021-91090598
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
021-91090598

دستگاه فیلتر هیدرولیک اکسترودر

کلگی سایز ۴۰ ٬کلگی سایز 32 ٬اسکرین چنجر

دستگاه فیلتر هیدرولیک اکسترودر

فیلتر هیدرولیک اکسترودر چیست؟


سیستم دستگاه فیلتر هیدرولیک اکسترودر برای جلوگیری از ورود آلایندگی ها از دستگاه اکسترودر به خروجی مواد استفاده میشود ، این سیستم از یک صفحه فلزی مشبک مجهز به مکانیزم حرکتی هیدرولیکی ساخته شده که بدون نیاز به توقف دستگاه ، می تواند وظیفه تمیز کردن مذاب پلیمر را انجام دهد.
 
 

مشخصات فنی فیلتر هیدرولیک اکسترودر (کلگی)

دستگاه

کلگی 32

کلگی 40

دینام روغن

4KW

4KW

ابعاد خشتی

550-400-120 میلیمتر

650-500-160 میلیمتر

ابعاد فیلتر

830-400-70 میلیمتر

1020-50-100 میلیمتر

ابعاد بازو

890-80-75 میلیمتر

1080-80-75 میلیمتر

ضخامت کلگی پس از مونتاژ

470 میلیمتر

470 میلیمتر

توان تولید

100 تا 300 کیلوگرم در ساعت

300-600 کیلوگرم در ساعت

مساحت فیلتر کردن

803-1024 سانتی متر

1250-1600 سانتی متر

پیچیدگی فنی کلگی اکسترودر ناشی از چیست؟

دستگاه فیلتر هیدرولیک اکسترودر
از انجایی که وظیفه ی فشرده سازی نهایی و شکل دهی نهایی به عهده ی فیلتر ، مجهز به پمپ هیدرولیک ، می باشد. وقتی توری پر شود با سهولت با کمک پمپ هیدرولیک فیلتر جا به جا شده و فیلتر و توری جایگزین می شود تا تولید دستگاه متوقف نشود. توری پر شده به راحتی قابل تعویض و آماده سازی می باشد. بالاترین فشار در انتهای سیلندر و قسمت ورودی کلگی می باشد بنابراین باید از فولاد سخت شده استفاده کرد.
پیدا کردن شکل مناسب برای کانال های بخش کلگی برای داشتن فشار از چالش های طراحی این قسمت می باشد، مقاومت این بخش باید به نحوی باشد که نه آنقدر کم باشد که مواد در خروجی دارای همگن سازی مناسب نباشد و ریپل بزند و نه باید فشار اینقدر زیاد باشد که سبب گیر کردن مواد و پس زدن از گازگیر دستگاه شود.
به علت هندسه و ابعاد جدید سوراخ های فیلترها، این ادوات تنش های مکانیکی کمتری را تجربه میکنند و عمر کاری آن ها به شدت افزایش میابد.همچنین هندسه باز طراحی شده این کانال ها سبب توزیع یکسان مواد در سوراخ های فیلتر ، عدم گیر کردن آنها در نتیجه پخش شدن یکسان تنش های مکانیکی بر روی کل سطح فیلتر را بدنبال داشته که میزان تغییر شکل فیلتر را به حداقل مقدار خود می رساند.

 

دستگاه اکسترودر پلاستیک برای تولید میزان خروجی بیشتر، نیازمند زمان و کار بیشتر می باشد. تا قبل از استفاده و تولید اسکرین چنجر و فیلتر هیدرولیک اکسترودر تمامی دستگاه ها به شیوه قدیمی و سنتی کار میکردند. اما بعد از ساخت فیلتر های هیدرولیک که کمک شایانی به صنعت بازیافت پلاستیک نمود، تمامی تولیدکنندگان از این ابزار برای افزایش بازدهی بیشتر در زمان و میزان تولید خود استفاده نمودند. در ادامه ما شیوه کاری اکسترودر با فیلتر هیدرولیک و اکسترودر بدون فیتلر هیدرولیک را شرح می دهیم.

یکی از مهم ترین مراحل کاری دستگاه اکسترودر پلاستیک، مرحله فیلترینگ و جداسازی نا خالصی ها از مواد می باشد. در صورتی که مواد زائد و غیر قابل استفاده در مواد در حال پخت اکسترودر وجود داشته باشد، امکان تولید محصول با کیفیت نهایی کاهش می یابد. همچنین با وجود این مسئله روند کاری دستگاه اکسترودر نیز سخت تر می شود. با این وجود ممکن است آسیب هایی به بخش های مختلف دستگاه وارد شود.

