اصلی اکسترودرها بر اساس پیکربندی و نصب ماردون ها هستند. 

اکسترودرهای دو ماردون به دو صورت مخالف گرد و موافق گرد می توانند باشند. پیچ ها به انتقال و مخلوط کردن مواد اولیه کمک می کنند و در نهایت مخلوط خشک را به مذاب پلاستیک تبدیل می کنند که از طریق قالب وارد می شود. 

به طور کلی، سه منطقه مختلف وجود دارد که تغییرات ساختاری مواد در آن ها اتفاق می افتد اولین بخش، بخش تغذیه است، جایی که مواد اولیه به اکسترودر تغذیه می شود. در این مرحله اختلاط اولیه با آب یا بدون آب اتفاق می افتد، در قسمت دوم که بخش فشرده سازی نامیده می شود، به دلیل افزایش دما توسط سیم پیچ های حرارتی فشار ایجاد می شود که اصطلاحا می گویند که اصطکاک در آن ایجاد شده است. فرآیند نهایی در منطقه اندازه گیری انجام می شود، جایی که مخلوط خشک یک ماده ویسکوالاستیک همگن تشکیل می شود. انتقال در این منطقه ساختار، بافت، رنگ محصول را کنترل می کند. انبساط درست پس از این مرحله در خروجی قالب به دلیل افت دما و فشار رخ می دهد.

anvae-dastgah-extroder
انواع دستگاه اکسترودر

برای اطلاع از قیمت و خریداری هر کدام از این دستگاه اکسترودر می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

در ادامه با این دو دستگاه اکسترودر بیشتر آشنا خواهیم شد.

بسیاری از تولید کنندگان در عرصه بازیافت به دنبال اکسترودر هایی برای انجام فرآیند اکستروژن روی مواد پلاستیکی و لاستیکی هستند به عنوان مثال می توان از اکسترودرهای پلاستیکی برای ایجاد لوله PVC استفاده کرد. انواع تجهیزات اکستروژن و کاربرد های آن ها بسیار متنوع است. در این مقاله به معرفی تعدادی از اکسترودر ها خواهیم پرداخت که به شما تولید کنندگان گرامی عرصه بازیافت کمک کند تا بهترین دستگاه خود را انتخاب کنید. 

 بسیاری از دستگاه ها از نظر فنی اکسترودر هستند، برای استفاده شخصی برای افراد در نظر گرفته شده اند و باید با دست کار شوند. با این وجود تولیدکنندگان معمولاً به اکسترودرهای صنعتی بسیار بزرگتر و پیچیده تری احتیاج دارند. البته همه این ها به دامنه عملکرد شما و استاندارد های شما بستگی دارد.

در صورتی که شما بخواهید یک شرکت بزرگ برای تولید مواد بازیافتی داشته باشید قطعا باید از دستگاه اکسترودر های پیشرفته صنعتی استفاده کنید تا بنا بر میزان تولید شما و نوع تولید دستگاه اکسترودر مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از مشاوران و افراد با تجربه ای که مدتی است در این عرصه مشغول به کار هستند کمک بگیرید. شرکت ماشین سازی متین با داشتن مشاوران و افراد خبره در زمینه بازیافت مو اد می تواند به شما برای رسیدن به اهداف خود یاری کند.

مانند هر نوع ماشین آلات دیگری که در صنعت وجود دارد، اکسترودرهای صنعتی بسیار متنوعی در دسترس هستند و هر کدام برای اهداف خاص یا مجموعه ای از اهداف در نظر گرفته شده اند. برخی از آنها برای عملکرد خاص تو رفتگی در دیوار نیز طراحی شده اند، مانند تهویه هوا از مواد، ساخت آن ها به صورت گرانول یا روش های دیگر.

dastgah-extroder-marhale-2
دستگاه اکسترودر مرحله دو

ظرفیت یکی دیگر از عوامل تمایز دستگاه ها با یکدیگر است. به عنوان مثال برای دسته های بزرگ و حداکثر ظرفیت، ممکن است یک شرکت به اکسترودر تولید با حجم بالا نیاز داشته باشد. در همین حال، شرکتی که در زمینه تحقیق و توسعه تخصص دارد، احتمالاً با تولید اکسترودرهای کم حجم آزمایشگاهی می تواند محصولات خود را در دسته های کوچک تولید و آزمایش کند. ممکن است شرکت دیگری به یک راه حل کاملاً متفاوت نیاز داشته باشد. پس باید هدف خود را برای شروع به کار پیش از اقدام اولیه انتخاب کنید.

آنچه شما نیاز دارید به برنامه هایی مدون، حجم، اشکال و مواد مورد نیاز برای انجام کار بستگی دارد. و می توانید بهترین عملکرد را با بهره وری بیشتر و هزینه کمتر از دستگاه خود داشته باشد. از این رو بهترین کار برای ورود به این عرصه ابتدا انتخاب هدف خود برای ورود به این صنعت است که می توانید روی ما حساب کنید.

اگر فکر می کنید شرکت شما از کار با دستگاه های اکسترودر سود می برد، با ما در تماس باشید. ما برای درک بهتر اهداف و نیازهای شما با شما کار خواهیم کرد و برای پاسخگویی به شما آمده هستیم.می توانیم تجهیزات اکستروژن سفارشی را متناسب با برنامه های خاص شما تولید کنیم. 

برای اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید.

اکسترودرهای تک ماردون

دستگاه اکسترودر تک ماردون از یک بشکه استوانه ای تو خالی مجهز به بخاری های خارجی تشکیل شده است. سطح بشکه داخلی با آستر فلزی سخت پوشانده شده است تا میزان سایش لوله را محدود کند طول عمر آن را بالاتر ببرد و می توان یک سطح سایش سخت آلیاژی سازگار را به پروازهای پیچ اضافه کرد. یک پیچ با هندسه مشخصی که توسط پلیمر و شرایط حرارتی مطلوب مذاب تعیین می شود، در این سیلندر قرار می گیرد که به آن ماردون نیز می گویند و علت نام گذاری اکسترودر ها محسوب می شود.

dastgah-extroder-tak-mardon
دستگاه اکسترودر تک ماردون

 طرح پیچ انتخاب شده عملکرد نهایی سیستم اکستروژن را تعیین می کند و از آن به عنوان قلب دستگاه اکسترودر یاد می کنند. پیچ توسط یک موتور الکتریکی از طریق یک گیربکس دنده ای به اندازه سرعت و توان مورد نیاز آن هدایت می شود. پیچ مانع معمولی از مکانیزم ذوب در اکسترودر برای افزایش کارایی بهره می برد تا بهترین عملکرد خود را در فرایند اکستروژن ایفا کند. بیشتر انرژی مورد نیاز برای ذوب شدن پلیمر توسط موتور تأمین می شود، دمای بشکه توسط بخاری های برقی که اغلب حاوی کانال هایی برای خنک سازی آب هستند، حفظ می شود. به طور کلی فرآیند اکسترودر به این صورت بود.

اکستروژن

پلیمر به داخل گلو ورودی اکسترودر وارد شده و با حرکت چرخشی آن به داخل پیچ منتقل می شود. آن را به صورت جامد فشرده می کنند، که با مالش آن در تماس با سطح بشکه گرم، ذوب شود. پلیمر مذاب توسط پروازهای پیچ از سطح بشکه جمع شده و به سمت انتهای اکسترودر پمپاژ می شود.

 در انتهای پیچ، پلیمر کاملا ذوب شده است. مواد مذاب با چرخش پیچ مخلوط می شود، که فشار کافی را برای فشار دادن مذاب از طریق قالب به مرحله بعدی منتقل می شود. هر چه کیفیت ماده مذاب بالاتر باشد محصول تولیدی با کیفیت تر تولید می شود. شرایط اکستروژن بر رفتار تبلور و وزن مولکولی پلیمر در شکل محصول نهایی آن تأثیر می گذارد. پس باید در مرحله ذوب فرآیند ذوب را در نظر گرفت تا به خوبی انجام شود و از مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل بیاید.

extrozhen
اکستروژن

این مواد مذاب به دلیل گرانروی بالای ذوب پلیمر، به طور معمول مقدار زیادی انرژی مکانیکی بین دوشاخه جامد و سطح بشکه به عنوان موتور پیچ می شوند، مجبور کردن پلاگین پلیمر در برابر سطح بشکه داغ انرژی مکانیکی را در اثر اتلاف ویسکوز به گرما در لایه مذاب نازک تبدیل می کند که باعث افزایش درجه حرارت مواد مذاب می شود. انرژی گرمایی افزایش یافته در مواد مذاب توسط هدایت حرارتی و همرفت به پلاگین پلیمر جامد، بشکه و استخر مذاب منتقل می شود. درجه حرارت بیش از حد یا کار مکانیکی می تواند باعث تخریب گرمایی، اکسیداتیو یا مکانیکی پلیمر شود.

امروزه نسل جدیدی از طرح های ماردون تولید شده است که با مخلوط کردن مواد ذوب شده ی جمع شده با ذرات جامد در یک بستر فشرده دمای مواد مذاب را به حداقل می رساند. این امر با ایجاد اختلال در مکانیسم ذوب در برخی از نقاط ماردون، با تغییر هندسه آن برای مخلوط شدن مواد جامد با مواد ذوب شده به دست می آید. این امر با هدایت انرژی اضافی صورت می گیرد که باعث عمل اسکوزیته می شود (در ادامه با انواع اسکوزیته آشنا خواهید شد) با این حال، درجه حرارت هنوز یکدست نیست و این با مقاطع طراحی پیچ انجام می شود که مواد مذاب را مخلوط و برش می دهند تا از نظر دما یکدست شود. پیچهای این نوع به طور کلی پیچهای “انتقال انرژی” نامیده می شوند و بهترین نوع خود در بازار های جهانی هستند.

برای سفارش دستگاه اکسترودر تک ماردون و آشنایی بیشتر با کارایی، خدمات پس از فروش و اطلاع از قیمت ها با شماره های موجود در وب سایت ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر دو ماردون

فرآیند اکستروژن قصد دارد به لطف کنترل دقیق شرایط پردازش، از نظر فیزیکی و شیمیایی محیط پلیمری مداوم چسبناک را تولید کند و محصولات ساختاری با کیفیت بالا تولید کند.

extroder-do-mardun
دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکسترودر های دو ماردون از دو پیچ درهم و برهم چرخان تشکیل شده اند که بر روی شاخه های پیچ خورده در یک بشکه بسته قرار گرفته اند. با توجه به طیف گسترده ای از طرح های پیچ و بشکه، پروفیل های مختلف پیچ و توابع فرآیند را می توان با توجه به نیاز فرآیند تنظیم کرد. از این رو یک اکسترودر دو ماردون می تواند از قابلیت حمل و نقل، فشرده سازی، مخلوط کردن، پخت و پز، برش، گرمایش، خنک سازی، پمپاژ، شکل دادن و … اطمینان حاصل کند. مزیت عمده اکسترودرهای دو ماردون موافق گرد قابلیت اختلاط قابل توجه آن ها است که ویژگی های ویژه ای را به محصولات اکسترود شده می دهد.

در فرآیند اکستروژن دو ماردون، مواد اولیه ممکن است جامد (پودر، گرانول، آرد)، مایعات، دوغاب و احتمالاً گاز ها باشند. محصولات اکسترود شده عبارتند از ترکیبات پلاستیکی، پلیمرهای اصلاح شده شیمیایی و غیره.

مزایای دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکستروژن دو ماردون با گذشت زمان در چندین صنعت به استاندارد تبدیل شده است زیرا مزایای بیشماری نسبت به اکستروژن تک ماردون دارد که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

 • سازگاری بیشتر در تولید و کنترل کیفیت محصول
 • افزایش بهره وری به دلیل پردازش مداوم، راه اندازی سریعتر و خاموش شدن برای تغییرات محصول، تغییر سریع و اتوماسیون پیشرفته
 • انعطاف پذیری بیشتر، با قابلیت پردازش طیف گسترده ای از مواد اولیه
 •  صرفه جویی در مصرف انرژی و آب
 • ساده و آسان بودن آن ها برای نگهداری و تمیز کردن

مقایسه اکستروژن دو ماردون

مقایسه اکستروژن دو ماردون در مقابل اکستروژن تک ماردون یک مقابسه مهم برای شما تولید کننده ها خواهد بود تا با خیال راحت تری برای خرید اکستروژن خود تصمیم گیری کنید.

مقایسه اکسترودر های دو ماردون موافق گرد بت اکسترودر های تک ماردون: 

قابلیت همزنی یا اختلاط قابل توجه، به دلیل نفوذ پذیری ماردون ها یا پیچ ها و تنوع گسترده ای در طراحی پیچ های خاص (مانند عناصر پیچ معکوس، عناصر مخلوط کردن چرخ دنده و غیره) که اجازه می دهد میزان برش اختلاط به طور دقیق تنظیم شود. بنابراین منجر به کنترل درجه اختلاط از نظر شدت اختلاط و کیفیت اختلاط می شود.. برعکس، قابلیت اختلاط اکسترودرهای تک ماردون بسیار محدود است، و هر گونه محدودیت جریان برای افزایش مخلوط کردن از طریق طرح های خاص ماردون منجر به فشار در عملکرد اکسترودر می شود.

