021-91090598
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
تهران - ساوه، شهرک صنعتی زاویه
021-91090598

دستگاه اکسترودر دو ماردون

اکسترودر دو ماردون

ماردون و سیلندر، اکسترودر دو ماردون از چند مقطع تشکیل شده است. مواد اولیه می توانند بهترین اثر ترکیب را پس از کم شدن به دست آورند. از مزایای بهینه این دستگاه اکسترودر، ترکیب سرعت بالا و گشتاور زیاد در سیلندر ها می باشد. سیستم تغذیه می تواند الیاف شیشه ای، مواد افزودنی را در کم ترین زمان وارد کند. این اکسترودر برای تولید پلاستیک مهندسی، الیاف پلاستیک، گرانول، مستربچ های با چگالی بالا، پلاستیک رنگی و غیره مناسب ترین گزینه است.

اکسترودرهای دو ماردون که به دوقلو نیز معروف هستند مخلوط بسیار خوبی از مواد را تشکیل می‌دهند .مواد پلیمری در این دستگاه کاملا مخلوط شده و بستر مذاب همگن تری را ارائه میدهد. این اکسترودرها از دو ماردون به موازات یکدیگر تشکیل می‌شوند که درون سیلندر شبه بیضی مانندی می‌چرخند که باعث اختلاط بهتر مواد می‌شود.
نکته حائز اهمیت در این دستگاه قابلیت همسو و غیر همسو گرد آنها می باشد ، بر اساس این نوع چرخش طراحی و کاربرد این دستگاه ها متفاوت خواهد بود، با توجه به شرایط چرخش برخی از این دستگاه ها برای همزدن و تولید اولیه مناسب بوده و برخی دیگر برای تولید محصول نهایی مناسب ترند. در حال حاضر تکنولوژی ساخت این نوع از دستگاه ها (ماردون و سیلندر و گیربکس) در داخل کشور وجود ندارد و این دستگاه ها عمدتا از کشور چین وارده می شوند. ماردون و سیلندر های وارداتی پس از مدتی دچار استهلاک گردیده و به دلیل قیمت بالای خرید ، تعمیر آنها به صرفه بوده و بدین جهت این خدمات در ماشین سازی متین ارائه می گردد.

مشخصات فنی فیلتر هیدرولیک اکسترودر (کلگی)

مدل دستگاه

TX36

TX52

TX65

TX75

TX95

قطر ماردون (میلی متر)

36

52

63

72

92

نسبت L/D

32-48

32-48

32-48

32-48

32-48

سرعت چرخش (دور در دقیقه)

600

500

500

500

300

قدرت موتور (کیلووات)

15-18.5

37-45

55-75

90-110

132-250

توان تولید
کیلو در ساعت

40-100

100-220

200-320

250-500

500-900

انواع اکسترودر دو ماردون (دو مارپیچ)

اکسترودرهای دو مارپیچ که به دو مارپیچ و دو قلو معروف هستند مخلوط بسیار خوبی از مواد را تشکیل می دهند و به همین خاطر به طور گسترده ای برای مخلوط کردن پودر های مورد نیاز ساخت مواد از این نوع اکسترودر استفاده می شود. این مواد کاملاً مخلوط شده، همچنین ذوب شده و باعث تشکیل محصول نهایی می شوند. این اکسترودر ها از دو پیچ به موازات یکدیگر تشکیل می شوند که درون بشکه استوانه ای مخصوص اکسترودر می چرخند که باعث همزنی مواد درون بشکه ها می شود. این اکسترودر ها به دو دسته ی زیر تقسیم بندی می شوند:

اكسترودر دوماردونه با جهت چرخش موافق يكديگر

در اكسترودر دوماردونه با جهت چرخش موافق يكديگر، مواد را تا آن جا که بین پیچ ها درهم تنیده شوند منتقل می کند. زیرا در زمانی که دو شیب با سرعت مخالف و مساوی در این مرحله عمل می کنند، ماده توسط پیچ دیگر با کمترین میزان مواد از فاصله بین دو پیچ عبور می کند و به عمل می آید. این سیستم دارای کنترل بیشتری بر زمان توزیع مواد در اکسترودر است و باعث می شود ماده زود تر به عمل بیاید و کیفیت محصول نهایی را بالاتر می برد به طوری که هیچ گونه تغییر رنگ و یا کدری رنگ در محصول به وجود نیاید که در نتیجه محصول تولیدی شما جزء نوع درجه 1 خود قرار می گیرد.

اكسترودر دوماردونه با جهت چرخش مخالف يكديگر

در اكسترودر دوماردونه با جهت چرخش مخالف يكديگر همزنی مواد توسط پروانه های پیچ اکسترودر به گونه ای انجام می شود که تمام مواد مجبور به ورود منطقه مرکزی پیچ ها می شوند یعنی دقیقا جایی که دو پیچ در آن قرار دارند و ماده یا محصول نهایی را تشکیل می دهند. مقدار کمی از مواد از شکاف بین دو پیچ عبور می کند واز سطح پیچ ها جدا می شوند. از آنجا که دو پیچ در هم پیچیده شده اند، جای فرار کمی را برای عبور مواد ایجاد می کنند که این عمل باعث می شود تمام مواد از آن عبور نکنند. یک مزیت اساسی که در سیستم دو ماردونه با جهت چرخش مخالف يكديگر وجود دارد این است که موادی که از کنار پیچ (دو پیچ) عبور می کنند، در معرض درجه برشی بسیار بالا قرار می گیرند.

میزان درهم آمیختگی در اکسترودرهای دوقلو را می توان به سه دسته گسترده تعریف کرد: از هم جدا، مماس یا مخلوط. ارتباط متقابل می تواند به صورت جزئی به هم پیوسته و کاملاً درهم آمیخته تقسیم شود.

 

تماس با ما

سیستم پشتیبانی مجازی روزانه بررسی و رسیدگی می گردد. برای ارتباط به صورت ایمیل نیز حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخگو شما هستیم.
شماره تماس: ۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸
ارسال ایمیل: info@matinmachinery.com
آدرس: جاده قدیم قم، قاسم آباد، جنب پارک سلامت، پلاک ۵، کاخانه ماشین سازی متین هنر ساز


با توجه به سفارشی سازی ماشین آلات بازیافت پلاستیک، همچنین نوسانات داخلی بازار و نرخ ارز، برای استعلام قیمت تولید و یا تعمیرات با ما تماس حاصل فرمایید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و مطلع گردید.