دستگاه بازیافت پلاستیک انواع و اقسام گوناگونی دارند. با توجه به گسترش صنایع تولیدی وابسته به پلاستیک، ماشین آلات زیادی برای تولید یک محصول از ابتدا تا ساخت آن طراحی و ساخته شده اند. تولید یک قطعه پلاستیکی مستلزم گذراندن فرآیند تولید می باشد. به گونه ای که در هر مرحله اقدامات مخصوص به آن مرحله صورت می گیرد. یک محصول برای تولید نیازمند سپری نمودن پنچ مرحله می باشد. برخی از این مراحل به صورت اتوماتیک و ماشینی انجام می شود. این دستگاه بازیافت پلاستیک توسط اپراتور و شخصی که دستگاه را مدیریت می کند، برنامه پذیر می باشند. لازم به ذکر هست که هر کدام در مرحله مخصوص به خود کارایی دارند.

مراحل کار دستگاه بازیافت پلاستیک

به طور کلی در تمامی کارخانه های تولید پلاستیک از ابتدا، پنج مرحله دیده می شود. ممکن است در برخی موارد فقط تک مرحله ای باشند که فقط در همان زمینه فعالیت دارند. اکنون ما مراحل بازیافت پلاستیک را به طور کامل بررسی خواهیم نمود.

  1. مرحله جمع آوری و تفکیک ضایعات بازیافت پلاستیک
  2. مرحله آسیاب و یا فشرده سازی بازیافت پلاستیک
  3. مرحله پاکسازی و شستشو بازیافت پلاستیک
  4. مرحله گرانول سازی دستگاه اکسترودر
  5. مرحله تزریق و تولید محصول پلاستیکی

مرحله جمع آوری و تفکیک ضایعات بازیافت پلاستیک

جمع آوری ضایعات بازیافت پلاستیک اکثرا توسط دوره گرد ها و شهرداری انجام می پذیرد. معمولا اشخاص واسطی در بازار وجود دارند که با جمع آوران ضایعات در ارتباط هستند. که ضایعات پلاستیک از طریق این اشخاص به هر میزان مورد نیاز قابل تهیه می باشد. در برخی موارد نیز کارخانه ها به صورت مستقل کارمندانی استخدام نموده تا در سطح شهر ضایعات پلاستیک جمع آوری نمایند. بعد از جمع آوری نوبت به تفکیک سازی ضایعات می باشد.

تفکیک سازی ضایعات پلاستیک در ابتدا بسیار مهم هست. زیرا پلاستک ها انواع و اقسام زیادی دارند. بهتر است هر نوع پلاستیک جداسازی شده و فقط از آن برای ساخت محصولی از همان نوع پلاستیک استفاده شود. به عنوان مثال نایلون نوعی از پلاستیک می باشد که انعطاف پذیر بوده و یکنواخت می باشد. حال اگر به این نوع از پلاستیک مقداری از نوع پلاستیک طلقی افزوده شود، کیفیت محصول تولید شده نهایی دیگر مطلوب نبوده و ناخالصی فراوانی نایلون را در بر می گیرد. در این صورت دیگر امکان استفاده از محصول نهایی وجود ندارد.

مرحله تفکیک در ایران معمولا به صورت روش سنتی انجام می پذیرد. به گونه ای که ضایعات بر روی نوار های نقاله در حال حرکت ریخته می شوند. سپس کارگران با توجه نوع پلاستیک آن ها را تشخیص داده و جدا سازی میکنند. اما در کشور های خارجی و در برخی از معدود شرکت های داخلی، این کار به صورت خودکار توسط دستگاه تفکیک اتوماتیک بازیافت پلاستیک صورت می پذیرید. این دستگاه ها دارای هوش تشخیص می باشند و قادرند انواع پلاستیک ها را از هم تشخیص داده و تفکیک کنند. اما با توجه هزینه های سنگین این دستگاه ها، کارفرمایان استفاده از شیوه سنتی را ترجیح می دهند.