با توجه به گسترش فعالیت صنایع بازیافت پلاستیک، نیاز به تجهیزات و دستگاه های با بازدهی بالا می باشد. همچنین استفاده از ابزار هایی که امکان افزایش سرعت و کارایی را در پی داشته باشد، بسیار موثر است. زیرا با افزایش میزان سطح تولیدی، نیاز به ارتقا تجهیزات ضروری می گردد.

 

matin-machinery-logo1-dark

برای سفارش انواع دستگاه اکسترودر از ماشین سازی متین و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

شیوه کاری دستگاه بدون فیلتر هیدرولیک اکسترودر

 

در شیوه معمولی گرانول سازی و تولید محصولات پلاستیکی که فیلتر هیدرولیکی وجود ندارد، دستگاه هنگامی که فیلتر نیاز به تمیزکاری و پاکسازی دارد، می بایست کاملا خاموش شده و به فعالیتش ادامه ندهد؛ تا فیلتر از دستگاه که در قسمت مشخصی تعبیه می شود خارج شده و توسط اپراتور دستگاه ریکاوری و تمیز شود. این فعالیت زمان تقریبی دستگاه را میانگین 10 الی 20 دقیقه مختل می سازد. که این زمان بسیار زیادی در روند کارکرد روزانه و طولانی مدت دستگاه دارد؛ همچنین بازدهی زمانی کمتری را برای فعالیت در پی دارد.

شیوه کاری دستگاه با فیلتر هیدرولیک اکسترودر

 

تولیدکنندگان برای استفاده بهینه از وقفه بوجود آمده در روند کاری دستگاه نیازمند برخورداری از سیستم بهینه تری بودند؛ تا اینکه فیلتر هیدرولیک تولید و به بازار عرضه شد. شیوه کاری فیلتر هیدرولیک به گونه ای هست که زمان معطلی اکسترودر را بسیار کاهش می دهد و از زمان بیکاری برای کار کردن دستگاه استفاده می کند. این ابزار دارای یک جک هیدرولیکی می باشد که در برگیرنده صفحه صافی می باشد. اما به جای استفاده از تنها یک صفحه صافی، از دو فیتلر موازی استفاده می شود. زمانی که فیلتر نخست پر شده و نیاز به تمیزکاری داشته باشد، جک هیدرولیک فعال شده و فیلتر دوم را جا به جا می کند.

با این وجود اپراتور زمانی که در حال کار کردن هست، فیتلر نخست را تمیز نموده و دستگاه از فیلتر دوم استفاده می کند. زمانی هم که فیلتر دوم نیاز به تعویض داشته باشد، دستگاه از فیلتری که اپراتور تمیز نموده استفاده می کند.

همینطور شایان ذکر است که فیلترها فقط وظیفه فیلتراسیون را بر عهده ندارند، بلکه وجود فیلتر ها با شبکه بندی مناسب سبب ایجاد گرادیان فشار مناسب در قسمت خروجی مواد میگردد، این اثر باعث میشود که خروجی مواد از پایداری خروجی بیشتر و همگنی بیشتری برخوردار باشد، وجود این فشار ایجاد شده سبب مقاومت سیال و برگشت سیال به درون خود میشود، این رویداد سبب همزنی بهتر پلیمر درون کانال های ماردون میشود و در نهایت کیفیت محصول تولیدی را افزایش می دهد.
 
زیاد شدن این مقاومت سبب عدم خروج مواد از دستگاه و کم شدن این مقاومت سبب ریپل زدن مواد خروجی و ناپایداری در تولید می شود؛ بنابراین ، یک بازه کاری بسیار حساسی برای طراحی وجود دارد. محاسبه میزان افت فشار مناسب برای این کار یکی از چالش های اساسی در صنعت پلیمر به خصوص بخش بازیافت پلیمر می باشد.

مشتریان گرامی برای استعلام قیمت فیلتر هیدرولیک اکسترودر سازگار با دستگاه اکسترودر مورد نظر، با بخش پشتیبانی سایت ماشین سازی متین تماس حاصل فرمایند. همچنین برای تولید فیلتر هیدرولیک با خصوصیات مورد نیاز، ما سفارش شما را تحت ساخت و تولید قرار می دهیم.

ماشین سازی متین