گرانول ساز

دستگاه گرانول ساز یکی از نیاز های صنعت گران حوزه بازیافت مواد است . برای تهیه و تولید انواع گرانول که در صنعت بازیافت مواد از آن ها استفاده می شود و از این رو دارای اهمیت است که این دستگاه ها اکثرا از نوع واراداتی بوده که در اختیار شما تولید کنندگان عرصه ی بازیافت قرار می گیرد شما می توانید با خواندن این مقاله با انواع گرانول ها و گرانول ساز ها آشنا شوید.

دستگاه گرانول ساز

امروزه در بازار انواع گرانول ساز موجود است اما برای اینکه شرکت شما براساس نوع و میزان مواد تولیدی بهترین انتخاب خود را داشته باشد قطعا نیاز به راهنمایی خواهد داشت بنا به این منظور در این مقاله سعی شده تا جای ممکن شما را با انواع گرانول ها، گرانول ساز ها، میزان تولید، نوع مواد تولیدی و کیفیت آن آشنا کند.

dastgah-geranol-saz
دستگاه گرانول ساز

شرکت ماشین سازی متین با سابقه درخشان خود در عرصه ی تولید انواع اکسترودر  و گرانول سازها سعی دارد تا شما را برای بهترین انتخاب خود آماده کند تا جای ممکن از هزینه های اضافی احتمالی که ممکن است در آینده برای شرکت های تولید کننده به وجود بیاید جلوگیری کند.

تا از جهتی هم به شما تولید کننده گرامی و همچنین به صنعت بازیافت کشور خدمتی کرده باشد. در ادامه به این مطالب خواهیم پرداخت.

ماشین سازی متین در مورد ساخت گرانول اعم از ساخت گرانول های واتررینگ، هوایی، آندر واتر، و رشته ای در تمام این زمینه ها فعالیت مستمر و قاطعی دارد می توان به جرات گفت که اولین سازنده دستگاه های گرانول های هوایی و دستگاه گرانول ساز در ایران بوده و هستیم و مطالبی که در ادامه گفته خواهد شد سندی بر ادعای ما خواهد بود از این رو با ما همراه باشید. 

پلاستیک چیست؟

پلاستیک ها مواد پلیمری آلی مصنوعی هستند که از موارد زیر تشکیل شده اند. پلاستیک محصولی است که برای استفاده های گوناگون بکار می رود . پلاستیک ممکن است سخت یا نرم باشد شفاف یا مات باشد. حتی ممکن است که شبیه چوب سفت یا چرم شل یا ابریشم نرم باشد. پلاستیک کاربرد های زیادی دارد می توان برای مقایسه ی کاربرد آن به این نکته توجه داشت که می توانید هم در ساخت اسباب بازی و هم دریچه های قلب بکار برود. در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰ نوع پلاستیک مختلف با کارایی های متفاوت وجود دارد.مواد خام اولیه برای تهیه پلاستیک عبارتند از: هیدروژن، کربن، نیتروژن، کلر، گوگرد آن ها همچنین با مواد اولیه از جمله نفت، زغال سنگ و گاز طبیعی نیز تشکیل می شوند.

pelastik-chist
پلاستیک چیست؟

نفت و گاز .این سوخت های فسیلی بعضا با اکسیژن و کلر برای ساخت انواع پلاستیک ترکیب می شوند. خیلی از چیزهایی که در طول زندگی روزمره خریداری می شود در پوشش ها یا به طور بهتر در بسته بندی های پلاستیکی عرضه می شوند.

انواع پلاستیک ها

بعضی از انواع پلاستیک ها قابل بازیافت هستند و برخی قابل بازیافت نیستند. در مورد قابل بازیافت ها که آن ها پس از استفاده دوباره به چرخه تولید باز می گردند و مورد استفاده ی دوباره قرار می گیرند و در مورد غیرقابل بازیافت ها نیز آن ها را در دریا ها و اقیانوس ها غرق، در زیر خاک دفن، یا آن ها را به صورت انباشته آتش زده و از بین می برند که تمامی این راهکار ها برای محیط زیست و سلامت جانداران و آبزیان خطر ناک است. مشکل مدتها قبل از رسیدن پلاستیک به اقیانوس های ما شروع می شود و راه حل ها نیز باید این مشکل را داشته باشند.

تاکنون، تلاش های بسیاری برای مقابله با آلودگی های پلاستیکی به ندرت در بهبود مدیریت پسماند یا پاکسازی متمرکز شده است. دیگران فقط روی ممنوعیت ها و کاهش پلاستیک تمرکز کرده اند. هیچ یک از اینها جداگانه کار نخواهد کرد.

تقسیم بندی پلاستیک ها بر اساس بنیان اصلی:

 • طبیعی
 • نیمه مصنوعی
 • پلاستیک های مصنوعی یا صنعتی

در مورد پلاستیک های طبیعی می توان به موادی چون رزین ها بیومین و غیره اشاره کرد در مورد پلاستیک های نیمه مصنوعی نیر به ماده ای چون گازئین که ریشه ی اصلی آن در چوب است می توان اشاره کرد که در ساخت انواع قطعات چوبی پلاستیکی مانند برخی از برس ها و دستگیره های در و کمد، دکمه های لباس، انواع چسب چوب کاربرد دارند.