سطح بالایی از انعطاف پذیری فرآیند، به دلیل استقلال و سرعت ماردون و توانایی مدیریت چندین عملکرد پردازشی به صورت سری (مانند ذوب کردن، مخلوط کردن، پخت و پز، تخلیه، خنک سازی و غیره) . برعکس عملکرد پیچ اکسترودرهای تک ماردون و سرعت پیچ وابسته هستند و طرح های ماردون با چندین عملکرد پردازشی به صورت سری محدود می شوند.

کنترل بهتر پارامترهای فرآیند، عبارتند از: توزیع باریکتر زمان اقامت، پراکندگی پایین تر نرخ برش و کرنش، انتقال گرمای همرفت بالاتر، کنترل دقیق مشخصات دما که منجر به کنترل بسیار بهتر زمان برش در اکسترودر می شود، دامنه بسیار بیشتری از ورودی انرژی مکانیکی و بنابراین سازگاری بیشتر در رابطه با تبدیل مواد و کیفیت محصول می شود.

بهره وری بالاتر از فرآیند، به دلیل عملکرد پمپاژ مثبت پیچ ها، یاعث جبران سرعت سایش پیچ با کمک به سرعت پیچ (با عملکرد اکسترودرهای تک پیچ، با افزایش سایش پیچ، به طور قابل توجهی کاهش می یابد)، خرابی کمتر.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک دستگاه اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

ماردون اکسترودر

قطعا اصلی ترین قسمت در یک اکسترودر را می توان ماردون آن نام برد. نا گفته نماند که به پیچ اکسترودر ماردون اکسترودر می گویند. ماردون به عقیده فعالان این صنعت به عنوان قلب یک دسنگاه اکسترودر است. در صورت خرابی این قطعه از دستگاه خط تولید برای مدتی از کار خواهد افتاد پس باید از نگهداری آن در برابر سایش و زنگ خوردگی جلوگیری شود.

mardon-dastgah-extroder
ماردون دستگاه اکسترودر

هرگز نباید گذاشت که ماردون یک اکسترودر به محدوده خطر خود نزدیک شود و باید با سرویس های دوره ای آن از خرابی و یا زنگ خوردگی و سایش این قطعه جلوگیری کرد. همچنین قابل ذکر است که هزینه تعمیر این قطع از دستگاه اکسترودر به صرفه تر از خرید آن است..

ما قبلاً در مورد مزایای اکسترودر و پیچ یا ماردون دستگاه های اکسترودر در این مقاله و مقاله های دیگر نوشته ایم زیرا از ضرورت های کار یک دستگاه اکسترودر است

 یک پیچ قابل چرخش در یک بشکه استوانه ای ثابت است که ممکن است گرم یا سرد شود. جنس این قطعه بیشتر از جنس فولاد یا کربن است و روش کار آن به طور کلی به این صورت است که:

 مواد برای فرآیند معمولاً بصورت گرانول به قیف وارد می شوند و تا زمان آخرین قسمت پیچ جایی که کاملاً متراکم شده و فشار افزایش می یابد، حمل و متراکم می شوند. بسته به فرآیند، در انتهای پیچ یک قالب یا یک صفحه سوراخ وجود خواهد داشت، فشار مورد نیاز برای جریان یافتن مواد از طریق چنین دستگاه هایی تا حدی عملکرد خواهد داشت. . با تغییر دادن سرعت پیچ، می توان توان عملیاتی را کنترل کرد و تا میزان زیادی بهره وری از یک ماردون را بالا برد.

در یک دستگاه اکسترودر مبتنی بر ماردون، پیچ هنگام چرخش میله جوشکاری را هنگام عبور از بشکه خرد می کند. هم انرژی مکانیکی پیچ و هم گرمای وارد شده در امتداد بشکه اکستروژن مواد ورودی را پلاستیک می کند. بشکه را می توان با هوای گرم یا با بخاری کویل گرم کرد.

اهمیت ماردون های اکسترودر

هر دو نوع اکسترودر با یک اصل کار می کنند، میله جوش به داخل پیچ متحرک کشیده می شود. در این فرآیند، از یک بشکه خوراکی مواد مذاب عبور می کند که از پیچ خوردن میله هنگام انجام عمل اکستروژن جلوگیری می کند. هنگامی که داخل پیچ قرار گرفت، یک چاقو میله جوش را به قطعات کوچک برش می دهد. پیچ میله را به جلو حرکت می دهد، از طریق فشرده سازی و اصطکاک گرما تولید می کند. یک بخاری هوا نیز هوای گرم را برای گرم کردن مواد پایه قبل از جوشکاری تأمین می کند و به اینگونه فرآیند اکستروژن صورت می گیرد.

extroder-tak-mardon-va-do-mardon
اکسترودر تک ماردون و دو ماردون

در مدلهای گرم شده با هوا، هوای گرم تأمین شده برای از پیش گرم کردن اجازه داده می شود تا در اطراف لوله اکستروژن در محفظه پیش گرم جریان داشته باشد. این ترکیب با گرمای اصطکاکی پیچ باعث می شود که میله پلاستیکی داغ شود و در یک جرم همگن مخلوط شود. اکسترودر سپس از نازل خارج می شود .این فناوری طراحی ساده و محکمی به اکسترودر می دهد.

در مدل های گرم شده با سیم پیچ، یک بخاری سیم پیچ گرمای اضافی لازم برای پلاستیک سازی را فراهم می کند. بخاری به دور کل بشکه اکستروژن می پیچد، یک ترموکوپل تعبیه شده در بشکه دمای پلاستیک را اندازه گیری می کند و اطلاعات را به سیستم کنترل انتقال می دهد تا اطمینان حاصل شود که دما دقیقاً کنترل می شود. پس از آن اکسترودر به طور مساوی و در دمای دقیق کنترل شده از نازل خارج می شود. دمای هوای از پیش گرم شده توسط یک ترموکوپل جداگانه اندازه گیری می شود و توسط همان سیستم کنترل تنظیم می شود.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک ماردون اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر pvc

دستگاه های pvc به دو قسمت تقسیم می شوند: دستگاه هایی که کارهای pvc انجام می دهند یا به صورت مواد زائد یا ضایعاتی کار خود را انجام می دهند. یا می توان گفت که جزء مواد مواد اولیه ساخت pvc هستند. کسانی که کار pvc را به صورت ضایعاتی انجام می‌دهند یعنی از مواد بازیافتی برای ساخت آن ها استفاده می شود، معمولا از دستگاه های تک مارپیچ یا همان تک ماردون برای این کار استفاده می‌کنند.

extroder-pvc
اکسترودر پی وی سی PVC

 که معمولاً دستگاه های گران قیمتی نمی باشند و محصول نهایی به صورت محصول نهایی بازیافتی از نوع pvc خواهد بود برای شما تولید کنندگان می تواند مقرون به صرفه باشد، اما دستگاه هایی که برای ساخت مواد پی وی سی اعم از پی وی سی نرم و پی وی سی سخت خواهد بود. معمولاً به خاطر اینکه برای مقدار ترکیب پودر و روغن پی وی سی احتیاج به ترکیب کامل تری دارند از دستگاه ‌های دو ماردون استفاده می ‌کنند.

اگر به دنبال دستگاه اکسترودری هستید که بتواند هم مقرون به صرفه باشد و هم بتواند محصولاتی با کیفیت را تولید کند ما به شما دستگاه های تولید کننده pvc را پیشنهاد می دهیم با استفاده از این اکسترودر می توانید محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه کم تولید کنید که یکی از بهترین روش ها برای ساخت محصولاتی با کیفیت از محصولات بازیافتی استفاده کنید.

فرآیند اکسترودر pvc

پردازش موفقیت آمیز ترکیبات انعطاف پذیر با فناوری اکستروژن به طیف گسترده ای از متغیرها بستگی دارد. برای پردازش بهینه اکستروژن PVC، شرایط دقیق دستگاه توسط پردازنده تعیین می شود. اطلاعات زیر به پردازنده در دستیابی به بهترین نتایج ممکن کمک می کند تا به یک عملکرد خوب در مورد اکسترودر pvc برسیم و بهترین استفاده را از آن ها داشته باشیم است.

از آنجا که پنل انعطاف پذیر دارای طیف وسیعی از سختی و چگالی است، تنظیم دمای اکسترودر بسیار متفاوت خواهد بود. اگر تجربه قبلی کار با آن را داشته باشید می توانید دما را طوری تنظیم کنید که یک شروع عالی داشته باشید. در غیر اینصورت، برای مشخصات موجود یا دمای مذاب برای اکستروژن که به طور معمول به صورت محدوده نشان داده می شود باید دقت عمل داشته و از متخصصان این امر کمک بگیرید تا ماده شما از بین نرود و فرآیند به بهترین شکل ممکن خود صورت بپذیرد.

روش کار با اکسترودر pvc

ایتدا از نقطه میانی دامنه استفاده کنید و تمام درجه حرارت بشکه، سر و قالب را ده درجه کمتر از دمای نقطه میانی تنظیم کنید، سپس هنگامی که مواد از طریق اکسترودر عبور می کنند، ممکن است لازم باشد هر منطقه دما بسته به و خروجی مواد تنظیم شود. یکی از محمترین نقاط برای تنظیم دما بشکه اکسترودر است قسمت عقبی اکسترودر و قالب آن است.

دمای ناحیه تغذیه اکستودر باید تنظیم شود زیرا از چسبیدن ترکیب مواد به دیواره بشکه جلو گیری می کند، منجر به گرم شدن بیش از حد ترکیب می شود و این امر باعث می شود که محصول تولیدی ما بی کیفیت و لوله تولیدی ما دارای زخامت لازم و مناسب برای انجام کار نیاشد.

دمای قالب نیز بر خروجی تأثیر می گذارد و علاوه بر آن می توان گفت که حتی برا ابعاد اکسترودر تأثیر می گذارد. یک قالب سرد جریان را محدود می کند در صورتی که یک قالب بسیار گرم روی ابعاد تأثیر می گذارد گه از شل شدن و نازک شدن محصول جلوگیری می کند.

با رسیدن به دمای مطلوب، آن را به عنوان مشخصات دما می شناسند. دما مطلوب هنگام تولید بسیار متفاوت است و شامل موارد زیر است:

دمای متناسب: یک پروفایل دما با همان دما

مشخصات صعودی: دمایی که از پایین به بالاترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

نمایه معکوس: دمایی که از بالا به پایین ترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

Hump : نمایه دمایی با گرمترین دما در مناسب ترین ناحیه خود قرار می گیرد.

اکسترودر های ما ممکن است در همین دما ها کار کنند اما یافتن دمای مناسب برای خروجی یک محصول با کیفیت و متناسب با استاندارد های شما تولید کنندگان ممکن است زمان بر باشد اما اصلا نگران این موضوع نباشید با تماس با مشاوران ما می توانید که دمای متناسب با محصول خود را پیدا کنید.

تنظیم قابل کنترل دیگر یک اکسترودر pvc پیچ یا به اصطلاح دقیق تر ماردون آن ها است. تا زمانی که محصولی با کیفیت ثابت تولید کند، باید این تنظیمات تا حد ممکن تنظیم شود ماردون به قلب یک اکسترودر است میله ای از جنس فولادی و آهنی است که در یک اکستودر وظیفه همزنی مواد و تولید مواد را بر عهده دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اجزای اکسترودر pvc

یک خط اکستروژن pvc معمولی برای پردازش شامل تجهیزات زیر است.

اکسترودر: نسبت طول به قطر باید ۲۴ به ۱ باشد، اندازه ها شامل ماشین های ۱.۵ تا ۴.۵ اینچی هستند.

بشکه: با لایه مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی پوشانده شده باشد تا طول عمر آن افرایش پیدا کند.

پیچ: نسبت فشرده سازی ۲.۵ به ۱ یا ۳.۰ به ۱ باید آبکاری شده باشد و مطمئن شد که هنگام همزنی مواد از گشتاور خوبی برخوردار باشد

صفحه های اکسترودر: از جنس فولاد ضد زنگ، اندازه مش از ۲۰ تا ۲۰۰ باشد، نقطه شروع ۲۰،۴۰،۴۰ باشد،۲۰ مش را در برابر صفحه قرار داده شده باشد.

خنک کننده: اکسترودر به طور کلی در یک مخزن آب خنک می شود.

در اکستروژن به طور کلی پذیرفته شده است که PVC سخت به دلیل گرانروی بسیار زیاد در محدوده پردازش، نیاز به گشتاور بالایی دارد. بیشتر ماردون هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مقیاس های اندازه گیری عمیق و مقاطع خوراک نسبتاً کم عمق هستند. این همان قطعه ای است که به عنوان ماردون فشرده سازی شناخته می شود. 

در اکسترودر های pvc مقاطع اندازه گیری عمیق برای به حداقل رساندن گرمایش برشی، میزان برش متوسط آن منطقه را کاهش می دهند. با یک ماردون عمیق، خروجی به نسبت متناسب تر است و برای تهیه خروجی نامی، ماردون ما لازم نیست به همین سرعت بچرخد. این باعث کاهش حرارت برشی پلیمر می شود که از گرم شدن بیش از حد و تخریب آن جلوگیری می کند که دمای ایده آل برای کار یک اکسترودر pvc است.