مرحله آسیاب و یا فشرده سازی بازیافت پلاستیک

مواد ضایعات جمع آوری شده، برای کاهش حجم و سهولت در حمل و نقل و بسته بندی در این مرحله مورد پردازش قرار می گیرند. در این مرحله فشرده سازی و کاهش حجم توسط دستگاه پرس انجام می شود. این دستگاه ها در دو نوع پرس افقی و پرس عمودی می باشند. دستگاه پرس افقی قدرت کمتری داشته و برای حجم های بزرگ می باشد. در صورتی که دستگاه پرس عمودی دارای فشار بیشتر و ظرفیت کمتری دارد. با این وجود می توان حجم ضایعات پلاستیک را به حد قابل توجهی کاهش داد. اما این مرحله هنوز به پایان نرسیده و نوبت به آسیاب می شود.

دستگاه آسیاب ضایعات پلاستیک در دو نوع آسیاب چکشی و آسیاب شمشیری وجود دارد. این آسیاب ها دارای بدنه استیل برای مواد اسیدی تولید می گردند. ابعاد تولیدی آسیاب خردکن مواد پلاستیکی در انواع ۴۰، ۶۰، ۸۰ و ۱۲۰ می باشد. که بسته به ظرفیت مورد نیاز قابل استفاده هستند. اما تفاوت مهم آسیاب چکشی و آسیاب شمشیری در نوع پلاستیک می باشد. زیرا برخی مواد دارای خواص گوناگونی هستند که به راحتی قابل خرد شدن نیست و فقط در شرایط مخصوص آسیاب می گردند. برای مثال برای خرد نمودن ضایعات پلاستیک سبد ها می بایست از آسیاب چکشی استفاده نمود. همچنین در صورتی که از این آسیاب چکشی برای نایلون استفاده شود، عمل آسیاب غیر ممکن می گردد.

مرحله پاکسازی و شستشو بازیافت پلاستیک

مواد حاصله تا به این مرحله آماده شده اند. اما این ضایعات دارای میکروب ها و اجرام غیر پلاستیکی دیگری می باشند. یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت محصول تولید شده عدم وجود نا خالصی در مواد می باشد. انواع نا خالصی ها در این مرحله پاکسازی و شسته می شوند. برخی از مواد ضایعاتی که دارای فلزات هستند، برای زدودن آن ها از مواد اسیدی استفاده می شود.

انواع روش های شستشو و پاکسازی دستگاه بازیافت پلاستیک

شستشو مواد بر اساس آلودگی که دارند، متفاوت است. در برخی موارد برای شستشو از تشت های بزرگ آب استفاده می شود که آلودگی ها و ناخالصی ها به روی آب می آیند و قابل جداسازی هستند. اما در اکثر موارد این عمل کافی نبوده و برای شستشو و پاکسازی نیازمند شستشو تحت فشار دما می باشد. بدین گونه گه مواد با استفاده از بخار و آب داغ شستشو داده می شوند. به این گونه پاکسازی و شستشو بازیافت پلاستیک، شستشو هات واش گفته می شود.

بعد از مرحله پاکسازی و شستشو بازیافت پلاستیک، نوبت به خشک نمودن مواد می شود. عمل خشک نمودن توسط دستگاه سانتریفیوژ خشک کن مواد انجام می شود. این دستگاه مواد را در داخل محفظه مخصوص به صورت دورانی و با سرعت می چرخاند. آب موجود در مواد با استفاده از نیروی گریز از مرکز، از روزنه های موجود در داخل سانتریفیوژ خارج می شود و مواد موجود تا حد زیادی آبشان گرفته می شود.

اما عمل خشک نمودن در این جا به پایان نمی رسد. زیرا پس از خشک نمودن توسط دستگاه سانتریفیوژ خشک کن مواد، هنوز مواد ۳ الی ۵ در صد رطوبت دارند. پس برای رطوبت گیری و خشک نمودن کامل، مواد را در داخل خشک کن ها قرار می دهند. بدین صورت رطوبت مواد کاملا از بین می رود.

دستگاه های خشک کن انواع مختلفی دارند که بسته به نوع استفاده متفاوت می باشند. برخی از خشک کن ها به صورت کوره بوده و مواد با قرار گیری بر روی سینی های طوری بوسیله مشعل خشک می شوند. به این شیوه خشک نمودن مواد، خشک کن سنتی گفته می شود. نوع دیگری از خشک کن ها هستند که خشک کن لوله ای نام دارند. از این مدل خشک کن برای تولید مواد بادی استفاده می شود.