اما پلاستیک های صنعتی که امروزه کاربرد فراوانی پیدا کرده اند قطعات فراوانی مثل چرخ دنده ها قطعات تلفن را شامل می شوند که ریشه اصلی آنها زغال سنگ می باشد از جمله این مواد فرم آلدئید، اوره فرم آلدئید و فلوئور کربنی میباشد.

حال به بحث اصلی خود یعنی تولید پلاستیک ها باز می گردیم، خب در ابتدا اولین قدم در ایجاد پلاستیک ها، پلیمریزاسیون مواد اولیه آن است که منجر به تولید مونومر می شود. مواد پلیمری خام معمولاً به صورت مایع تولید می شوند (مواد درزگیر، چسب و رزین) یا به صورت گلوله، گرانول، پودر یا ورق فله. به لطف خاصیت انعطاف پذیری، می توان آن ها را با استفاده از گرما، قالب یا شکل داد. تا حالت خاصی را به خود بگیرد و برای کار ما قابل استفاده باشند

از دیگر خواص پلاستیک، رسانایی الکتریکی کم، چگالی کم، شفافیت و مقاومت آن است که باعث شده است که بتوان آن را برای تولید محصولات مختلف استفاده کرد. علاوه بر این، همه کاره بودن پلاستیک منجر به استفاده از آن در طیف گسترده ای از صنایع شده است.

پلاستیک در حکم مواد خام

همانطور که قبلاً گفته شد، پلاستیک در مرحله مواد اولیه خود به اشکال مختلف موجود است و برخی از آنها گرانول و گلوله های پلاستیکی هستند. بنابراین، آنها مواد اولیه صنعتی برای صنعت پلاستیک هستند.

خواص گرانول و گلوله که هر دو جدا می شوند در زیر شرح داده شده است:

خواص گرانول پلاستیک

گرانول ها ذرات ریزی هستند که اندازه آن ها کوچک است. برخی از خواص گرانول ساز و گرانول های پلاستیکی عبارتند از:

 • ۱. نحوه شکل گیری:

گرانول های پلاستیکی از ذراتی تشکیل شده اند که در نتیجه ی بزرگ شدن تدریجی ذرات اولیه ایجاد می شوند که هویت اصلی آنها را تغییر می دهد و می توان گفت که استفاده دیگری از آن ها می کنند. که در صنعت بازیافت پلاستیک کاربرد های فراوانی دارند.

 • ۲. موارد استفاده:

گرانول های پلاستیکی در پردازش پلاستیک های بازیافتی استفاده می شوند. به همین خاطر گرانول را کی از اصلی ترین رکن های بازیافت بشمار می آورند. با این حال، برخی از ماشین آلات پردازش قالب تزریق وجود دارد که می تواند گرانول و گلوله را پشتیبانی کند.

گرانول چیست؟

گرانول در واقع می توان گفت که اسم پلیمر خاصی نیست. به نوعی از شکل پلیمر بدست آمده در صنعت پتروشیمی که به صورت دانه ای بوده و برای مصارف و کاربردها باید ذوب و مجددا شکل دهی شوند گرانول می گویند.

به اینصورت که وقتی پلیمری تولید می شود در دستگاه اکسترودر ذوب شده و در سر دستگاه اکسترودر یک کاتر یا تیغه ای فولادی یا هر چیزی شبیه آن پلیمر خروجی دستگاه را مرتباً قطع می کند و گرانول تولید می شود.

geranol-chist
گرانول چیست؟

همه مواد پلیمری بنا به نوع کارکرد و کاربرد خود و میزان ویسکوزیته و عوامل دیگر مثل نوع پلیمریزاسیون و غیره می توانند که تبدیل به گرانول شوند. ولی اگر شرایط پلیمریزاسیون و عوامل دیگر پیچیده باشد پلیمر بصورت پودر یا محلول یا به صورت های دیگر تولید می شود و قابل استفاده قرار می گیرد.

هدف اصلی در تولید یک پلیمر به دست آوردن یک ماده خاص با خواص مطلوب است و در ضمن به دست آوردن این خواص و کنترل آن در حین فرآیند پلیمر شدن بستگی به عوامل زیادی از جمله دما، فشار، کاتالیزور و غیره دارد. اما این نکته نیز حائز اهمیت است که پلیمری که بار اول ذوب و شکل دهی شده و به محصول قابل مصرفی تبدیل شده است مطمئناً خواص بهتری نسبت به پلیمرهای بازیافتی چند بار ذوب شده دارد.

و بر این اساس می توان گفت که در ساخت پلاستیک های نازک تر عموما از پلیمر های چند بار ذوب شده استفاده می شود. البته بعضی از پلیمرها وجو د دارند که حتی پس از چند بار ذوب و شکل دهی باز خواص خود رو حفظ می کنند. ولی بعضی از آنها مثل PVC پلی وینیل کلراید که مصرف زیادی در ساختمان سازی، در پروفیل در و پنجره، سفره و انواع ورق ها، کابل ها، لوازم خانگی و غیره دارند پس از بازیافت خواص خود را از دست می دهند و نتیجه ی قابل قبولی را از آن ها نمی توان انتظار داشت.