برای اکسترودرهای PVC، حداکثر سرعت ماردون اغلب در محدوده ی ۲۵ تا ۳۵ فوت در دقیقه یه عنوان سرعت محیطی ماردون تنظیم می شود که در ماردون اندازه گیری می شود. در نتیجه دیدن ۳.۵ اینچی غیرمعمول نیست. دستگاه اکسترودر تک ماردون یا تک پیچ ساخته شده برای پردازش PVC که با حداکثر سرعت ۳۰-۴۰ دور در دقیقه ساخته شده است. این به اکسترودر pvc، گشتاور کافی برای پردازش مواد در حین استفاده از همان اندازه موتور را می دهد که برای کار آن مناسب است.

عمق تغذیه کم یا نسبت فشرده سازی کم نیز متناسب با ضرایب اصطکاک PVC است که باعث تغذیه خوب آن می شود. علاوه بر این، ظرفیت حرارتی کم و گرانروی بالای PVC باعث می شود که ذوب با حرارت برشی کمتری نسبت به بسیاری از پلیمرهای دیگر رخ دهد و نیاز به فشرده سازی بالا را به حداقل برسانید. 

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که برای پردازش لوله های pvc نه تنها از دستگاه اکسترودر تک ماردون استفاده می شود نه بلکه در اکسترودر های دو ماردون مخالف گرد نیز پردازش می شود. این دستگاه ها گرمایش برشی را در بسیاری از مواقع بهتر از تک ماردون ها کنترل می کنند زیرا در بیشتر طول ماردون خود تا حد زیادی پر می شود. زیرا حمل و نقل مواد تا حد زیادی با استفاده از ابزار های مکانیکی حاصل می شود، که به طور قابل توجه ای گرمایش چسبناک ناشی از برش مواد را کاهش می دهد. اما دراکسترودرهای تک ماردون برای انتقال پلیمر و ذوب آن به کشش و چسبناکی مواد بستگی دارد.

اما بیشتر از اکسترودر تک ماردون استفاده می شود زیرا از نظر کارای دارای عملکرد یکسانی نسبت به اکسترودر دو ماردو ن دارد و هزینه های تعمیر، سرویس، نگه داری آن پایین تر از اکسترودر دو ماردون است و برای تولید کننده مقرون به صرفه تر است از این رو ما به عنوان تولید کننده دستگاه اکسترودر به شما خرید اکسترودر تک ماردون را برای ساخت لوله های pvc پیشنهاد می دهیم.

ویسکوزیته

کشش ویسکوز (ویسکوزیته) همان برش چسبناکی است که منجر به گرم شدن ویسکوز می شود. از آنجا که آنها تا حدی از طول خود پر شده اند و با ۷۰٪ از گرمای هدایت شده ذوب می شوند، در اکسترودر های مخالف گرد برای خروجی خاص به همان ماردون نیاز به گشتاور برابر ندارند. دستگاه اکسترودر تک ماردون همیشه کاملاً پر از پلیمر هستند و برای انتقال پلیمر بسیار چسبناک و ذوب شدن آن به گشتاور بالا نیاز دارد.

viskozite
ویسکوزیته

دستگاه اکسترودر معمولی برای PVC حداکثر سرعت پیچ را کاهش می دهد تا گشتاور بیشتری برای مقابله با ویسکوزیته در سرعت پردازش مورد انتظار ما ایجاد کند، اما برای راه اندازی ماردون بدون بارگذاری بیش از حد درایو، به گشتاور اضافی زیادی نیاز است. بسیاری از اکسترودرهای قدیمی از درایو های DC استفاده می کنند که می تواند ۴۰۰٪ گشتاور نامی را برای شروع کار خود تولید کنند.

 اکثر اکسترودرهای جدید از درایو های متناوب استفاده می کنند، که نمی توانند هنگام شروع گشتاور های بالایی را ایجاد کنند. بنابراین باید مراقب بود که هنگام تغییر از اکسترودر DC- به AC، اندازه درایو به درستی اندازه شود. شما باید بتوانید دستگاه اکسترودر را در حالت خاموش شدن بدون برنامه ریزی مجدداً راه اندازی کنید، حتی اگر ماردون را به طور عادی خالی کنید و از گشتاور شروع بالا جلوگیری کنید.

تفاوت های بی نظیر بسیاری در رئولوژی PVC وجود دارد که بر پردازش تأثیر می گذارد. هنگام انتخاب و اندازه گیری ماشین آلات اکستروژن، بهتر است که درک کاملی از رفتار ویسکوزیته مواد داشته باشید.

البته این ها نگاه فنی به یک دستگاه اکسترودر هست که در هنگام خرید می توانید با مشورت کارشناسان ما از آن ها اطلاع پیدا کرده و دستگاه اکسترودر خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قطعات موجود در بازار ایران تهیه کنید و از خرید خود مطمئن باشید شرکت ماشین سازی متین با بیش از دو دهه فعالیت در این عرصه می توانید یکی از انتخاب های شما برای خرید اکسترودر های pvc باشد. از این رو با ما در تماس باشید.

با توجه به نوسانات قیمت ارز و بازار برای اطلاع از قیمت اکسترودر های Pvc با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره

یافتن بهترین راه حل برای کسب و کار شما

ماشین سازی متین هنر ساز در تلاش است با ارائه مشاوره و خدمات بهینه در زمینه گسترش صنایع، کمک اندکی به صنعتگران و تولید کنندگان کشور نماید. شما می توانید با برقراری ارتباط با یکی از راه ها، از مشاوره بهره مند شوید تا انتخابی مطمئن تر، آگاهانه تر و بدون پیش آمدن هیچ مشکلی در آینده داشته باشید. 

پل ها ارتباطی

تماس با ما

سیستم پشتیبانی مجازی روزانه بررسی و رسیدگی می گردد. برای ارتباط به صورت ایمیل نیز حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخگو شما هستیم.

شماره تماس:

۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸

ارسال ایمیل:

info@matinmachinery.com

آدرس:

جاده قدیم قم، قاسم آباد، جنب پارک سلامت، پلاک ۵، کاخانه ماشین سازی متین هنر ساز

برنامه های قیمت گذاری

ارائه قیمت تولید و خدمات ماشین آلات

با توجه به سفارشی سازی ماشین آلات بازیافت پلاستیک، همچنین نوسانات داخلی بازار و نرخ ارز، برای استعلام قیمت تولید و یا تعمیرات با ما تماس حاصل فرمایید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و مطلع گردید.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد است. این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

 

لیست قیمت دستگاه اکسترودر در تاریخ: ۱۴۰۰/۷/۲۰

دستگاه اکسترودر و انواع ماشین آلات آن در صنعت بازیافت پلاستیک کاربرد ویژه ای دارد. امروزه اکسترودر ها را می توان یکی از ماشین آلات قوی و موفق در صنعت بازیافت پلاستیک به روش اکستروژن به حساب آورد. اکسترودر به سادگی دستگاهی است که برای تکمیل فرآیند اکستروژن استفاده می شود. با استفاده از یک سیستم بشکه و سیلندر، دستگاه محصول را گرم کرده و آن را از طریق قالب پیش می برد تا شکل مطلوبی ایجاد کند.

امروزه در بازار انواع دستگاه اکسترودر با کارایی های مختلف موجود است اما برای اینکه شرکت شما براساس نوع و میزان مواد تولیدی بهترین انتخاب خود را داشته باشد قطعا نیاز به راهنمایی خواهد داشت بنا به این منظور در این مقاله سعی شده تا جای ممکن شما را با انواع اکسترودر ها، برخی از اجزا ی آن ها و کارایی های آن آشنا کند.

extroder-pelastik
دستگاه اکسترودر پلاستیک

شرکت ماشین سازی متین با سابقه درخشان خود در عرصه ی تولید انواع اکستردور ها سعی دارد تا شما را با انواع دستگاه اکسترودر آشنا کند تا شما را برای بهترین انتخاب خود آماده کند و تا جای ممکن از هزینه های اضافی احتمالی که ممکن است در آینده برای شرکت های تولید کتنده به وجود بیاید جلوگیری کند. تا از جهتی هم به شما تولید کننده گرامی و همچنین به صنعت بازیافت کشور خدمتی کرده باشد. در ادامه به این مطالب خواهیم پرداخت.

دستگاه اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه دستگاه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد است. این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اما کاربدی که امروزه بیشتر از اکسترودر ها انتظار می رود که داشته باشند برای ساخت گرانول ها، مستر بچ ها و سایر مواردی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شرکت ماشین سازی متین با سابقه بیش از دو دهه در این عرصه می تواند بنا بر نیاز شما تولید کننده گرامی دستگاه اکسترودر مورد نیاز شما را با بهترین قطعات موجود در بازار ساخته و پردازش کند.

انواع دستگاه اکسترودر

اکسترودرها دستگاه هایی که بر مبنای یک پیچ که به آن ماردون می گویند ساخته شده است. ماردون ها عمل اکستروژن رت انجام می دهند و اکستروژن مجموعه ای از فرآیندها است که شامل اختلاط، تشکیل، پف کردن و خشک شدن است.

 اکسترودرهای تک ماردون و دو ماردون دو نوع اصلی اکسترودرها بر اساس پیکربندی و نصب ماردون ها هستند. 

اکسترودرهای دو ماردون به دو صورت مخالف گرد و موافق گرد می توانند باشند. پیچ ها به انتقال و مخلوط کردن مواد اولیه کمک می کنند و در نهایت مخلوط خشک را به مذاب پلاستیک تبدیل می کنند که از طریق قالب وارد می شود. 

به طور کلی، سه منطقه مختلف وجود دارد که تغییرات ساختاری مواد در آن ها اتفاق می افتد اولین بخش، بخش تغذیه است، جایی که مواد اولیه به اکسترودر تغذیه می شود. در این مرحله اختلاط اولیه با آب یا بدون آب اتفاق می افتد، در قسمت دوم که بخش فشرده سازی نامیده می شود، به دلیل افزایش دما توسط سیم پیچ های حرارتی فشار ایجاد می شود که اصطلاحا می گویند که اصطکاک در آن ایجاد شده است. فرآیند نهایی در منطقه اندازه گیری انجام می شود، جایی که مخلوط خشک یک ماده ویسکوالاستیک همگن تشکیل می شود. انتقال در این منطقه ساختار، بافت، رنگ محصول را کنترل می کند. انبساط درست پس از این مرحله در خروجی قالب به دلیل افت دما و فشار رخ می دهد.

anvae-dastgah-extroder
انواع دستگاه اکسترودر

برای اطلاع از قیمت و خریداری هر کدام از این دستگاه اکسترودر می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

در ادامه با این دو دستگاه اکسترودر بیشتر آشنا خواهیم شد.

بسیاری از تولید کنندگان در عرصه بازیافت به دنبال اکسترودر هایی برای انجام فرآیند اکستروژن روی مواد پلاستیکی و لاستیکی هستند به عنوان مثال می توان از اکسترودرهای پلاستیکی برای ایجاد لوله PVC استفاده کرد. انواع تجهیزات اکستروژن و کاربرد های آن ها بسیار متنوع است. در این مقاله به معرفی تعدادی از اکسترودر ها خواهیم پرداخت که به شما تولید کنندگان گرامی عرصه بازیافت کمک کند تا بهترین دستگاه خود را انتخاب کنید. 

 بسیاری از دستگاه ها از نظر فنی اکسترودر هستند، برای استفاده شخصی برای افراد در نظر گرفته شده اند و باید با دست کار شوند. با این وجود تولیدکنندگان معمولاً به اکسترودرهای صنعتی بسیار بزرگتر و پیچیده تری احتیاج دارند. البته همه این ها به دامنه عملکرد شما و استاندارد های شما بستگی دارد.

در صورتی که شما بخواهید یک شرکت بزرگ برای تولید مواد بازیافتی داشته باشید قطعا باید از دستگاه اکسترودر های پیشرفته صنعتی استفاده کنید تا بنا بر میزان تولید شما و نوع تولید می توانید دستگاه اکسترودر مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از مشاوران و افراد با تجربه ای که مدتی است در این عرصه مشغول به کار هستند کمک بگیرید. شرکت ماشین سازی متین با داشتن مشاوران و افراد خبره در زمینه بازیافت مو اد می تواند به شما برای رسیدن به اهداف خود یاری کند.

مانند هر نوع ماشین آلات دیگری که در صنعت وجود دارد، اکسترودرهای صنعتی بسیار متنوعی در دسترس هستند و هر کدام برای اهداف خاص یا مجموعه ای از اهداف در نظر گرفته شده اند. برخی از آنها برای عملکرد خاص تو رفتگی در دیوار نیز طراحی شده اند، مانند تهویه هوا از مواد، ساخت آن ها به صورت گرانول یا روش های دیگر.

dastgah-extroder-marhale-2
دستگاه اکسترودر مرحله دو

ظرفیت یکی دیگر از عوامل تمایز دستگاه ها با یکدیگر است. به عنوان مثال برای دسته های بزرگ و حداکثر ظرفیت، ممکن است یک شرکت به اکسترودر تولید با حجم بالا نیاز داشته باشد. در همین حال، شرکتی که در زمینه تحقیق و توسعه تخصص دارد، احتمالاً با تولید اکسترودرهای کم حجم آزمایشگاهی می تواند محصولات خود را در دسته های کوچک تولید و آزمایش کند. ممکن است شرکت دیگری به یک راه حل کاملاً متفاوت نیاز داشته باشد. پس باید هدف خود را برای شروع به کار پیش از اقدام اولیه انتخاب کنید.

