021-91090598
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
021-91090598

دستگاه فیلتر هیدرولیک اکسترودر

کلگی سایز ۴۰ ٬کلگی سایز 32 ٬اسکرین چنجر

filter-hydraulic-scheme
سیستم فیلتر هیدرولیک برای جلوگیری از ورود آلایندگی ها از دستگاه اکسترودر به خروجی مواد استفاده میشود ، این سیستم از یک صفحه فلزی مشبک مجهز به مکانیزم حرکتی هیدرولیکی ساخته شده که بدون نیاز به توقف دستگاه ، میتواند وظیفه تمیز کردن مذاب پلیمر را انجام دهد.
در شیوه معمولی گرانول­سازی و تولید محصولات پلیمری که فیلتر هیدرولیکی وجود ندارد، دستگاه هنگامی که فیلتر نیاز به تمیزکاری و پاکسازی دارد، می­بایست کاملا خاموش شده و فعالیتش را ادامه ندهد، تا فیلتر از دستگاه که در قسمت مشخصی تعبیه می‌شود خارج شده و توسط اپراتور دستگاه ریکاوری و تمیز شود. این فعالیت زمان تقریبی دستگاه را میانگین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه مختل میسازد. جهت رفع این مشکل دستگاه فیلتر هیدرولیک توسط ماشین سازی متین طراحی و ساخته شده است ، این ابزار دارای یک جک هیدرولیکی می­باشد که در برگیرنده صفحهات فیلتر است. اما به جای استفاده از تنها یک صفحه فیلتر، از دو فیلتر موازی استفاده می‌شود. 
زمانی که فیلتر نخست پر شده و نیاز به تمیزکاری داشته باشد، جک هیدرولیک فعال شده و فیلتر دوم را جابه‌جا می‌کند. با این وجود اپراتور زمانی که اکسترودر در حال کار کردن است، فیلتر نخست را تمیز نموده و دستگاه از فیلتر دوم استفاده می‌کند. زمانی که فیلتر دوم نیاز به تعویض داشته باشد، دستگاه از فیلتری که اپراتور تمیز نموده استفاده می­نماید، همینطور شایان ذکر است که فیلتر ها فقط وظیفه فیلتراسیون را بر عهده ندارند، بلکه وجود فیلتر ها با شبکه بندی مناسب سبب ایجاد گرادیان فشار مناسب در قسمت خروجی مواد میگردد، این اثر باعث میشود که خروجی مواد از پایداری خروجی بیشتر و همگنی بیشتری برخوردار باشد، وجود این فشار ایجاد شده سبب مقاومت سیال و برگشت سیال به درون خود میشود، این رویداد سبب همزنی بهتر پلیمر درون کانال های ماردون میشود و در نهایت کیفیت محصول تولیدی را افزایش می دهد.
 زیاد شدن این مقاومت سبب عدم خروج مواد از دستگاه و کم شدن این مقاومت سبب ریپل زدن مواد خروجی و ناپایداری در تولید میشود بنابراین ، یک بازه کاری بسیار حساسی برای طراحی وجود دارد. محاسبه میزان افت فشار مناسب برای اینکار یکی از چالش های اساسی در صنعت پلیمر به خصوص بخش بازیافت پلیمر میباشد.

مشخصات فنی فیلتر هیدرولیک اکسترودر (کلگی)

دستگاه

کلگی 32

کلگی 40

دینام روغن

4KW

4KW

ابعاد خشتی

550-400-120 میلیمتر

650-500-160 میلیمتر

ابعاد فیلتر

830-400-70 میلیمتر

1020-50-100 میلیمتر

ابعاد بازو

890-80-75 میلیمتر

1080-80-75 میلیمتر

ضخامت کلگی پس از مونتاژ

470 میلیمتر

470 میلیمتر

توان تولید

100 تا 300 کیلوگرم در ساعت

300-600 کیلوگرم در ساعت

مساحت فیلتر کردن

803-1024 سانتی متر

1250-1600 سانتی متر

پیچیدگی فنی کلگی اکسترودر ناشی از چیست؟

Filter-Hydraulic-1
از انجایی که وظیفه ی فشرده سازی نهایی و شکل دهی نهایی به عهده ی فیلتر ، مجهز به پمپ هیدرولیک ، می باشد. وقتی توری پر شود با سهولت با کمک پمپ هیدرولیک فیلتر جا بجا شده و فیلتر و توری جایگزین می شود تا تولید دستگاه متوقف نشود. توری پر شده به راحتی قابل تعویض و آماده سازی می باشد. بالاترین فشار در انتهای سیلندر و قسمت ورودی کلگی می باشد بنابراین باید از فولاد سخت شده استفاده کرد.
پیدا کردن شکل مناسب برای کانال های بخش کلگی برای داشتن فشار از چالش های طراحی این قسمت میباشد، مقاومت این بخش باید به نحوی باشد که نه آنقدر کم باشد که مواد در خروجی دارای همگن سازی مناسب نباشد و ریپل بزند و نه باید فشار اینقدر زیاد باشد که سبب گیر کردن مواد و پس زدن از گازگیر دستگاه شود.
به علت هندسه و ابعاد جدید سوراخ های فیلتر ها، این ادوات تنش های مکانیکی کمتری را تجربه میکنند و عمر کاری آنها به شدت افزایش میابد.همچنین هندسه باز طراحی شده این کانال ها سبب توزیع یکسان مواد در سوراخ های فیلتر ، عدم گیر کردن آنها و نتیجتا پخش شدن یکسان تنش های مکانیکی بر روی کل سطح فیلتر را بدنبال داشته که میزان تغییر شکل فیلتر را به حداقل مقدار خود میرساند.