خواص گرانول

به طور کلی با استفاده از گرانولی که تولید می شود، اقدام به تولید کف پوش دانه لاستیکی می کنند. امروزه با گسترش علم و فناوری های نوین یکی از رو به گسترش ترین و مهمترین بخش های صنعت پلاستیک که به محیط زیست و طبیعت کمک می کند، بخش بازیافت ضایعات پلاستیک به گرانول های قابل استفاده مجدد برای سایر تولید کنندگان می باشد.

موارد مصرف گرانول

از محصولات تولیدی دستگاه گرانول ساز می توان به پودر لاستیک و گرانول لاستیک استاندارد، ماده اولیه صنایع بسیاری مانند تولید انواع کف پوش ها، انواع تقویت کننده ها و جایگزین در رنگ ها (به خصوص در مواردی که از گرانول های رنگی از آن ها می توان استفاده کرد)، آسفالت جاده ها و خیابان ها، بتن، همچنین به عنوان سوخت اصلی کوره، ماده اولیه لاستیک سازی و غیره است.

mavared-masraf-geranol
موارد مصرف گرانول

مصرف کنندگان گرانول معمولا ترجیح می‌دهند موادی که خریداری می کنند مثل مواد اولیه نو به صورت گرانول یا همان ساچمه های کوچک پلاستیکی باشد که این کار به وسیله خطی به اسم خط تولید گرانول یا همان گرانول ساز ها انجام می‌شود.
معمولا دستگاه گرانول ساز به این دو روش برای ساخت گرانول عمل می کنند.

 • ۱.خطوط تولید گرانول رشته ای

تولید گرانول رشته ای که بنا بر تکنولوژی آن ساخت ماشین آلات آن ساده تر بوده و یکی از قدیمی ترین روش های تولید گرانول است. به این صورت عمل می کند که در آن پلاستیک پس از خرد شدن و ذوب شدن در دستگاه اکسترودر و عبور از صافی های فلزی زد زنگ به شکل رشته هایی از پلاستیک مذاب در می آید که پس از عبور از یک استخر آب به داخل یک دستگاه آسیاب کوچک هدایت شده و پس از تکه تکه شدن خشک می‌ شوند.

این روش ساده است اما گرانول‌های تولید شده در این روش شباهتی به گرانول ‌های مواد اولیه نو ندارند و معمولا دارای گوشه های تیز و خرده های پلاستیک هستند. البته بیشتر تولید کنندگان هنوز از این روش برای تولید گرانول های خود استفاده می کنند و با این وجود هنوز دارای مشتری های خود است،خود خط نیز معمولا ثبات چندانی نداشته و رشته ها مدام قطع می‌شود که نیاز به اپراتوری تمام وقت دارد.

 • ۲. خط تولید گرانول خشک

در این روش پلاستیک ‌های خرد شده پس از ذوب شدن در اکسترودر و عبور از صافی از سوراخ ‌های ریزی خارج می شود که این سوراخ ها به عنوان فیلتر نیز عمل می کنند. و به همان شکل مذاب به وسیله ی تیغه ای که با سرعت زیاد برش می خورد و همزمان به وسیله یک مکنده مکیده شده و با عبور از مسیرهای لوله ای سرد و خشک می شود.

گرانول های هوایی 

گرانول های هوایی برای مواد های پلی اتیلن سنگین و H مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای موادی که ترجیحا با آب مورد تماس قرار نگیرند محدوده تولید وزنی دارد معمولا برای دستگاه هایی که بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم تولید داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرند و می توان گفت یکی از مواد اصلی صنعت گرانول سازی هستند برتری این نوع روش گرانول سازی نسبت به سایر روش ها این است که مواد با آب در تماس نیست و یک مقدار از نظر کیفیت خروجی مواد نسبت به سایر روش ها بهتر است.

دستگاه گرانول ساز اکسترودر

dastgah-geranol-saz-chist
دستگاه گرانول ساز چیست؟

بیرون رانی یا خروج مواد از دستگاه های اکسترودر مرحله ی آخر بسیاری از خطوط بازیافت پلاستیک است. خارج کننده ها معمولا مواد را به صورت یک دست و یک شکل خارج می کنند. اگر خط بازیافت در مراحل تمیز کردن و خشک کردن درست عمل نکند، خارج کننده نیز درست عمل نخواهد کرد. این مساله معمولا در دیگر مراحل خط بازیافت اتفاق می افتد. که در کل محصول نهایی را از کیفیت مورد نظر ما خارج می کند.

می توان گفت که این بخش اصلی ترین مرحله است زیرا محصول نهایی را برای استفاده قرار می گیرد.

یک دستگاه اکسترودر باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟

یک وسیله تخلیه خوب با یک پمپ خلاء قوی جهت افزایش تاثیر گازگیری در اکسترودر، اگر تخلیه کننده دستگاه دو تا باشد نتیجه نیز به مراتب بهتر خواهد بودT یک تعویض کننده صفحه قوی و بزرگ برای دستگاه مهم و حیاتی می تواند باشد زیرا گاهی، اگر مواد خوب شسته نشده باشد این اتفاق خواهد افتاد پس به هر حال باید محصول گرفته شود به همین دلیل یک تعویض کننده صفحه بزرگ بسیار کمک خواهد کرد.