آنچه شما نیاز دارید به برنامه هایی مدون، حجم، اشکال و مواد مورد نیاز برای انجام کار بستگی دارد. و می توانید بهترین عملکرد را با بهره وری بیشتر و هزینه کمتر از دستگاه خود داشته باشد. از این رو بهترین کار برای ورود به این عرصه ابتدا انتخاب هدف خود برای ورود به این صنعت است مه می توانید روی ما حساب کنید.

اگر فکر می کنید شرکت شما از کار با دستگاه های اکسترودر سود می برد، با ما در تماس باشید. ما برای درک بهتر اهداف و نیازهای شما با شما کار خواهیم کرد و برای پاسخگویی به شما آمده هستیم.می توانیم تجهیزات اکستروژن سفارشی را متناسب با برنامه های خاص شما تولید کنیم. 

برای اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید.

اکسترودرهای تک ماردون

دستگاه اکسترودر تک ماردون از یک بشکه استوانه ای تو خالی مجهز به بخاری های خارجی تشکیل شده است. سطح بشکه داخلی با آستر فلزی سخت پوشانده شده است تا میزان سایش لوله را محدود کند طول عمر آن را بالاتر ببرد و می توان یک سطح سایش سخت آلیاژی سازگار را به پروازهای پیچ اضافه کرد. یک پیچ با هندسه مشخصی که توسط پلیمر و شرایط حرارتی مطلوب مذاب تعیین می شود، در این سیلندر قرار می گیرد که به آن ماردون نیز می گویند و علت نام گذاری اکسترودر ها محسوب می شود.

dastgah-extroder-tak-mardon
دستگاه اکسترودر تک ماردون

 طرح پیچ انتخاب شده عملکرد نهایی سیستم اکستروژن را تعیین می کند و از آن به عنوان قلب دستگاه اکسترودر یاد می کنند. پیچ توسط یک موتور الکتریکی از طریق یک گیربکس دنده ای به اندازه سرعت و توان مورد نیاز آن هدایت می شود. پیچ مانع معمولی از مکانیزم ذوب در اکسترودر برای افزایش کارایی بهره می برد تا بهترین عملکرد خود را در فرایند اکستروژن ایفا کند. بیشتر انرژی مورد نیاز برای ذوب شدن پلیمر توسط موتور تأمین می شود، دمای بشکه توسط بخاری های برقی که اغلب حاوی کانال هایی برای خنک سازی آب هستند، حفظ می شود. به طور کلی فرآیند اکسترودر به این صورت بود.

اکستروژن

پلیمر به داخل گلو ورودی اکسترودر وارد شده و با حرکت چرخشی آن به داخل پیچ منتقل می شود. آن را به صورت جامد فشرده می کنند، که با مالش آن در تماس با سطح بشکه گرم، ذوب شود. پلیمر مذاب توسط پروازهای پیچ از سطح بشکه جمع شده و به سمت انتهای اکسترودر پمپاژ می شود.

 در انتهای پیچ، پلیمر کاملا ذوب شده است. مواد مذاب با چرخش پیچ مخلوط می شود، که فشار کافی را برای فشار دادن مذاب از طریق قالب به مرحله بعدی منتقل می شود. هر چه کیفیت ماده مذاب بالاتر باشد محصول تولیدی با کیفیت تر تولید می شود. شرایط اکستروژن بر رفتار تبلور و وزن مولکولی پلیمر در شکل محصول نهایی آن تأثیر می گذارد. پس باید در مرحله ذوب فرآیند ذوب را در نظر گرفت تا به خوبی انجام شود و از مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل بیاید.

extrozhen
اکستروژن

این مواد مذاب به دلیل گرانروی بالای ذوب پلیمر، به طور معمول مقدار زیادی انرژی مکانیکی بین دوشاخه جامد و سطح بشکه به عنوان موتور پیچ می شوند، مجبور کردن پلاگین پلیمر در برابر سطح بشکه داغ انرژی مکانیکی را در اثر اتلاف ویسکوز به گرما در لایه مذاب نازک تبدیل می کند که باعث افزایش درجه حرارت مواد مذاب می شود. انرژی گرمایی افزایش یافته در مواد مذاب توسط هدایت حرارتی و همرفت به پلاگین پلیمر جامد، بشکه و استخر مذاب منتقل می شود. درجه حرارت بیش از حد یا کار مکانیکی می تواند باعث تخریب گرمایی، اکسیداتیو یا مکانیکی پلیمر شود.

امروزه نسل جدیدی از طرح های ماردون تولید شده است که با مخلوط کردن مواد ذوب شده ی جمع شده با ذرات جامد در یک بستر فشرده دمای مواد مذاب را به حداقل می رساند. این امر با ایجاد اختلال در مکانیسم ذوب در برخی از نقاط ماردون، با تغییر هندسه آن برای مخلوط شدن مواد جامد با مواد ذوب شده به دست می آید. این امر با هدایت انرژی اضافی صورت می گیرد که باعث عمل اسکوزیته می شود (در ادامه با انواع اسکوزیته آشنا خواهید شد) با این حال، درجه حرارت هنوز یکدست نیست و این با مقاطع طراحی پیچ انجام می شود که مواد مذاب را مخلوط و برش می دهند تا از نظر دما یکدست شود. پیچهای این نوع به طور کلی پیچهای “انتقال انرژی” نامیده می شوند و بهترین نوع خود در بازار های جهانی هستند.

برای سفارش دستگاه اکسترودر تک ماردون و آشنایی بیشتر با کارایی، خدمات پس از فروش و اطلاع از قیمت ها با شماره های موجود در وب سایت ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر دو ماردون

فرآیند اکستروژن قصد دارد به لطف کنترل دقیق شرایط پردازش، از نظر فیزیکی و شیمیایی محیط پلیمری مداوم چسبناک را تولید کند و محصولات ساختاری با کیفیت بالا تولید کند.

extroder-do-mardun
دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکسترودر های دو ماردون از دو پیچ درهم و برهم چرخان تشکیل شده اند که بر روی شاخه های پیچ خورده در یک بشکه بسته قرار گرفته اند. با توجه به طیف گسترده ای از طرح های پیچ و بشکه، پروفیل های مختلف پیچ و توابع فرآیند را می توان با توجه به نیاز فرآیند تنظیم کرد. از این رو یک اکسترودر دو ماردون می تواند از قابلیت حمل و نقل، فشرده سازی، مخلوط کردن، پخت و پز، برش، گرمایش، خنک سازی، پمپاژ، شکل دادن و … اطمینان حاصل کند. مزیت عمده اکسترودرهای دو ماردون موافق گرد قابلیت اختلاط قابل توجه آن ها است که ویژگی های ویژه ای را به محصولات اکسترود شده می دهد.

در فرآیند اکستروژن دو ماردون، مواد اولیه ممکن است جامد (پودر، گرانول، آرد)، مایعات، دوغاب و احتمالاً گاز ها باشند. محصولات اکسترود شده عبارتند از ترکیبات پلاستیکی، پلیمرهای اصلاح شده شیمیایی و غیره.

مزایای دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکستروژن دو ماردون با گذشت زمان در چندین صنعت به استاندارد تبدیل شده است زیرا مزایای بیشماری نسبت به اکستروژن تک ماردون دارد که در ادامه به برخی از آن ها خئاهیم پرداخت:

 • سازگاری بیشتر در تولید و کنترل کیفیت محصول
 • افزایش بهره وری به دلیل پردازش مداوم، راه اندازی سریعتر و خاموش شدن برای تغییرات محصول، تغییر سریع و اتوماسیون پیشرفته
 • انعطاف پذیری بیشتر، با قابلیت پردازش طیف گسترده ای از مواد اولیه
 •  صرفه جویی در مصرف انرژی و آب
 • ساده و آسان بودن آن ها برای نگهداری و تمیز کردن

مقایسه اکستروژن دو ماردون

مقایسه اکستروژن دو ماردون در مقابل اکستروژن تک ماردون یک مقابسه مهم برای شما تولید کننده ها خواهد بود تا با خیال راحت تری برای خرید اکستروژن خود تصمیم گیری کنید.

مقایسه اکسترودر های دو ماردون موافق گرد بت اکسترودر های تک ماردون: 

قابلیت همزنی یا اختلاط قابل توجه، به دلیل نفوذ پذیری ماردون ها یا پیچ ها و تنوع گسترده ای در طراحی پیچ های خاص (مانند عناصر پیچ معکوس، عناصر مخلوط کردن چرخ دنده و غیره) که اجازه می دهد میزان برش اختلاط به طور دقیق تنظیم شود. بنابراین منجر به کنترل درجه اختلاط از نظر شدت اختلاط و کیفیت اختلاط می شود.. برعکس، قابلیت اختلاط اکسترودرهای تک ماردون بسیار محدود است، و هر گونه محدودیت جریان برای افزایش مخلوط کردن از طریق طرح های خاص ماردون منجر به فشار در عملکرد اکسترودر می شود.

سطح بالایی از انعطاف پذیری فرآیند، به دلیل استقلال و سرعت ماردون و توانایی مدیریت چندین عملکرد پردازشی به صورت سری (مانند ذوب کردن، مخلوط کردن، پخت و پز، تخلیه، خنک سازی و غیره) . برعکس عملکرد پیچ اکسترودرهای تک ماردون و سرعت پیچ وابسته هستند و طرح های ماردون با چندین عملکرد پردازشی به صورت سری محدود می شوند.

کنترل بهتر پارامترهای فرآیند، عبارتند از: توزیع باریکتر زمان اقامت، پراکندگی پایین تر نرخ برش و کرنش، انتقال گرمای همرفت بالاتر، کنترل دقیق مشخصات دما که منجر به کنترل بسیار بهتر زمان برش در اکسترودر می شود، دامنه بسیار بیشتری از ورودی انرژی مکانیکی و بنابراین سازگاری بیشتر در رابطه با تبدیل مواد و کیفیت محصول می شود.

بهره وری بالاتر از فرآیند، به دلیل عملکرد پمپاژ مثبت پیچ ها، یاعث جبران سرعت سایش پیچ با کمک به سرعت پیچ (با عملکرد اکسترودرهای تک پیچ، با افزایش سایش پیچ، به طور قابل توجهی کاهش می یابد)، خرابی کمتر.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک دستگاه اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

ماردون اکسترودر

قطعا اصلی ترین قسمت در یک اکسترودر را می توان ماردون آن نام برد. نا گفته نماند که به پیچ اکسترودر ماردون اکسترودر می گویند. ماردون به عقیده فعالان این صنعت به عنوان قلب یک دسنگاه اکسترودر است. در صورت خرابی این قطعه از دستگاه خط تولید برای مدتی از کار خواهد افتاد پس باید از نگهداری آن در برابر سایش و زنگ خوردگی جلوگیری شود.

mardon-dastgah-extroder
ماردون دستگاه اکسترودر

هرگز نباید گذاشت که ماردون یک اکسترودر به محدوده خطر خود نزدیک شود و باید با سرویس های دوره ای آن از خرابی و یا زنگ خوردگی و سایش این قطعه جلوگیری کرد. همچنین قابل ذکر است که هزینه تعمیر این قطع از دستگاه اکسترودر به صرفه تر از خرید آن است..

ما قبلاً در مورد مزایای اکسترودر و پیچ یا ماردون دستگاه های اکسترودر در این مقاله و مقاله های دیگر نوشته ایم زیرا از ضرورت های کار یک دستگاه اکسترودر است

 یک پیچ قابل چرخش در یک بشکه استوانه ای ثابت است که ممکن است گرم یا سرد شود. جنس این قطعه بیشتر از جنس فولاد یا کربن است و روش کار آن به طور کلی به این صورت است که:

 مواد برای فرآیند معمولاً بصورت گرانول به قیف وارد می شوند و تا زمان آخرین قسمت پیچ جایی که کاملاً متراکم شده و فشار افزایش می یابد، حمل و متراکم می شوند. بسته به فرآیند، در انتهای پیچ یک قالب یا یک صفحه سوراخ وجود خواهد داشت، فشار مورد نیاز برای جریان یافتن مواد از طریق چنین دستگاه هایی تا حدی عملکرد خواهد داشت. . با تغییر دادن سرعت پیچ، می توان توان عملیاتی را کنترل کرد و تا میزان زیادی بهره وری از یک ماردون را بالا برد.

در یک دستگاه اکسترودر مبتنی بر ماردون، پیچ هنگام چرخش میله جوشکاری را هنگام عبور از بشکه خرد می کند. هم انرژی مکانیکی پیچ و هم گرمای وارد شده در امتداد بشکه اکستروژن مواد ورودی را پلاستیک می کند. بشکه را می توان با هوای گرم یا با بخاری کویل گرم کرد.