مرحله گرانول سازی دستگاه اکسترودر

دستگاه اکسترودر از مهم ترین دستگاه بازیافت پلاستیک می باشد. مرحله گرانول سازی توسط دستگاه اکسترودر یا به اصطلاح اکستروژن انجام می شود.این دستگاه با استفاده از فشار بسیار بالا و گرما، مواد را ذوب کرده و آماده گرانول سازی می کند. آلودگی هایی که در مرحله شستشو از بین نرفته باشند، اکثرا در این مرحله توسط اکسترود از بین میروند. عملکرد اکسترودر به گونه ایست که گاز و هوای موجود را توسط سیستم گاز گیر دفع میکند. این سیستم مقدار قابل ملاحضه ای از گاز موجود در حباب مواد را کاهش می دهد.

اکسترودر ها در انواع اکسترودر تک مرحله ای و اکسترودر دو مرحله ای موجود می باشند. تفاوت عملکرد آن ها در افزایش کیفیت گرانول حاصل شده می باشد. در صورتی که مواد نیازمند پخت بیشتر و کاهش ناخالصی ها را داشته باشد، از اکسترودر دو مرحله ای استفاده میشود. این اکسترودر ابتدا به طور کامل پردازش شده و سپس در داخل یک اکسترودر کوچک تر وارد می شود. این عمل به میزان زیادی در کیفیت گرانول ساخته شده تاثیر گذار است. معمولا برای تولید گرانول نایلون از اکسترودر دو مرحله ای استفاده می شود.

مرحله تزریق و تولید محصول پلاستیکی

این مرحله آخرین مرحله توسط ماشین آلات بازیافت پلاستیک می باشد. با توجه کاهش هزینه ها و استفاده از ضایعات پلاستیک، امروزه بیش از ۸۰ درصد محصولات تولیدی از مواد بازیافتی می باشند. اما فقط در مواردی که تولید محصولات خوراکی مد نظر باشد، این میزان به زیر ۲۰ درصد میرسد. زیرا مواد بازیافتی هر چند هم خوب شسته شده باشند، باز هم درصد اندکی آلودگی دارند.

قیمت تولید دستگاه بازیافت پلاستیک

ماشین سازی متین تولید کننده انواع ماشین آلات بازیافت پلاستیک می باشد. اما با توجه به سفارشی سازی تجهیزات و دستگاه ها، امکان قیمت دهی بسته به موارد زیادیست. پس مشتریان گرامی برای دریافت قیمت ساخت و تولید دستگاه مورد نظر میبایست با ما ارتباط برقرار نمایند. بدین گونه از قیمت دقیق و بروز دستگاه مورد نظر مطلع شوید.


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

هناک أنواع عدیده من ماکینات إعاده تدویر البلاستیک. نظرًا للتوسع فی الصناعات التحویلیه المتعلقه بالبلاستیک ، تم تصمیم العدید من الآلات وبناؤها لإنتاج منتج من نقطه الصفر. یتطلب إنتاج قطعه بلاستیکیه عملیه الإنتاج. بهذه الطریقه ، فی کل مرحله ، یتم اتخاذ إجراءات خاصه لتلک المرحله. یحتاج المنتج إلى المرور بخمس مراحل للإنتاج. تتم بعض هذه الخطوات تلقائیًا وتلقائیًا. آله إعاده تدویر البلاستیک هذه قابله للبرمجه من قبل المشغل والشخص الذی یدیر الماکینه. وتجدر الإشاره إلى أن لکل منها أدائها الخاص فی المرحله.

خطوات عمل ماکینه إعاده تدویر البلاستیک

بشکل عام فی جمیع مصانع البلاستیک هناک خمس مراحل من البدایه. فی بعض الحالات ، قد تکون مجرد خطوه واحده فی کل مره. سنلقی الآن نظره فاحصه على عملیه إعاده تدویر البلاستیک.

  1. خطوه تجمیع وفصل نفایات إعاده تدویر البلاستیک
  2. مطحنه إعاده تدویر البلاستیک أو مرحله الضغط
  3. مرحله التنظیف والغسیل لإعاده تدویر البلاستیک
  4. مرحله تحبیب الطارد
  5. مرحله الحقن وإنتاج المنتجات البلاستیکیه

خطوه تجمیع وفصل نفایات إعاده تدویر البلاستیک

یتم جمع نفایات إعاده تدویر البلاستیک من قبل السیاح والبلدیه. عاده ما یکون هناک وسطاء فی السوق على اتصال بجامعی النفایات. یمکن تحضیر النفایات البلاستیکیه من خلال هؤلاء الأشخاص بأی کمیه مطلوبه. فی بعض الحالات ، توظف المصانع موظفین لجمع النفایات البلاستیکیه فی المدینه. بعد التجمیع ، حان الوقت لفصل النفایات.