اکسترودر های تک پیچ یا تک ماردون مورد استفاده ترین نوع اکسترودر ها هستند. اکسترودر تک پیچ فقط دارای یک پمپ است. خارج کننده های این نوع دستگاه از لحاظ اجرا آسان‌ترند و به سختی دچار نقص می شوند و از انواع دیگر هم ارزان‌ترند به همین دلیل از محبوبیت بالایی مابین تولید کنندگان برخوردارند. در خارج کننده های تک ماردون فراوری در سطح بالایی است و هزینه نگهداری پایین است. پس یکی از مورد علاقه ترین دستگاه های موجود در بازار است.

سیستم خلاء

sistem-khala
سیستم خلاء

گازهای پر خطر و شیمیایی موجود در مواد مورد استفاده از طریق جذب در سیستم خلاء از بین می روند. که این گاز ها برای نفس کشیدن افراد در محیط کارگاه خطرناک است و ممکن است افراد را به بیماری های ریوی دچار کند که سیستم خلاء از این عمل جلوگیری به عمل می آورد.

در مورد دستگاه واترینگ که امروزه به عنوان یکی از پیشرفته ترین روش های گرانول سازی و کاتینگ مورد استفاد ه قرار می گیرد شرکت ما با استفاده از متریال استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ این کار را انجام می دهد و با توجه به سابقه کار تعمیراتی که در این مورد داشته است دستگاه هایی که توسط شرکت ما ساخته می شود از نظر استهلاک بسیار پایین و از نظر کار آمدی بسیار بالا هستند توان کار تا یک تن در ساعت را دستگاه های گرانول ساز ما دارند به همراه فیلتر هایی با ابعاد ۲۰ در ۲۰ یا ۲۰ گرد تا ۵۰ تا ۵۰ طول فیلتر های هیدرولیک است که بدون هیچگونه نشتی با توان طوری گذاری حتی تا ۵ عدد طوری ۱۰۰ و حتی ۱۰۰ دولا می تواند فیلتر گذاری شود و گرانول سازی انجام شود.

در مورد کاتر های رشته ای و گرانول سازی رشته ای شرکت ما با توجه به ساخت آسیابک های رشته ای توان گرانول سازی رشته ای همراه با ساخت فیلتر های هیدرولیک را دارا می باشد توان دستگاه های ما تا توان ۸۰۰ کیلوگرم بار رشته ای است، برای موادی که معمولا نمی توان کار واتررینگ یا هوایی را روی آن ها انجام داد مثل مواد abs، pp، پلی آمید این ها موادی هستند که در اکثر موارد به خاطر چسبندگی بسیار بالایی که دارند امکان تولید آن ها به وسیله سیستم واترینگ وجود ندارد.

شرکت باتوجه به این که ساخت تولید دستگاه های کاتر تا سایز تولید ۸۰۰ تا ۹۰۰ کیلو در ساعت را نیز دارا می باشد در این زمینه فعالیت کامل دارد.

سیستم جدیدی که به تازگی وارد کشور ما شده است سیستم آندر واتر می باشد که شرکت با توانایی ساخت سیستم آندر واتر برای کسانی که کار مستربچ انجام می دهند و بیس کاری آن ها pp و بار های چسبنده ای از این نوع موارد است که به صورت نخ تولید می شوند امکان طراحی و ساخت دستگاه های گرانول ساز آندر واتر را نیز دارا می باشد. 

فیلتراسیون گرانول 

فیلتراسیون متعارف شامل عبور جریان تصفیه از بستر محیطی است که به طور معمول از شن و ماسه یا شن و آنتراسیت ساخته شده است، جایی است که ذرات معلق یا ذراتی که در مواد وجود دارند با اتصال به محیط آن برداشته شده و به صورت فیزیکی حذف می شوند.

FILTERASION-GERANOL
فیلتراسیون گرانول

 قبل از اینکه مواد جامد از بین رفته منجر به فرسایش فیلتر شوند فیلتر به تمیز کردن نیاز دارد، می توان از این نوع فیلتر گرانول برای مدت زمان مشخصی استفاده کرد. فرآیند تمیز کردن به عنوان شستشوی معکوس شناخته می شود و شامل شستشوی آب (و احتمالاً هوا) به عقب از طریق فیلتر با سرعت بالا است. بسته به بارگذاری ذرات، فیلترهای معمولی معمولاً تقریباً هر ۰.۵ تا ۲ روز یکبار شستشو می شوند.

ذرات مورد هدف برای حذف از آب و خود محیط فیلتر هر دو نوعاً بار منفی دارند و بنابراین به طور طبیعی از یکدیگر دفع می شوند یعنی مانند قطب های منفی یک آهنربا فاصله می گیرند. پیش تصفیه فیلتر معمولاً از طریق افزودن یک ماده منعقد کننده برای دستیابی به بازده اتصال خوب ذرات و در نتیجه فیلتراسیون موثر مورد نیاز است. برای کیفیت و کاربردهای مختلف آب، فرآیند جمع شدن و پیش تصفیه انعقاد آن متفاوت خواهد بود.