اهمیت ماردون های اکسترودر

هر دو نوع اکسترودر با یک اصل کار می کنند، میله جوش به داخل پیچ متحرک کشیده می شود. در این فرآیند، از یک بشکه خوراکی مواد مذاب عبور می کند که از پیچ خوردن میله هنگام انجام عمل اکستروژن جلوگیری می کند. هنگامی که داخل پیچ قرار گرفت، یک چاقو میله جوش را به قطعات کوچک برش می دهد. پیچ میله را به جلو حرکت می دهد، از طریق فشرده سازی و اصطکاک گرما تولید می کند. یک بخاری هوا نیز هوای گرم را برای گرم کردن مواد پایه قبل از جوشکاری تأمین می کند و به اینگونه فرآیند اکستروژن صورت می گیرد.

extroder-tak-mardon-va-do-mardon
اکسترودر تک ماردون و دو ماردون

در مدلهای گرم شده با هوا، هوای گرم تأمین شده برایاز پیش گرم کردن اجازه داده می شود تا در اطراف لوله اکستروژن در محفظه پیش گرم جریان داشته باشد. این ترکیب با گرمای اصطکاکی پیچ باعث می شود که میله پلاستیکی داغ شود و در یک جرم همگن مخلوط شود. اکسترودر سپس از نازل خارج می شود .این فناوری طراحی ساده و محکمی به اکسترودر می دهد.

در مدل های گرم شده با سیم پیچ، یک بخاری سیم پیچ گرمای اضافی لازم برای پلاستیک سازی را فراهم می کند. بخاری به دور کل بشکه اکستروژن می پیچد، یک ترموکوپل تعبیه شده در بشکه دمای پلاستیک را اندازه گیری می کند و اطلاعات را به سیستم کنترل انتقال می دهد تا اطمینان حاصل شود که دما دقیقاً کنترل می شود. پس از آن اکسترودر به طور مساوی و در دمای دقیق کنترل شده از نازل خارج می شود. دمای هوای از پیش گرم شده توسط یک ترموکوپل جداگانه اندازه گیری می شود و توسط همان سیستم کنترل تنظیم می شود.

با توجه به توضبحات گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید یک ماردون اکسترودر داشته باشید به این منظور برای اطلاعات بیشتر در مورد کارایی، قیمت و مشاوره از کارشناسان شرکت ماشین سازی متین با ما تماس حاصل نمایید.

اکسترودر pvc

دستگاه های pvc به دو قسمت تقسیم می شوند: دستگاه هایی که کارهای pvc انجام می دهند یا به صورت مواد زائد یا ضایعاتی کار خود را انجام می دهند. یا می توان گفت که جزء مواد مواد اولیه ساخت pvc هستند. کسانی که کار pvc را به صورت ضایعاتی انجام می‌دهند یعنی از مواد بازیافتی برای ساخت آن ها استفاده می شود، معمولا از دستگاه های تک مارپیچ یا همان تک ماردون برای این کار استفاده می‌کنند.

extroder-pvc
اکسترودر پی وی سی PVC

 که معمولاً دستگاه های گران قیمتی نمی باشند و محصول نهایی به صورت محصول نهایی بازیافتی از نوع pvc خواهد بود برای شما تولید کنندگان می تواند مقرون به صرفه باشد، اما دستگاه هایی که برای ساخت مواد پی وی سی اعم از پی وی سی نرم و پی وی سی سخت خواهد بود. معمولاً به خاطر اینکه برای مقدار ترکیب پودر و روغن پی وی سی احتیاج به ترکیب کامل تری دارند از دستگاه ‌های دو ماردون استفاده می ‌کنند.

اگر به دنبال دستگاه اکسترودری هستید که بتواند هم مقرون به صرفه باشد و هم بتواند محصولاتی با کیفیت را تولید کند ما به شما دستگاه های تولید کننده pvc را پیشنهاد می دهیم با استفاده از این اکسترودر می توانید محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه کم تولید کنید که یکی از بهترین روش ها برای ساخت محصولاتی با کیفیت از محصولات بازیافتی استفاده کنید.

فرآیند اکسترودر pvc

پردازش موفقیت آمیز ترکیبات انعطاف پذیر با فناوری اکستروژن به طیف گسترده ای از متغیرها بستگی دارد. برای پردازش بهینه اکستروژن PVC، شرایط دقیق دستگاه توسط پردازنده تعیین می شود. اطلاعات زیر به پردازنده در دستیابی به بهترین نتایج ممکن کمک می کند تا به یک عملکرد خوب در مورد اکسترودر pvc برسیم و بهترین استفاده را از آن ها داشته باشیم است.

از آنجا که پنل انعطاف پذیر دارای طیف وسیعی از سختی و چگالی است، تنظیم دمای اکسترودر بسیار متفاوت خواهد بود. اگر تجربه قبلی کار با آن را داشته باشید می توانید دما را طوری تنظیم کنید که یک شروع عالی داشته باشید. در غیر اینصورت، برای مشخصات موجود یا دمای مذاب برای اکستروژن که به طور معمول به صورت محدوده نشان داده می شود باید دقت عمل داشته و از متخصصان این امر کمک بگیرید تا ماده شما از بین نرود و فرآیند به بهترین شکل ممکن خود صورت بپذیرد.

روش کار با اکسترودر pvc

ایتدا از نقطه میانی دامنه استفاده کنید و تمام درجه حرارت بشکه، سر و قالب را ده درجه کمتر از دمای نقطه میانی تنظیم کنید، سپس هنگامی که مواد از طریق اکسترودر عبور می کنند، ممکن است لازم باشد هر منطقه دما بسته به و خروجی مواد تنظیم شود. یکی از محمترین نقاط برای تنظیم دما بشکه اکسترودر است قسمت عقبی اکسترودر و قالب آن است.

دمای ناحیه تغذیه اکستودر باید تنظیم شود زیرا از چسبیدن ترکیب مواد به دیواره بشکه جلو گیری می کند، منجر به گرم شدن بیش از حد ترکیب می شود و این امر باعث می شود که محصول تولیدی ما بی کیفیت و لوله تولیدی ما دارای زخامت لازم و مناسب برای انجام کار نیاشد.

دمای قالب نیز بر خروجی تأثیر می گذارد و علاوه بر آن می توان گفت که حتی برا ابعاد اکسترودر تأثیر می گذارد. یک قالب سرد جریان را محدود می کند در صورتی که یک قالب بسیار گرم روی ابعاد تأثیر می گذارد گه از شل شدن و نازک شدن محصول جلوگیری می کند.

با رسیدن به دمای مطلوب، آن را به عنوان مشخصات دما می شناسند. دما مطلوب هنگام تولید بسیار متفاوت است و شامل موارد زیر است:

دمای متناسب: یک پروفایل دما با همان دما

مشخصات صعودی: دمایی که از پایین به بالاترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

نمایه معکوس: دمایی که از بالا به پایین ترین حد خود می رسد و باعث از بین رفتن مواد می شود.

Hump : نمایه دمایی با گرمترین دما در مناسب ترین ناحیه خود قرار می گیرد.

اکسترودر های ما ممکن است در همین دما ها کار کنند اما یافتن دمای مناسب برای خروجی یک محصول با کیفیت و متناسب با استاندارد های شما تولید کنندگان ممکن است زمان بر باشد اما اصلا نگران این موضوع نباشید با تماس با مشاوران ما می توانید که دمای متناسب با محصول خود را پیدا کنید.

تنظیم قابل کنترل دیگر یک اکسترودر pvc پیچ یا به اصطلاح دقیق تر ماردون آن ها است. تا زمانی که محصولی با کیفیت ثابت تولید کند، باید این تنظیمات تا حد ممکن تنظیم شود ماردون به قلب یک اکسترودر است میله ای از جنس فولادی و آهنی است که در یک اکستودر وظیفه همزنی مواد و تولید مواد را بر عهده دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اجزای اکسترودر pvc

یک خط اکستروژن pvc معمولی برای پردازش شامل تجهیزات زیر است.

اکسترودر: نسبت طول به قطر باید ۲۴ به ۱ باشد، اندازه ها شامل ماشین های ۱.۵ تا ۴.۵ اینچی هستند.

بشکه: با لایه مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی پوشانده شده باشد تا طول عمر آن افرایش پیدا کند.

پیچ: نسبت فشرده سازی ۲.۵ به ۱ یا ۳.۰ به ۱ باید آبکاری شده باشد و مطمئن شد که هنگام همزنی مواد از گشتاور خوبی برخوردار باشد

صفحه های اکسترودر: از جنس فولاد ضد زنگ، اندازه مش از ۲۰ تا ۲۰۰ باشد، نقطه شروع ۲۰،۴۰،۴۰ باشد،۲۰ مش را در برابر صفحه قرار داده شده باشد.

خنک کننده: اکسترودر به طور کلی در یک مخزن آب خنک می شود.

در اکستروژن به طور کلی پذیرفته شده است که PVC سخت به دلیل گرانروی بسیار زیاد در محدوده پردازش، نیاز به گشتاور بالایی دارد. بیشتر ماردون هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مقیاس های اندازه گیری عمیق و مقاطع خوراک نسبتاً کم عمق هستند. این همان قطعه ای است که به عنوان ماردون فشرده سازی شناخته می شود. 

در اکسترودر های pvc مقاطع اندازه گیری عمیق برای به حداقل رساندن گرمایش برشی، میزان برش متوسط آن منطقه را کاهش می دهند. با یک ماردون عمیق، خروجی به نسبت متناسب تر است و برای تهیه خروجی نامی، ماردون ما لازم نیست به همین سرعت بچرخد. این باعث کاهش حرارت برشی پلیمر می شود که از گرم شدن بیش از حد و تخریب آن جلوگیری می کند که دمای ایده آل برای کار یک اکسترودر pvc است.

برای اکسترودرهای PVC، حداکثر سرعت ماردون اغلب در محدوده ی ۲۵ تا ۳۵ فوت در دقیقه یه عنوان سرعت محیطی ماردون تنظیم می شود که در ماردون اندازه گیری می شود. در نتیجه دیدن ۳.۵ اینچی غیرمعمول نیست. دستگاه اکسترودر تک ماردون یا تک پیچ ساخته شده برای پردازش PVC که با حداکثر سرعت ۳۰-۴۰ دور در دقیقه ساخته شده است. این به اکسترودر pvc، گشتاور کافی برای پردازش مواد در حین استفاده از همان اندازه موتور را می دهد که برای کار آن مناسب است.

عمق تغذیه کم یا نسبت فشرده سازی کم نیز متناسب با ضرایب اصطکاک PVC است که باعث تغذیه خوب آن می شود. علاوه بر این، ظرفیت حرارتی کم و گرانروی بالای PVC باعث می شود که ذوب با حرارت برشی کمتری نسبت به بسیاری از پلیمرهای دیگر رخ دهد و نیاز به فشرده سازی بالا را به حداقل برسانید. 

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که برای پردازش لوله های pvc نه تنها از دستگاه اکسترودر تک ماردون استفاده می شود نه بلکه در اکسترودر های دو ماردون مخالف گرد نیز پردازش می شود. این دستگاه ها گرمایش برشی را در بسیاری از مواقع بهتر از تک ماردون ها کنترل می کنند زیرا در بیشتر طول ماردون خود تا حد زیادی پر می شود. زیرا حمل و نقل مواد تا حد زیادی با استفاده از ابزار های مکانیکی حاصل می شود، که به طور قابل توجه ای گرمایش چسبناک ناشی از برش مواد را کاهش می دهد. اما دراکسترودرهای تک ماردون برای انتقال پلیمر و ذوب آن به کشش و چسبناکی مواد بستگی دارد.

اما بیشتر از اکسترودر تک ماردون استفاده می شود زیرا از نظر کارای دارای عملکرد یکسانی نسبت به اکسترودر دو ماردو ن دارد و هزینه های تعمیر، سرویس، نگه داری آن پایین تر از اکسترودر دو ماردون است و برای تولید کننده مقرون به صرفه تر است از این رو ما به عنوان تولید کننده دستگاه اکسترودر به شما خرید اکسترودر تک ماردون را برای ساخت لوله های pvc پیشنهاد می دهیم.

ویسکوزیته

کشش ویسکوز (ویسکوزیته) همان برش چسبناکی است که منجر به گرم شدن ویسکوز می شود. از آنجا که آنها تا حدی از طول خود پر شده اند و با ۷۰٪ از گرمای هدایت شده ذوب می شوند، در اکسترودر های مخالف گرد برای خروجی خاص به همان ماردون نیاز به گشتاور برابر ندارند. دستگاه اکسترودر تک ماردون همیشه کاملاً پر از پلیمر هستند و برای انتقال پلیمر بسیار چسبناک و ذوب شدن آن به گشتاور بالا نیاز دارد.

viskozite
ویسکوزیته

دستگاه اکسترودر معمولی برای PVC حداکثر سرعت پیچ را کاهش می دهد تا گشتاور بیشتری برای مقابله با ویسکوزیته در سرعت پردازش مورد انتظار ما ایجاد کند، اما برای راه اندازی ماردون بدون بارگذاری بیش از حد درایو، به گشتاور اضافی زیادی نیاز است. بسیاری از اکسترودرهای قدیمی از درایو های DC استفاده می کنند که می تواند ۴۰۰٪ گشتاور نامی را برای شروع کار خود تولید کنند.

 اکثر اکسترودرهای جدید از درایو های متناوب استفاده می کنند، که نمی توانند هنگام شروع گشتاور های بالایی را ایجاد کنند. بنابراین باید مراقب بود که هنگام تغییر از اکسترودر DC- به AC، اندازه درایو به درستی اندازه شود. شما باید بتوانید دستگاه اکسترودر را در حالت خاموش شدن بدون برنامه ریزی مجدداً راه اندازی کنید، حتی اگر ماردون را به طور عادی خالی کنید و از گشتاور شروع بالا جلوگیری کنید.