یعتبر فصل النفایات البلاستیکیه مهمًا جدًا فی البدایه. لأن هناک العدید من أنواع البلاستیک. من الأفضل فصل کل نوع من البلاستیک واستخدامه فقط لصنع منتجات من نفس النوع من البلاستیک. النایلون ، على سبیل المثال ، هو نوع من البلاستیک مرن وموحد. الآن ، إذا تمت إضافه نوع من البلاستیک المصقول إلى هذا النوع من البلاستیک ، فلن تکون جوده المنتج النهائی مرغوبه وسیشمل الکثیر من شوائب النایلون. فی هذه الحاله ، لم یعد من الممکن استخدام المنتج النهائی.

عاده ما تتم خطوه الانفصال فی إیران بالطریقه التقلیدیه. بطریقه یتم فیها إلقاء النفایات على ناقلات متحرکه. ثم یقوم العمال بالتعرف علیهم وفصلهم حسب نوع البلاستیک. ولکن فی البلدان الأجنبیه وفی عدد قلیل من الشرکات المحلیه ، یتم ذلک تلقائیًا عن طریق فاصل إعاده تدویر البلاستیک التلقائی. تتمتع هذه الأجهزه بذکاء تشخیصی وهی قادره على تمییز وتمییز أنواع مختلفه من البلاستیک. ومع ذلک ، نظرًا لارتفاع تکلفه هذه الأجهزه ، یفضل أصحاب العمل استخدام الطریقه التقلیدیه.

مطحنه إعاده تدویر البلاستیک أو مرحله الضغط

تتم معالجه النفایات المجمعه فی هذه المرحله لتقلیل الحجم وسهوله النقل والتعبئه. فی هذه المرحله ، یتم الضغط وتقلیل الحجم عن طریق الضغط. هذه الآلات فی نوعین من الضغط الأفقی والضغط الرأسی. آله الضغط الأفقیه لدیها طاقه أقل وهی مخصصه للأحجام الکبیره. إذا کانت آله الضغط العمودیه لدیها ضغط أکبر وقدره أقل. ومع ذلک ، یمکن تقلیل حجم النفایات البلاستیکیه بشکل کبیر. لکن هذه المرحله لم تنته بعد وحان وقت الطحن.

آله طحن النفایات البلاستیکیه متوفره فی نوعین من مطحنه المطرقه والطاحونه بالسیف. تحتوی هذه المصانع على أجسام فولاذیه للمواد الحمضیه. أبعاد إنتاج مطحنه کساره البلاستیک فی أنواع ۴۰ و ۶۰ و ۸۰ و ۱۲۰. والتی یمکن استخدامها حسب السعه المطلوبه. لکن الاختلاف المهم بین مطحنه المطرقه وطاحونه السیف هو نوع البلاستیک. لأن بعض المواد لها خصائص مختلفه لا یمکن سحقها بسهوله ویتم طحنها فقط فی ظروف خاصه. على سبیل المثال ، یجب استخدام مطحنه المطرقه لسحق النفایات البلاستیکیه للسلال. أیضًا ، إذا تم استخدام مطحنه المطرقه هذه للنایلون ، فسیکون تشغیل الطاحونه مستحیلًا.

مرحله التنظیف والغسیل لإعاده تدویر البلاستیک

تم تحضیر المواد الناتجه حتى الآن. لکن هذه النفایات تحتوی على جراثیم وأشیاء أخرى غیر بلاستیکیه. من أهم عوامل جوده المنتج عدم وجود شوائب فی المواد. یتم تنظیف وغسل جمیع أنواع الشوائب فی هذه المرحله. تستخدم بعض المواد الخرده التی تحتوی على معادن مواد حمضیه لإزالتها.

طرق مختلفه لغسیل وتنظیف ماکینه إعاده تدویر البلاستیک

تختلف مواد الغسیل باختلاف التلوث الموجود بها. فی بعض الحالات ، یتم استخدام أحواض کبیره من المیاه للغسیل ، حیث تصل الملوثات والشوائب إلى الماء ویمکن فصلها. لکن فی معظم الحالات لا تکفی هذه العملیه وتتطلب الغسیل تحت ضغط درجه الحراره للغسیل والتنظیف. بهذه الطریقه ، یتم غسل المواد باستخدام البخار والماء الساخن. یسمى هذا النوع من تنظیف وغسل البلاستیک المعاد تدویره بالغسیل الساخن.