ویژگی های گلوله های پلاستیکی

گلوله ها ذراتی به ابعاد بزرگ (گرانول های کوچک، قطری بین ۱ تا ۵ میلی متر دارند) هستند که می توان آن ها را با دست جدا کرد و با توجه به رنگ آمیزی آن ها می توان آن ها را براساس رنگ دسته بندی و استفاده کرد.

برخی از مشخصات گلوله های پلاستیکی عبارتند از:

 • ۱. نحوه شکل گیری:

گلوله ها از ذرات کروی تشکیل شده اند که دارای رنگ روشن، بی رنگ و یا حتی مات هستند، آن ها در طی شکل دهی دقیق و عملیات مکانیکی ایجاد می شوند که دارای پروسه ای متفاوت نسبت به گرانول ها است و به همین دلیل است که، گلوله ها در مقایسه با گرانول ها از نظر ظاهری از ظاهر بهتری برخوردار هستند.

 • ۲. مورد استفاده:

در فرآیند قالب گیری تزریقی که به شکل گیری قطعات پلاستیکی در صنعت بازیافت کمک می کند، از گلوله ها نیز استفاده می شود، گلوله های ترموپلاستیک توسط یک پیچ چرخان ذوب شده و در جهت مخزن مذاب پمپ می شوند و به این صورت به روند خود ادامه می دهند. از گلوله ها در ساخت محصولات پلاستیکی مانند ظروف غذا و بطری های نوشیدنی استفاده می شود.

ویژگی های گرانول پلاستیک چیست؟

گرانول ها از ذرات کوچکی تشکیل شده اند که کارای آنها را تغییر می دهند و در پردازش پلاستیک های بازیافتی استفاده می شوند. یا به تعریف دیگر کی نوتن گفت گرانول ‌های پلاستیک گلوله های کوچکی از پلاستیک هستند که داخل دستگاه‌های مختلف شکل دهی پلاستیک ریخته شده و به انواع مختلف قطعات تبدیل می‌ شوند.

ویژگی های گلوله های پلاستیکی چیست؟

گلوله ها ذرات بزرگی هستند که از ذرات کروی تشکیل شده و در طی فرآیند قالب گیری تزریقی، پلاستیک ایجاد می کنند.

کاربردهای پلاستیک چیست؟

از پلاستیک برای ایجاد طیف وسیعی از محصولات استفاده می شود و در بسته بندی، برنامه های الکتریکی و الکترونیکی و حمل و نقل استفاده می شود.

فرآیند تولید گرانول پلاستیک

به طور کلی، اکستروژن لوله ها، کابل ها، واشرها و پروفیل های پلاستیکی همیشه از گرانول های پلاستیکی شروع می شود. این قطعات کوچک را می توان از هر نوع ماده پلاستیکی تهیه کرد. به عنوان مثال، بعضی از دستگاه های گرانول ساز دارای ۱۲ خط تولید است که هر یک به نوع خاصی از پلاستیک اختصاص دارد و این به شما تولید کنندگان محترم کمک می کند تا کاملاً درخواست مشتریان خود را برآورده کنید، به خصوص وقتی که صحبت از انتخاب مواد مورد استفاده برای تولید کالاهای نهایی باشد.

farayand-tolid-geranol-pelastik
فرآیند تولید گرانول پلاستیک

در واقع، مشتریان می توانند روی انواع مختلفی از مواد که به آنها کمک می کند محصول عالی خود را ایجاد کنند، حساب کنند: از روکش پلاستیکی تا پی وی سی سخت، از ABS تا پلی اتیلن، از پلی پروپیلن تا پلی اورتان و لاستیک ترموپلاستیک می داند که می تواند انتخاب کند این مواد ایده آل برای هدف محصول اکسترود شده تصور شده است. به طوری که بهترین محصول شما قابل ارائه باشد.

ما در شرکت ماشین سازی متین قصد داریم تا سلسله مراتب اعتماد را بین خود و شما و شما تولید کنندگان گرامی با مصرف کننده ها و یا به طور بهتر مشتری های خود را به وجود آوریم به طوری که با دستگاه های گرانول سازی را که از شرکت ما خریداری می کنید دارای بهترین کیفیت و مناسب برای تولید محصول شما باشد و شما نیز بهترین محصول را به مشتریان خود عرضه کنید.

گرانول پلاستیک: چگونه تولید می شوند؟

در تولید گرانول دستگاه گرانول ساز به طور کلی می توانند چندین ماده پلاستیکی تولید کنند، روند تولید برای همه آن ها کاملاً مشابه تعریف شده است. دو چیزی که تغییر می کنند پودر پلاستیک و مواد افزودنی هستند که برای ایجاد گرانول استفاده می شود. البته این مواد بنا بر درخواست مشتری و نوع محصول تولیدی می تواند متفاوت باشد که اصولا توسط تولید کننده انتخاب، مخلوط و استفاده می شوند.

پس از ایجاد مخلوط، ماده را گرم کرده و بلافاصله آن را خنک می کنیم. مرحله بعدی شامل خروج مواد است که سپس به قطعات ریز بریده می شود. گرانول های پلاستیکی آماده استفاده هستند.