تفاوت های بی نظیر بسیاری در رئولوژی PVC وجود دارد که بر پردازش تأثیر می گذارد. هنگام انتخاب و اندازه گیری ماشین آلات اکستروژن، بهتر است که درک کاملی از رفتار ویسکوزیته مواد داشته باشید.

البته این ها نگاه فنی به یک دستگاه اکسترودر هست که در هنگام خرید می توانید با مشورت کارشناسان ما از آن ها اطلاع پیدا کرده و دستگاه اکسترودر خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قطعات موجود در بازار ایران تهیه کنید و از خرید خود مطمئن باشید شرکت ماشین سازی متین با بیش از دو دهه فعالیت در این عرصه می توانید یکی از انتخاب های شما برای خرید اکسترودر های pvc باشد. از این رو با ما در تماس باشید.

با توجه به نوسانات قیمت ارز و بازار برای اطلاع از قیمت اکسترودر های Pvc با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره

یافتن بهترین راه حل برای کسب و کار شما

ماشین سازی متین هنر ساز در تلاش است با ارائه مشاوره و خدمات بهینه در زمینه گسترش صنایع، کمک اندکی به صنعتگران و تولید کنندگان کشور نماید. شما می توانید با برقراری ارتباط با یکی از راه ها، از مشاوره بهره مند شوید تا انتخابی مطمئن تر، آگاهانه تر و بدون پیش آمدن هیچ مشکلی در آینده داشته باشید. 

پل ها ارتباطی

تماس با ما

سیستم پشتیبانی مجازی روزانه بررسی و رسیدگی می گردد. برای ارتباط به صورت ایمیل نیز حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخگو شما هستیم.

شماره تماس:

۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸

ارسال ایمیل:

info@matinmachinery.com

آدرس:

جاده قدیم قم، قاسم آباد، جنب پارک سلامت، پلاک ۵، کاخانه ماشین سازی متین هنر ساز

برنامه های قیمت گذاری

ارائه قیمت تولید و خدمات ماشین آلات

با توجه به سفارشی سازی ماشین آلات بازیافت پلاستیک، همچنین نوسانات داخلی بازار و نرخ ارز، برای استعلام قیمت تولید و یا تعمیرات با ما تماس حاصل فرمایید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و مطلع گردید.

دلایل استفاده از اکسترودر ها

از اکسترودرها می توان برای شکل دادن به مواد مختلف،مخصوصا مواد بازیافتی استفاده کرد و طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده را ایجاد کرد که به اصطلاح بازیافت شده هستند. برای بسیاری از صنایع،می توان از دستگاه های اکسترودر برای ایجاد کاتالیزورهایی مانند آلومینا ها، ژل ها، حامل های کائولن، غربال های مولکولی و غیره استفاده کرد که در موارد مصرف خود جایگاه ویژه ای را دارند. 

اکسترودر چیست؟

برای درک اینکه اکسترودر چیست، ابتدا باید بدانیم که فرآیند اکستروژن چیست. اکستروژن هنگامی است که ماده ای، معمولاً گلوله ای شکل یا به صورت های پودر خشک، لاستیک، پلاستیک، مواد میله ای ذوب شده و از طریق قالب دفع می شود. قالب اساساً قالبی است که مواد را از طریق شکاف کوچک به طرف دیگر انتقال می دهد است. این یکی از متداول ترین روش ها برای تولید ورق و نوار از اشکال فلزی، پلاستیکی و لاستیکی است که در ادامه طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

 


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 18 =

الطارد وآلاته لها تطبیقات خاصه فی صناعه إعاده تدویر البلاستیک. الیوم ، یمکن اعتبار آلات البثق واحده من أقوى وأنجح الآلات فی صناعه إعاده تدویر البلاستیک. الطارد هو ببساطه جهاز یستخدم لإکمال عملیه البثق. باستخدام نظام البرمیل والأسطوانه ، تقوم الماکینه بتسخین المنتج ودفعه عبر القالب لإنشاء الشکل المطلوب.

هناک أنواع مختلفه من الطارد فی السوق الیوم بوظائف مختلفه ، ولکن لکی تحصل شرکتک على الخیار الأفضل بناءً على نوع وکمیه مواد الإنتاج ، فستحتاج بالتأکید إلى إرشادات. لذلک ، فی هذه المقاله ، حاولنا مساعدتک قدر الإمکان. تعرف على أنواع مختلفه من الطارد وبعض مکوناتها ووظائفها.

extroder-pelastik
اکسترودر پلاستیک

تحاول شرکه Matin Machine Manufacturing Company بتاریخها اللامع فی مجال إنتاج أنواع مختلفه من الطارد تعریفک بأنواع مختلفه من الطارد لإعدادک لاختیارک الأفضل وأکبر قدر ممکن من التکالیف الإضافیه المحتمله التی قد تحدث فی المستقبل للشرکه منع إنتاج المقالیع. بطریقه ما ، فقد خدمتک ، أیها المنتج العزیز ، وکذلک صناعه إعاده التدویر فی البلاد. سنتعامل مع هذه القضایا فی ما یلی.

ما هو الطارد؟

لفهم ماهیه الطارد ، یجب أن نعرف أولاً ما هی عملیه البثق. یحدث البثق عندما تذوب ماده ما ، عاده على شکل کره أو على شکل مسحوق جاف ، مطاط ، بلاستیک ، ماده قضیب ، وتفریغها من خلال القالب. القالب هو فی الأساس قالب ینقل المواد من خلال فجوه صغیره إلى الجانب الآخر. هذه واحده من أکثر الطرق شیوعًا لإنتاج الألواح والشرائط المعدنیه والبلاستیکیه والمطاطیه ، والتی سنناقشها بالکامل أدناه.

أسباب استخدام الطارد

یمکن استخدام الطارد لتشکیل مجموعه متنوعه من المواد ، وخاصه المواد المعاد تدویرها ، ولإنشاء مجموعه واسعه من المنتجات القابله للاستخدام والتی تسمى معاد تدویرها. بالنسبه للعدید من الصناعات ، یمکن استخدام آلات البثق لصنع محفزات مثل الألومینا ، والمواد الهلامیه ، وحاملات الکاولین ، والمناخل الجزیئیه ، وما إلى ذلک ، والتی لها مکانه خاصه فی استخدامها. 

لکن أکثر آلات البثق شیوعًا الیوم هی لصنع الحبیبات والدُفعه الرئیسیه والمزید ، والتی سنغطیها لاحقًا. یمکن لشرکه Matin Machinery Company التی تتمتع بخبره تزید عن عقدین فی هذا المجال تصنیع ومعالجه الطارد الذی تحتاجه بأفضل الأجزاء فی السوق وفقًا لاحتیاجاتک.

أنواع الطارد

الطارد عباره عن أجهزه تعتمد على برغی یسمى ماردون. تقوم Mardons ببثق الفئران ، والبثق عباره عن مجموعه من العملیات التی تتضمن الخلط والتشکیل والنفخ والتجفیف.

 آلات البثق أحادیه اللولب ومزدوجه اللولب هما النوعان الرئیسیان من الطارد بناءً على تکوین وتثبیت البراغی. 

یمکن تدویر آلات البثق ثنائیه اللولب فی الاتجاه المعاکس وفی الاتجاه المعاکس. تساعد المسامیر فی نقل وخلط المواد الخام ، وفی النهایه تحول الخلیط الجاف إلى ذوبان بلاستیکی یدخل من خلال القالب. 

بشکل عام ، هناک ثلاث مناطق مختلفه تحدث فیها التغییرات الهیکلیه للماده: الجزء الأول هو قسم التغذیه ، حیث یتم تغذیه الماده الخام إلى الطارد. فی هذه المرحله ، یتم الخلط الأولی مع الماء أو بدونه.فی الجزء الثانی ، والذی یسمى قسم الضغط ، بسبب زیاده درجه الحراره ، یتم إنشاء الضغط بواسطه الملفات الحراریه ، والتی یقال أنها أحدثت احتکاکًا. یتم تنفیذ العملیه النهائیه فی منطقه القیاس ، حیث یشکل الخلیط الجاف ماده مرنه لزجه متجانسه. یتحکم النقل فی هذه المنطقه فی بنیه المنتج وملمسه ولونه. یحدث التمدد مباشره بعد هذه الخطوه عند مخرج القالب بسبب انخفاض درجه الحراره والضغط.

anvae-dastgah-extroder
انواع دستگاه اکسترودر

للحصول على معلومات حول سعر وشراء کل من هذه الطارد ، یمکنک الاتصال بنا.

فی ما یلی ، سوف نصبح أکثر درایه بهذین الطاردین.

یبحث العدید من المصنّعین فی مجال إعاده التدویر عن آلات بثق لأداء عملیه البثق على المواد البلاستیکیه والمطاطیه ، على سبیل المثال ، یمکن استخدام آلات بثق البلاستیک لإنشاء أنابیب PVC. أنواع معدات البثق وتطبیقاتها متنوعه للغایه. فی هذه المقاله ، سوف نقدم عددًا من الطارد الذی سیساعدک ، أیها المصنعون الأعزاء فی مجال إعاده التدویر ، على اختیار أفضل جهاز لدیک. 

 العدید من الأجهزه عباره عن أجهزه بثق تقنیًا ، ومخصصه للاستخدام الشخصی ، ویجب تشغیلها یدویًا. ومع ذلک ، یحتاج المصنعون عاده إلى آلات بثق صناعیه أکبر وأکثر تعقیدًا. بالطبع ، کل هذا یتوقف على أدائک ومعاییرک.

إذا کنت ترید أن یکون لدیک شرکه کبیره لإنتاج المواد المعاد تدویرها ، فعلیک بالتأکید استخدام آلات بثق صناعیه متطوره بحیث یمکنک اختیار جهاز الطارد الذی تریده بناءً على کمیه الإنتاج ونوع الإنتاج. للقیام بذلک ، یمکنک الحصول على المساعده من الاستشاریین والأشخاص ذوی الخبره الذین عملوا فی هذا المجال لبعض الوقت. یمکن لشرکه Matin Machine Manufacturing Company ، مع مستشاریها وخبرائها فی مجال إعاده تدویر الشعر ، مساعدتک فی تحقیق أهدافک.

مثل أی آله أخرى فی الصناعه ، تتوفر مجموعه متنوعه من آلات البثق الصناعیه ، کل منها مصمم لغرض معین أو لمجموعه من الأغراض. تم تصمیم بعضها أیضًا للوظیفه المحدده لفترات الاستراحه فی الجدار ، مثل تکییف الهواء من المواد ، وجعلها على شکل حبیبات أو طرق أخرى.

dastgah-extroder-marhale-2
دستگاه اکسترودر مرحله دو

السعه هی عامل آخر یمیز الأجهزه عن بعضها البعض. بالنسبه للدفعات الکبیره والسعه القصوى ، على سبیل المثال ، قد تحتاج الشرکه إلى آله بثق إنتاج کبیره الحجم. وفی الوقت نفسه ، من المرجح أن تقوم شرکه متخصصه فی البحث والتطویر بإنتاج واختبار منتجاتها على دفعات صغیره من خلال إنتاج آلات بثق معملیه صغیره. قد تحتاج شرکه أخرى إلى حل مختلف تمامًا. لذلک علیک أن تختار هدفک لتبدأ قبل الإجراء الأولی.

یعتمد ما تحتاجه على الخطط والحجم والأشکال والمواد اللازمه لإنجاز المهمه. ویمکنک الحصول على أفضل أداء بکفاءه أکبر وتکلفه أقل من جهازک. لذلک ، فإن أفضل ما یمکنک فعله لدخول هذا المجال هو اختیار هدفک أولاً لدخول هذه الصناعه ، ویمکنک الاعتماد علینا.

إذا کنت تعتقد أن شرکتک تستفید من العمل مع الطارد ، فاتصل بنا. سوف نعمل معک لفهم أهدافک واحتیاجاتک بشکل أفضل والتعرف علیک ، ویمکننا إنتاج معدات بثق مخصصه لتناسب احتیاجاتک الخاصه. 

اتصل بنا لمعرفه الأسعار.

آلات البثق أحادیه اللولب

یتکون الطارد أحادی اللولب من برمیل أسطوانی فارغ مزود بسخانات خارجیه. سطح البرمیل الداخلی مغطى ببطانه معدنیه صلبه للحد من تآکل الأنبوب ، وإطاله عمره التشغیلی ، ویمکن إضافه سبیکه شدیده التحمل من سبیکه متوافقه إلى الرحلات اللولبیه. یتم وضع برغی بهندسه محدده یحددها البولیمر والظروف الحراریه المثلى للصهر فی هذه الأسطوانه ، والتی تسمى أیضًا Mardon وهی سبب تسمیه الطارد.

dastgah-extroder-tak-mardon
دستگاه اکسترودر تک ماردون

 یحدد تصمیم اللولب المحدد الأداء النهائی لنظام البثق ویشار إلیه بقلب الطارد. یتم تشغیل المسمار بواسطه محرک کهربائی من خلال علبه تروس للسرعه والطاقه المطلوبین. یستخدم برغی الحاجز التقلیدی آلیه الصهر فی الطارد لزیاده الکفاءه لأداء أفضل أداء فی عملیه البثق. یتم توفیر معظم الطاقه اللازمه لصهر البولیمر بواسطه المحرک ، ویتم الحفاظ على درجه حراره البرمیل بواسطه السخانات الکهربائیه ، والتی تحتوی غالبًا على قنوات لتبرید الماء. بشکل عام ، کانت عملیه الطارد على هذا النحو.