بعد تنظیف وغسل إعاده تدویر البلاستیک ، حان الوقت لتجفیف المواد. یتم التجفیف بواسطه مجفف بالطرد المرکزی. تقوم هذه الآله بتدویر المواد داخل الحجره الخاصه بطریقه دائریه وسریعه. تتم إزاله الماء الموجود فی الماده من الفتحات الموجوده داخل جهاز الطرد المرکزی باستخدام قوه الطرد المرکزی ، ویتم تصریف الکثیر من المواد.

لکن عملیه التجفیف لا تنتهی هنا. لأنه بعد التجفیف باستخدام جهاز طرد مرکزی ، لا تزال الماده تحتوی على ۳ إلى ۵ فی المائه من الرطوبه. لإزاله الرطوبه والتجفیف تمامًا ، یتم وضع الماده داخل المجففات. بهذه الطریقه ، یتم التخلص من رطوبه الماده تمامًا.

هناک أنواع مختلفه من المجففات ، حسب نوع الاستخدام. بعض المجففات تکون على شکل أفران ویتم تجفیف المواد بواسطه موقد بوضعها على صوانی. تسمى طریقه تجفیف المواد هذه بالتجفیف التقلیدی. هناک نوع آخر من المجففات یسمى مجفف الأنبوب. یستخدم هذا النموذج من المجفف لإنتاج مواد تعمل بالهواء المضغوط.

مرحله تحبیب الطارد

یعتبر الطارد من أهم آلات إعاده تدویر البلاستیک. تتم خطوه التحبیب بواسطه آله بثق أو ما یسمى بآله البثق ، حیث تقوم هذه الآله بصهر المواد وإعداد التحبیب باستخدام ضغط وحراره عالیین للغایه. غالبًا ما تتم إزاله الملوثات التی لم تتم إزالتها أثناء خطوه الغسیل بالبثق فی هذه المرحله. وظیفه الطارد هی أنه یطرد الغاز والهواء الحالیین بواسطه نظام التقاط الغاز. یقلل هذا النظام بشکل کبیر من کمیه الغاز فی فقاعه الماده.

أجهزه البثق متوفره فی ماکینات البثق أحادیه المرحله وأجهزه البثق ذات المرحلتین. یکمن الاختلاف فی أدائها فی زیاده جوده الحبیبات الناتجه. إذا کانت الماده تحتاج إلى مزید من الطهی وتقلیل الشوائب ، یتم استخدام آله بثق من مرحلتین. تتم معالجه الطارد بالکامل أولاً ثم یتم إدخاله فی جهاز بثق أصغر. یؤثر هذا الإجراء بشکل کبیر على جوده الحبیبات المصنوعه. عاده ما یتم استخدام آله البثق ذات المرحلتین لإنتاج حبیبات النایلون.

مرحله الحقن وإنتاج المنتجات البلاستیکیه

هذه الخطوه هی الخطوه الأخیره لآلات إعاده تدویر البلاستیک. نظرًا لخفض التکلفه واستخدام النفایات البلاستیکیه ، فإن أکثر من ۸۰٪ من المنتجات الیوم مصنوعه من مواد معاد تدویرها. ولکن فقط فی الحالات التی یتم فیها النظر فی إنتاج المنتجات الغذائیه ، ینخفض ​​هذا المعدل إلى أقل من ۲۰٪. لأن المواد المعاد تدویرها ، حتى لو تم غسلها جیدًا ، لا تزال بها نسبه صغیره من التلوث.

سعر إنتاج آله إعاده تدویر البلاستیک

شرکه Matin Machinery هی شرکه مصنعه لآلات إعاده تدویر البلاستیک. ولکن بسبب تخصیص المعدات والأجهزه ، فإن إمکانیه التسعیر تعتمد على أشیاء کثیره. لذلک ، یجب على العملاء الأعزاء الاتصال بنا للحصول على سعر التصنیع والإنتاج للجهاز المطلوب. بهذه الطریقه ، سیتم إخطارک بالسعر الدقیق وتحدیث الجهاز المطلوب.


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 3 =