اکسترودر گرانول ساز مواد PE ، اکسترودر گرانول ساز مواد PP

وقتی صحبت از تأمین معاملات پلاستیک، پلاستیک های بازیافتی و پلیمرها می شود، ما به یاد پلیمرهای SEBS و بطری های بازیافتی PET است. ماده ای ساخته شده از گرانول های پلاستیکی حداقل حاوی یک محصول ترموپلاستیک است و به شکل دانه های ریز است. گرانول ها ذوب، اکسترود یا قالب می شوند تا مواد در PE، PP، PS و غیره ساخته شوند.

در پردازش یک ماده پلاستیکی غالباً از گرانول پلاستیک استفاده می شود که این عمل شامل چندین مرحله است که در زیر شرح داده شده است.

 • تولید گندله:

سنتز رزین، اغلب توسط پلیمریزاسیون، سپس فرمولاسیون که فرآیند افزودن موادی مانند مواد پرکننده، نرم کننده ها و مواد افزودنی به نسبت تعریف شده است گفته می شود فرمولاسیون برای ساخت مواد مختلف بنا بر نوع آن ها قابل توسط تولید کننده و یا اپراتور دستگاه قابل تغیر است. شکل دهی فرمولاسیون (به عنوان مثال به صورت رشته هایی در خروجی میکسر) با اکستروژن از طریق یک سوراخ دایره ای، سپس برش دانه های خنک شده و خشک شدن برای تولید گرانول هایی با اندازه قطر ۱ تا ۵ میلی متر صورت می گیرد.

 • استفاده از گلوله توسط ترانسفورماتور:

گرانول ها را می توان به صورت فله در کیسه های پلاستیکی ۲۵ کیلوگرمی، کیسه های بزرگ یا اکتابین بسته بندی کرد و روی پالت قرار داد. برای مقادیر زیاد، ماشین ها به طور خودکار از یک سیلو تغذیه می شوند.

برای جلوگیری از نقص مربوط به رطوبت در قطعات پلاستیکی، گرانول های رطوبت [PA، ABS، PBT، PMMA، و غیره] قبل از شکل دهی مورد پیش تولید قرار می گیرند تا هم از اشتباهات احتمالی پیش گیری شود و هم محصول نهایی از کیفیت بالایی برخوردار شود.

ماشین آلات گرانول پلاستیک

در تعریف ماشین آلات گرانول می توان گفت که دستگاه گرانول ساز اکسترودرهایی هستند که برای بازیافت و بازیافت مواد زائد پلاستیک برای تولید مواد اولیه استفاده می شوند. ماشین سازی متین اکسترودرهای گرانول تولید می کند که برای بازیافت پلی اتیلن، پلی پروپیلن و انواع دیگر پلیمرها استفاده می شود.

پلاستیک دست دوم یا استفاده شده قابل بازیافت ابتدا در دستگاه جمع کننده یا خرد کننده برای کاهش اندازه و یکنواختی مواد که در خط تولید وجود دارد، پردازش می شود. پس از پردازش پلیمر، محصول برای تولید ماده اولیه گرانول در گرانولاتور تغذیه می شود. ما هر دستگاه گرانولی را که تولید می کنیم سعی داریم تا نیازهای دقیق مشتریان مان را برآورده کنیم تا اعتماد شان را جلب کنیم.

ما برای انواع پلاستیک های PE ، PP ، LDPE، HDPE، PVC ، ABS، PET، PS ، PC ، EPS طرح های مخصوص پیچ و بشکه داریم. به لطف بخاری های مخصوص سرامیکی، گرما در دستگاه باقی می ماند و زمان گرم شدن اولیه کاهش می یابد و به طور مداوم از صرفه جویی در انرژی اطمینان حاصل می شود. با سیستم کنترل PLC می توانید تمام مناطق گرمایی، برش ها، ظرفیت ساعتی را کنترل کنید. PLC از خطاهای ناشی از کار اپراتور با دستگاه ها جلوگیری می کند.

اکسترودرهای گرانول دارای اندازه های مختلف صفحه تعویض هستند. واحد هیدرولیک نیتروژن در کمتر از ۱ ثانیه صفحه فیلتر را تغییر می دهد. در قالب یک سنسور فشار وجود دارد. وقتی فیلتر پر شد، سنسور فشار را اندازه گیری می کند و آن را به طور خودکار تغییر می دهد.

گرانول پلی پروپیلن pp 

garnol-polipropilen
گرانول پلی پروپیلن

گرانول پلی پروپیلن pp نوعی پلیمر است که به صورت دانه دانه موجود است که مانند بیشتر گرانول ها برای به کار بردنش در صنایع لازم است ابتدا ذوب شده سپس شکل دهی شود و مورد استفاده قرار بگیرد. گرانول پلی پروپیلن pp از نظر ساختاری به سه دسته ایزوتاکتیک، سند یو تاکتیک و اتاتا کتیک طبقه بندی می شود. که تفاوت آن ها فقط از لحاظ ترکیب شیمیایی این نوع گرانول ها است به صورتی که در ساختار ایزوتاکتیک متیل در یک زنجیره اصلی در یک طرف از صفحه عبوری قرار گرفته، متیل ها در سندتاکتیک به صورت یک در میان و در دو طرف از صفحه عبوری قرار گرفته و در اتاتاکتیک هم هیچ نظم مشخصی وجود ندارد.