قذف

یدخل البولیمر إلى حلق مدخل الطارد ویتم نقله إلى المسمار عن طریق تدویره. یتم ضغطه فی ماده صلبه ، یذوب عن طریق فرکه عند ملامسته لسطح البرمیل الساخن. یتم جمع البولیمر المصهور عن طریق الرحلات اللولبیه من سطح البرمیل وضخه حتى نهایه الطارد.

 فی نهایه المسمار ، یذوب البولیمر تمامًا. یتم خلط الماده المنصهره عن طریق تدویر المسمار ، والذی ینقل ضغطًا کافیًا للضغط على المصهور من خلال القالب إلى المرحله التالیه. کلما ارتفعت جوده المواد المنصهره ، زادت جوده المنتج. تؤثر ظروف البثق على سلوک التبلور والوزن الجزیئی للبولیمر فی شکل المنتج النهائی. لذلک ، فی مرحله الذوبان ، یجب اعتبار أن عملیه الصهر تمت بشکل جید وتجنب المشاکل المحتمله.

extrozhen
اکستروژن

بسبب اللزوجه العالیه لصهر البولیمر ، فإن هذه المواد المنصهره عادهً ما تقوم بربط کمیه کبیره من الطاقه المیکانیکیه بین السداده الصلبه وسطح البرمیل کمحرک ، مما یجبر قابس البولیمر على سطح البرمیل الساخن لتحریر طاقه میکانیکیه بسبب فقدان الحراره اللزج فی الطبقه. یتحول الذوبان إلى رقیق ، مما یرفع درجه حراره الماده المنصهره. یتم نقل الطاقه الحراریه المتزایده فی الماده المنصهره إلى سداده البولیمر الصلبه والبرمیل والمجمع المنصهر عن طریق التوصیل الحراری والحمل الحراری. یمکن أن تتسبب درجه الحراره الزائده أو العمل المیکانیکی فی تدهور حراری أو مؤکسد أو میکانیکی للبولیمر.

الیوم ، تم تطویر جیل جدید من تصمیمات Mardon التی تقلل درجه حراره المواد المنصهره عن طریق خلط المواد المنصهره مع الجسیمات الصلبه فی طبقه مضغوطه. یتم تحقیق ذلک عن طریق تعطیل آلیه الذوبان فی بعض أجزاء ماردون ، عن طریق تغییر هندستها لخلط المواد الصلبه مع المواد المنصهره. یتم ذلک عن طریق توجیه الطاقه الزائده التی تتسبب فی عمل السکوتش (ستتعرف على أنواع السکوتش لاحقًا) ومع ذلک ، لا تزال درجه الحراره غیر موحده ، ویتم ذلک باستخدام أقسام التصمیم اللولبیه التی تمزج وتقطع الماده المنصهره. یتم إعطاؤها لتکون موحده من حیث درجه الحراره. تسمى المسامیر من هذا النوع عمومًا براغی “نقل الطاقه” وهی أفضل نوع فی الأسواق العالمیه.

لطلب آله بثق أحادیه اللولب ومعرفه المزید حول الأداء وخدمه ما بعد البیع ومعلومات الأسعار ، اتصل بالأرقام الموجوده على موقعنا على الإنترنت.

الطارد ثنائی اللولب

تهدف عملیه البثق إلى إنتاج بیئه لزجه مستمره فیزیائیًا وکیمیائیًا وإنتاج منتجات هیکلیه عالیه الجوده ، وذلک بفضل التحکم الدقیق فی ظروف المعالجه.

extroder-do-mardun
اکسترودر دو ماردون

تتکون أجهزه البثق ثنائیه اللولب من برغیین ملتویین مثبتین على فروع ملتویه فی برمیل مغلق. نظرًا للنطاق الواسع من تصمیمات البرغی والبرامیل ، یمکن تعدیل ملفات تعریف اللولب المختلفه ووظائف العملیه وفقًا لمتطلبات العملیه. ومن ثم یمکن أن یضمن الطارد ثنائی اللولب إمکانیه النقل والضغط والخلط والطهی والقطع والتسخین والتبرید والضخ والتشکیل و .. المیزه الرئیسیه للمکثفات ذات اللولب المزدوج هی قدرتها الرائعه على الخلط ، والتی توفر میزات خاصه للمنتجات المبثوقه.

فی عملیه البثق ، قد تکون المواد الخام صلبه (مسحوق ، حبیبات ، دقیق) ، سوائل ، ملاط ​​، وربما غازات. تشمل المنتجات المبثوقه المرکبات البلاستیکیه والبولیمرات المعدله کیمیائیًا وما إلى ذلک.

مزایا آله البثق المزدوجه اللولب

أصبح قذف Two-Mardon معیارًا فی العدید من الصناعات بمرور الوقت لأنه یتمتع بالعدید من المزایا مقارنه بالبثق الأحادی Mardon ، والتی تتم مناقشه بعضها أدناه:

 • المزید من التوافق فی الإنتاج ومراقبه جوده المنتج
 • زیاده الإنتاجیه بسبب المعالجه المستمره وبدء التشغیل والإغلاق بشکل أسرع لتغییرات المنتج والتغییر السریع والأتمته المتقدمه
 • مزید من المرونه ، مع القدره على معالجه مجموعه واسعه من المواد الخام
 •  وفر الطاقه والمیاه
 • بساطتها وسهوله صیانتها وتنظیفها

مقارنه قذف اثنین ماردون

ستکون مقارنه Double Mardon Extrusion مقابل Single Mardon Extrusion مقارنه مهمه للمصنعین لک بحیث یمکنک أن تقرر شراء آله البثق الخاصه بک بأمان أکبر.

تتفق مقارنه آلات البثق ذات اللولب المزدوج مع الطارد المفرد اللولب: 

قدره کبیره على الخلط أو الخلط ، بسبب نفاذیه المسامیر اللولبیه أو البراغی والتنوع الکبیر فی تصمیمات اللولب الخاصه (مثل عناصر اللولب العکسی ، عناصر خلط التروس ، إلخ) التی تسمح بضبط معدل قطع الخلط بدقه کن. لذلک ، یؤدی إلى التحکم فی درجه الخلط من حیث کثافه الخلط وجوده الخلط ، وعلى العکس من ذلک ، فإن قدره الخلط لأجهزه البثق أحادیه اللولب محدوده للغایه ، وأی تقیید للتدفق لزیاده الخلط من خلال تصمیمات لولبیه محدده یؤدی إلى الضغط على أداء الطارد کن.

مستوى عالٍ من مرونه العملیه ، نظرًا لاستقلالیه وسرعه Mardon والقدره على إداره وظائف المعالجه المتعدده فی سلسله (مثل الذوبان ، والخلط ، والطهی ، والتصریف ، والتبرید ، وما إلى ذلک). على العکس من ذلک ، فإن أداء اللولب لآلات البثق أحادیه اللولب یعتمد على سرعه اللولب ، والمسامیر اللولبیه محدوده فی سلسله مع وظائف معالجه متعدده.

یتضمن التحکم الأفضل فی معلمات العملیه: توزیع وقت مکوث أضیق ، وتشتت أقل لمعدل الإجهاد ، ونقل حراره أعلى للحمل الحراری ، وتحکم دقیق فی خصائص درجه الحراره مما یؤدی إلى تحکم أفضل بکثیر فی وقت القطع فی الطارد ، ونطاق أوسع بکثیر من مدخلات الطاقه المیکانیکیه وبالتالی هناک توافق أکبر من حیث تحویل المواد وجوده المنتج.

تعوض کفاءه المعالجه العالیه ، بسبب أداء الضخ الإیجابی للبراغی ، عن سرعه تآکل اللولب بمساعده سرعه اللولب (مع أداء الطارد اللولبی الفردی ، مع زیاده تآکل اللولب ، وانخفاض کبیر) ، وفشل أقل.

وفقًا للتوضیحات أعلاه ، یمکنک الحصول على أفضل خیار لشراء الطارد.ولهذا الغرض ، لمزید من المعلومات حول الکفاءه والسعر والمشوره من خبراء شرکه Matin Machine Building ، اتصل بنا.

ماردون إکسترودر

بالتأکید یمکن تسمیه الجزء الرئیسی فی الطارد Mardon. وغنی عن القول ، إن برغی الطارد یسمى Mardon Extruder. ینظر نشطاء الصناعه إلى ماردون على أنه قلب الطارد. إذا تعطل هذا الجزء من خط الإنتاج ، فسیکون معطلاً لبعض الوقت ، لذلک یجب صیانته ضد التآکل والتآکل.

mardon-dastgah-extroder
ماردون دستگاه اکسترودر

لا ینبغی أبدًا السماح لماردون للطارد بالاقتراب من منطقه الخطر الخاصه به ویجب أن تمنع خدمته الدوریه الضرر أو الصدأ وتآکل هذا الجزء. وتجدر الإشاره أیضًا إلى أن تکلفه إصلاح هذا الجزء من الطارد أرخص من شرائه.

لقد کتبنا بالفعل عن مزایا أجهزه الطارد والبراغی أو الطارد اللولبی فی هذه المقاله ومقالات أخرى لأنها ضروره لعمل جهاز الطارد.

 البرغی الدوار هو برمیل أسطوانی ثابت قد یکون ساخنًا أو باردًا. تکون ماده هذا الجزء أکثر من الفولاذ أو الکربون وطریقه عمله بشکل عام تکون على النحو التالی:

 عاده ما تدخل ماده العملیه إلى القمع على شکل حبیبات ویتم نقلها وضغطها حتى الجزء الأخیر من المسمار حیث یتم ضغطها بالکامل ویزداد الضغط. اعتمادًا على العملیه ، سیکون هناک قالب أو ثقب فی نهایه المسمار ، وسیعمل الضغط المطلوب لتدفق المواد عبر هذه الأجهزه إلى حد ما. . من خلال تغییر سرعه اللولب ، یمکن التحکم فی الطاقه التشغیلیه وزیاده کفاءه الماردون بشکل کبیر.

فی الطارد القائم على Mardon ، یقوم البرغی بسحق قضیب اللحام أثناء مروره عبر البرمیل. تعمل کل من الطاقه المیکانیکیه للمسمار والحراره التی یتم إدخالها على طول برمیل البثق على تلدین ماده المدخل. یمکن تسخین البرمیل بالهواء الساخن أو بمسخن ملف.

أهمیه الطارد

یعمل کلا النوعین من الطارد على نفس المبدأ ، یتم سحب قضیب اللحام فی المسمار المتحرک. فی هذه العملیه ، یمر عبر برمیل صالح للأکل من ماده منصهره تمنع القضیب من الالتواء أثناء عملیه البثق. بمجرد دخول المسمار ، تقطع السکین قضیب اللحام إلى قطع صغیره. یقوم المسمار بتحریک القضیب للأمام ، مما یولد حراره من خلال الضغط والاحتکاک. یوفر سخان الهواء أیضًا الهواء الساخن لتسخین الماده الأساسیه قبل اللحام ، وبالتالی تنفیذ عملیه البثق.

extroder-tak-mardon-va-do-mardon
اکسترودر تک ماردون و دو ماردون

فی النماذج التی یتم تسخینها بالهواء ، یُسمح للهواء الساخن المزود للتسخین المسبق بالتدفق حول أنبوب البثق فی غرفه التسخین المسبق. یؤدی هذا المزیج مع حراره الاحتکاک للمسمار إلى تسخین القضیب البلاستیکی وخلطه فی کتله متجانسه. ثم یخرج الطارد من الفوهه ، حیث تمنح هذه التقنیه الطارد تصمیمًا بسیطًا وقویًا.

فی نماذج التسخین الملفوف ، یوفر سخان الملف الحراره الإضافیه اللازمه للبلاستیک. یلتف السخان حول برمیل البثق بالکامل ، یقیس مزدوج حراری مدمج فی البرمیل درجه حراره البلاستیک ، وینقل المعلومات إلى نظام التحکم لضمان التحکم فی درجه الحراره بدقه. ثم یخرج الطارد من الفوهه بالتساوی وبدرجه حراره یتم التحکم فیها بدقه. یتم قیاس درجه حراره الهواء المسخن بواسطه مزدوج حراری منفصل ویتم تنظیمها بواسطه نفس نظام التحکم.

وفقًا للتوضیحات أعلاه ، یمکنک الحصول على أفضل خیار لشراء آله تشکیل Mardon. لهذا الغرض ، لمزید من المعلومات حول الکفاءه والسعر والمشوره من خبراء شرکه Matin Machine Building ، اتصل بنا.