گرانول پلی اتیلن pe

گرانول پلی اتیلن pe نوعی ساختار بوده که در پلیمر ها وجود دارد و می توان گفت پلی اتیلن از انواع پلیمر های گرما نرم است به صورتی که این ماده هنگام رسیدن به نقطه ذوب به حالت مایع رسیده و با رسیدن به نقطه انجماد به حالت جامد در می آید یکی از ویژگی های اصلی این ماده است. لازم است بدانید ساختاراین نوع  گرانول به گونه ایست که در تولید بسیاری از مواد پلاستیکی کاربرد دارد.

گرانول پلی اتیلن سبک

در هنگام طبقه بندی پلی اتیلن ها معمولاً بر اساس دانسیته ی آن ها عمل کرده که این امر در اندازه زنجیر پلیمر و همچنین تعداد و نوع شاخه های آن دلالت دارد،و این  لازم است بدانیم که از جمله انواع گرانول، پلی اتیلن سنگین بوده است که این نوع پلی اتلین دارای زنجیر پلیمری بدون شاخه می باشد.

پلی اتیلن سنگین 

دیگر نوع این ماده پلی اتیلین سنگین است که دارای زنجیره شاخه دار است که این امر موجب شده زنجیره ها نتوانند با یکدیگر پیوند درستی برقرار کرده و در نتیجه نیروی بین مولکولی و استحکام کششی کمتری دارد و به راحتی قابل تجریه و استفاده است.

 از ویژگی های بارز آن می توان به انعطاف پذیری و امکان تجزیه آن اشاره نمود. که می توان گفت از جمله مهم ترین خصوصیات این نوع پلیمر به شمار می رود. نکته جالب توجه این است که معمولاً این نوع پلی اتیلن به روش پلیمریزاسیون رادیکالی تولید می شود.

گرانول پلی اتیلن خطی

دیگر نوع پلی اتیلن ، پلی اتیلن خطی بوده که دارای دانسیته پایین می باشد. این نوع پلی اتلین شاخه های کوتاهی داشته که معمولاً  در  کارکرد های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین جهت تولید اتصالات لوله کشی و لوله های پلاستیکی استفاده می شود.

گرانول پلی کربنات pc

پلی کربنات pc گزینه مناسبی است که به جای شیشه استفاده بشود، این ماده شفاف در بخش های مختلف برای کار های ساختمانی  مورد استفاده قرار می گیرد. در تعریف گرانول پلی کربنات pc  می توان گفت که به ورقه هایی گفته می شود که مقاومت بالایی در برابر گرما دارند. نوعی ترموپلاستیک های مهندسی مقام که در کنار هر نوع از مصالح ساختمانی به کار می رود و در سایر صنایع کاربردهای گسترده ای دارد. از بهترین نوع گرانول ها در مصارف ساختمانی است به خاطر نوع شیشه ای و بی رنگ بودن آن.

قطعات اصلی فنی دستگاه گرانول ساز

 • گیربکس
 • موتور اصلی و موتور کمکی
 • پیچ اصلی و پیچ کمکی
 • فیلتر
 • تیغه برش مواد
 • کنترل دما

واحد فیلتر

پلاستیک مذاب از واحد فیلتر عبور می کند و مواد خارجی از پلاستیک خارج می شوند. واحدهای فیلتر به صورت صفحات دو طرفه تولید می شوند و یک پیستون هیدرولیکی بدون قطع جریان، جریان صفحات فیلتر را به سرعت تغییر می دهد. بسته به ظرفیت اکسترودر و انتخاب مشتری، واحدهای فیلتر را در قطرهای مختلف که توضبح داده شده است تولید می شود.

اتمام کار گرانول

مواد خروجی اکسترودر گرانول می تواند به صورت گرانول تبدیل شود چه از طریق واحد برش صورت یا از طریق سیستم گلوله ساز رشته ای. در واحد برش صورت، پلاستیک مذاب وقتی از قالب خارج می شود، بلافاصله بریده می شود. گرانول های برش خورده بسته به ظرفیت اکسترودر توسط هوا یا آب خنک می شوند. در سیستم رشته ای، مواد پلاستیکی از قالب به صورت رشته خارج می شوند. مواد پلاستیکی با عبور از یک استخر آب خنک، توسط واحد برش جلویی برش داده و به گرانول تبدیل می شوند.