الطارد البلاستیکیه

تنقسم آلات PVC إلى جزأین: آلات تقوم بأعمال PVC أو تقوم بعملها کنفایات أو خرده. أو یمکن القول أن المواد الخام مصنوعه من ماده PVC. أولئک الذین یقومون بعمل PVC کنفایات ، أی یستخدمون المواد المعاد تدویرها لصنعها ، وعاده ما یستخدمون آلات أحادیه اللولب أو آلات ذات لولب واحد لهذا الغرض.

extroder-pvc
اکسترودر پی وی سی PVC

 التی لا تکون عادهً آلات باهظه الثمن وسیکون المنتج النهائی منتجًا نهائیًا معاد تدویره من النوع PVC یمکن أن یکون فعالًا من حیث التکلفه بالنسبه لک الشرکات المصنعه ، ولکن آلات تصنیع المواد البلاستیکیه بما فی ذلک PVC و PVC سیکون رأس المال الجریء صعبًا. عاده ، بسبب الحاجه إلى مزیج أکثر اکتمالا من مسحوق وزیت PVC ، فإنهم یستخدمون آلات mardon المزدوجه.

إذا کنت تبحث عن آله بثق یمکن أن تکون فعاله من حیث التکلفه ویمکن أن تنتج منتجات عالیه الجوده ، فنحن نقدم لک أجهزه لإنتاج PVC. باستخدام هذا الطارد ، یمکنک إنتاج منتجات عالیه الجوده ومنخفضه التکلفه. استخدم إحدى أفضل الطرق لصنع منتجات عالیه الجوده من المنتجات المعاد تدویرها.

عملیه الطارد البلاستیکیه

تعتمد المعالجه الناجحه للمرکبات المرنه بواسطه تقنیه البثق على مجموعه واسعه من المتغیرات. للحصول على معالجه مثلى لبثق PVC ، یتم تحدید الظروف الدقیقه للآله بواسطه المعالج. ستساعد المعلومات التالیه المعالج على تحقیق أفضل النتائج الممکنه لتحقیق أداء جید فی حاله الطارد PVC والاستفاده منها على أفضل وجه.

نظرًا لأن اللوحه المرنه لدیها نطاق واسع من الصلابه والکثافه ، فإن إعداد درجه حراره الطارد سیکون مختلفًا تمامًا. إذا کانت لدیک خبره سابقه فی العمل بها ، فیمکنک ضبط درجه الحراره للحصول على بدایه رائعه. خلافًا لذلک ، کن حذرًا بشأن المواصفات أو درجه حراره الذوبان الخاصه بالبثق ، والتی تظهر عادهً على شکل نطاق ، واطلب المساعده المهنیه حتى لا تضیع المواد الخاصه بک وتسیر العملیه بسلاسه قدر الإمکان.

کیفیه العمل مع الطارد البلاستیکیه

استخدم نقطه منتصف النطاق واضبط درجه الحراره الکامله للبرمیل والرأس والعفن إلى عشر درجات أقل من درجه حراره نقطه الوسط ، ثم عندما تمر الماده عبر الطارد ، قد یکون من الضروری ضبط کل منطقه درجه حراره اعتمادًا على ناتج الماده. کن مستعدا. واحده من أهم النقاط لضبط درجه حراره برمیل الطارد هی الجزء الخلفی من الطارد وقوالبه.

یجب ضبط درجه حراره منطقه تغذیه الطارد لأنها تمنع الخلیط من الالتصاق بجدار البرمیل ، مما یؤدی إلى ارتفاع درجه حراره المزیج ، مما یجعل منتجنا ردیء الجوده وأنبوب الإنتاج لدینا لدیه السماکه اللازمه و غیر مناسب للعمل.

تؤثر درجه حراره العفن أیضًا على المخرجات ، وبالإضافه إلى ذلک یمکن القول إنها تؤثر حتى على أبعاد الطارد. یقید العفن البارد التدفق إذا کان هناک قالب شدید الحراره یؤثر على الأبعاد ویمنع المنتج من التراخی والتخفیف.

عندما یصل إلى درجه الحراره المطلوبه ، یُعرف باسم ملف تعریف درجه الحراره. تختلف درجه الحراره المثلى أثناء الإنتاج اختلافًا کبیرًا وتشمل ما یلی:

درجه الحراره النسبیه: ملف تعریف درجه الحراره بنفس درجه الحراره

الخصائص التصاعدیه: درجه الحراره التی تصل لأقصى درجاتها من القاع وتتسبب فی إتلاف المواد.

المظهر الجانبی المعکوس: درجه الحراره التی تصل إلى أقصى درجاتها من الأعلى وتتسبب فی إتلاف الماده.

الحدبه: یکون مؤشر درجه الحراره الأکثر دفئًا فی المنطقه الأکثر ملاءمه.

قد تعمل آلات البثق الخاصه بنا فی نفس درجات الحراره ، ولکن العثور على درجه الحراره المناسبه لمنتج عالی الجوده یناسب معاییرک المصنعه قد یستغرق وقتًا ، ولکن لا تقلق على الإطلاق من خلال الاتصال بمستشارینا ، یمکنک العثور على درجه الحراره المناسبه ابحث مع منتجک.

تعدیل آخر یمکن التحکم فیه هو الطارد PVC اللولبی ، أو بشکل أکثر دقه ماردون. طالما أنها تنتج منتجات ذات جوده متسقه ، یجب ضبط هذه الإعدادات قدر الإمکان. Mardon هو قلب الطارد. انهم سیدفعون.

مکونات الطارد البلاستیکیه

یشتمل خط بثق PVC النموذجی للمعالجه على المعدات التالیه.

الطارد: یجب أن تکون نسبه الطول إلى القطر ۲۴ إلى ۱ ، وتشمل الأحجام آلات ۱.۵ إلى ۴.۵ بوصه.

البرمیل: مغطى بطبقه مقاومه للتآکل والمواد الکیمیائیه لزیاده عمر الخدمه.

اللولب: یجب أن تکون نسبه الضغط ۲.۵ إلى ۱ أو ۳.۰ إلى ۱ مطلیه وتأکد من أن لدیها عزم دوران جید عند خلط المواد

ألواح الطارد: مصنوعه من الفولاذ المقاوم للصدأ ، مقاس شبکی من ۲۰ إلى ۲۰۰ ، نقطه البدایه ۲۰ ، ۴۰ ، ۴۰ ، ۲۰ شبکه موضوعه أمام اللوحه.

التبرید: یبرد الطارد بشکل عام فی خزان المیاه.

فی عملیه البثق ، من المقبول عمومًا أن PVC الصلب یتطلب عزم دوران مرتفع بسبب اللزوجه العالیه فی نطاق المعالجه. تحتوی معظم الماردون المستخدمه الیوم على مقاییس قیاس عمیقه وأقسام تغذیه ضحله نسبیًا. هذا هو ما یعرف باسم mardon الضغط. 

فی أجهزه البثق البلاستیکیه ، تقلل أقسام القیاس العمیقه من متوسط ​​معدل القص فی المنطقه لتقلیل حراره القص. مع Mardon العمیق ، یکون الناتج متناسبًا نسبیًا ، ولإنتاج ناتج رمزی ، لا یحتاج Mardon إلى الدوران بهذه السرعه. هذا یقلل من حراره القص للبولیمر ، مما یمنعه من السخونه الزائده والتحلل ، وهی درجه الحراره المثالیه لعمل الطارد PVC.

بالنسبه إلى أجهزه بثق PVC ، غالبًا ما یتم تعیین الحد الأقصى لسرعه Mardon فی حدود ۲۵ إلى ۳۵ قدمًا فی الدقیقه حیث یتم قیاس سرعه Mardon المحیطه فی Mardon. نتیجه لذلک ، لیس من غیر المألوف رؤیه ۳.۵ بوصه. آله بثق أحادیه اللولب أو برغی واحد مصنوعه لمعالجه PVC بسرعه قصوى تبلغ ۳۰-۴۰ دوره فی الدقیقه. یمنح هذا الطارد PVC عزم دوران کافٍ لمعالجه المواد أثناء استخدام نفس حجم المحرک المناسب لتشغیله.

یتناسب عمق التغذیه الضحله أو نسبه الضغط المنخفضه أیضًا مع معاملات احتکاک PVC ، مما یؤدی إلى تغذیه جیده. بالإضافه إلى ذلک ، تسمح السعه الحراریه المنخفضه واللزوجه العالیه لـ PVC بالذوبان عند درجات حراره قص أقل من العدید من البولیمرات الأخرى ، مما یقلل من الحاجه إلى ضغط عالی. 

بالطبع ، من المهم أیضًا ملاحظه أنه لا یتم استخدام آلات البثق أحادیه اللولب فقط لمعالجه الأنابیب البلاستیکیه ، ولکن أیضًا تستخدم آلات البثق ذات اللولب المزدوج. تتحکم هذه الأجهزه فی تسخین القص فی کثیر من الحالات أفضل من الماردون الفردی لأنها تملأ معظم طول الماردون. لأن نقل المواد یتم إلى حد کبیر بالوسائل المیکانیکیه ، مما یقلل بشکل کبیر من التسخین اللزج الناتج عن قطع الماده. لکن آلات البثق أحادیه اللولب لنقل البولیمر وذوبانه تعتمد على شد ولزوجه الماده.

ولکن یتم استخدام المزید من الطارد أحادی اللولب لأنه یتمتع بنفس الأداء من حیث الطارد المزدوج اللولب وتکالیف الإصلاح والخدمه والصیانه أقل من الطارد المزدوج اللولب وهو أکثر اقتصادا بالنسبه للشرکه المصنعه من لذلک ، کشرکه مصنعه لأجهزه البثق ، نقترح علیک شراء آله بثق أحادیه اللولب لتصنیع الأنابیب البلاستیکیه.

اللزوجه

اللزوجه هی القص اللزج الذی یتسبب فی تسخین اللزوجه. نظرًا لأنها مملوءه جزئیًا بالطول وتذوب عند ۷۰٪ من حراره التوصیل ، فإنها لا تتطلب عزمًا متساویًا فی ماکینات البثق المستدیره المعاکسه لإخراج معین من نفس Mardon. دائمًا ما تکون أجهزه البثق أحادیه اللولب ملیئه بالبولیمر وتتطلب عزم دوران مرتفعًا لنقل البولیمر بشکل لزج للغایه وصهره.

viskozite
ویسکوزیته

یقلل الطارد PVC النموذجی من السرعه القصوى للمسمار لتوفیر المزید من عزم الدوران لمواجهه اللزوجه فی سرعه المعالجه المتوقعه لدینا ، ولکن الأمر یتطلب الکثیر من عزم الدوران الإضافی لبدء mardon دون زیاده التحمیل على محرک الأقراص. تستخدم العدید من الطاردات القدیمه محرکات DC التی یمکنها تولید ۴۰۰٪ من عزم الدوران المقدر لبدء التشغیل.

 تستخدم معظم الطاردات الجدیده محرکات متقطعه لا یمکنها إنتاج عزم دوران مرتفع عند بدء التشغیل. لذلک ، یجب توخی الحذر لقیاس حجم محرک الأقراص بشکل صحیح عند التبدیل من الطارد DC إلى التیار المتردد. یجب أن تکون قادرًا على إعاده تشغیل الطارد فی وضع الإغلاق غیر المخطط له ، حتى إذا قمت بإفراغ Mardon بشکل طبیعی وتجنب عزم الدوران المرتفع.

هناک العدید من الاختلافات الفریده فی ریولوجیا PVC التی تؤثر على المعالجه. عند اختیار وقیاس آلات البثق ، من الأفضل أن یکون لدیک فهم شامل لسلوک لزوجه الماده.

بالطبع ، هذه هی الآراء الفنیه لآله البثق التی یمکنک التعرف علیها عند التشاور مع خبرائنا ، وإعداد الطارد الخاص بک بأعلى جوده وأفضل الأجزاء المتوفره فی السوق الإیرانیه ، وتأکد من شرائک. یمکن أن یکون Matin Sazi الذی یتمتع بأکثر من عقدین من النشاط فی هذا المجال أحد اختیاراتک لشراء ماکینات البثق البلاستیکیه. لذا ابق على اتصال معنا.

نظرًا لتقلبات أسعار العملات والسوق ، اتصل بنا للحصول على معلومات حول سعر ماکینات البثق البلاستیکیه.

احصل على نصیحه

اعثر على أفضل حل لعملک

تحاول شرکه Matin Honarsaz Machine Building مساعده الحرفیین والمنتجین فی البلاد من خلال تقدیم المشوره والخدمات المثلى فی مجال تطویر الصناعه. یمکنک الاستفاده من الاستشاره من خلال الاتصال بإحدى طرق اتخاذ خیار أکثر أمانًا واستناره دون أی مشاکل فی المستقبل. 

جسور التواصل

اتصل بنا

تتم مراجعه نظام الدعم الافتراضی یومیًا. للتواصل عبر البرید الإلکترونی ، نحن مسؤولون عنک لمده تصل إلى ۱۲ ساعه.

رقم الهاتف:

۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸ ۹۸ +

ارسل برید:

info@matinmachinery.com

عنوان:

ایران، طهران، طریق قم القدیم ، قاسم آباد ، بجوار حدیقه سلامات ، رقم ۵ ، متین هونار ساز ، مبنى الآلات

برامج التسعیر

توفیر أسعار الإنتاج وخدمات الماکینه

نظرًا لتخصیص آلات إعاده تدویر البلاستیک ، فضلاً عن تقلبات السوق الداخلیه وأسعار الصرف ، یرجى الاتصال بنا للاستفسار عن أسعار الإنتاج أو الإصلاحات للاتصال بنا وإبلاغ خبرائنا.


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − چهار =