واحد خنک کننده

در واحد برش قالب، مواد پلاستیکی در حالت مذاب بریده می شوند و برای خنک شدن در آب ریخته می شوند. در واحد خنک کننده، گردش آب با حلقه بسته مواد را به جدا کننده منتقل می کند. پس از خنک شدن پلاستیک، یک سانتریفیوژ با سرعت بالا گرانول های پلاستیکی را از آب جدا می کند. از آنجا که این دستگاه با آب کار می کند، از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. که به مرور زمان دچاز زنگ زدگی نشوند و طول عمر بیشتری را داشته باشند.

vahed-khonak-konande-granule
واحد خنک کننده گرانول

بخشی از فعالیت شرکت مربوط به ساخت فیلتر های هیدرولیکی یا استنسجر ها است که شرکت با سابقه ی بالای حدود ۲۵ سال ساخت فیلتر های استنسنجر این تکنولوژی را دارا می باشد و این ادعا را می تواند کند که به هیچ عنوان استنسنجر های تولید شرکت ما هیچگونه نشتی ندارند، امکان طوری خوری بسیار بالایی هستند، سادگی و امکان تعمیرات بسیار بالایی دارند، ضمانت های یک ساله برای تمام استنسنجر های ما هنگام فروش به شما مشتریان عزیز داده می شود نصب رایگان در محل و آموزش و خدمات پس از فروش گسترده برای تمام فیلتر های هیدرولیکی ما مشتریان بسیار زیادی را برای ما به ارمغان آورده است.

راه های ارتباطی در قسمت تماس با ما در بالای وب سایت قرار داده شده است. مشتریان محترم با مراجعه به قسمت تماس با ما به راه های ارتباطی با شرکت ماشین سازی متین هنر ساز دست پیدا خواهند نمود.

دریافت مشاوره

یافتن بهترین راه حل برای کسب و کار شما

ماشین سازی متین هنر ساز در تلاش است با ارائه مشاوره و خدمات بهینه در زمینه گسترش صنایع، کمک اندکی به صنعتگران و تولید کنندگان کشور نماید. شما می توانید با برقراری ارتباط با یکی از راه ها، از مشاوره بهره مند شوید تا انتخابی مطمئن تر، آگاهانه تر و بدون پیش آمدن هیچ مشکلی در آینده داشته باشید. 

پل ها ارتباطی

تماس با ما

سیستم پشتیبانی مجازی روزانه بررسی و رسیدگی می گردد. برای ارتباط به صورت ایمیل نیز حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخگو شما هستیم.

شماره تماس:

۰۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸

ارسال ایمیل:

info@matinmachinery.com

آدرس:

جاده قدیم قم، قاسم آباد، جنب پارک سلامت، پلاک ۵، کاخانه ماشین سازی متین هنر ساز


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

صناع الحبیبات

تعد آلات التحبیب أحد احتیاجات صناعه إعاده تدویر المواد باهظه الثمن. لتحضیر وإنتاج الحبیبات المستخدمه فی صناعه إعاده تدویر المواد ، وبالتالی من المهم أن تکون هذه الأجهزه فی الغالب من نوع الواردات التی یتم توفیرها لک الشرکات المصنعه فی مجال إعاده التدویر ، یمکنک قراءه فی هذه المقاله ، تعرف على أنواع الحبیبات وصانعی الحبیبات.

هناک أنواع مختلفه من الحبیبات فی السوق الیوم ، ولکن لکی تحصل شرکتک على الخیار الأفضل بناءً على نوع وکمیه مواد الإنتاج ، فإنها بالتأکید بحاجه إلى إرشادات.لذلک ، فی هذه المقاله ، حاولنا تزویدک بأنواع مختلفه من الحبیبات. التعرف على المحببات ومعدل الإنتاج ونوع مواد الإنتاج وجودتها.

dastgah-geranol-saz
دستگاه گرانول ساز

تحاول شرکه Matin Machine Manufacturing Company بتاریخها اللامع فی مجال إنتاج أنواع مختلفه من آلات البثق وصانعی الحبیبات إعدادک لأفضل خیار لها لتجنب التکالیف الإضافیه المحتمله التی قد تنشأ فی المستقبل لشرکات التصنیع. یحول دون.

بطریقه ما ، فقد خدمتک ، أیها المنتج العزیز ، وکذلک صناعه إعاده التدویر فی البلاد. سنتعامل مع هذه القضایا فی ما یلی.

تنشط شرکه Matin Machinery بشکل مستمر وحاسم فی إنتاج الحبیبات ، بما فی ذلک الحبیبات المائیه والجویه وتحت الماء والحقول فی جمیع هذه المجالات. ویمکن القول بثقه أنها أول مصنع للحبیبات الهوائیه فی إیران و نحن وما سیقال أدناه سیکون دلیلًا على مطالبتنا ، لذا ترقبوا. 

ما هو البلاستیک؟

البلاستیک عباره عن مواد بولیمریه عضویه ترکیبیه تتکون مما یلی: البلاستیک منتج یستخدم فی استخدامات مختلفه.  قد یکون البلاستیک صلبًا أو ناعمًا أو شفافًا أو غیر شفاف. حتى أنه قد یبدو مثل الخشب الصلب أو الجلد السائب أو الحریر الناعم ، وللبلاستیک استخدامات عدیده ، وللمقارنه بین استخدامه ، یمکن ملاحظه أنه یمکن استخدامه فی صناعه الألعاب وصمامات القلب. یوجد الآن أکثر من ۱۰۰۰۰ نوع مختلف من البلاستیک بوظائف مختلفه ، والمواد الخام للبلاستیک هی: الهیدروجین ، والکربون ، والنیتروجین ، والکلور ، والکبریت ، وتتکون أیضًا من المواد الخام مثل النفط والفحم والغاز الطبیعی. أن تکون.

pelastik-chist
پلاستیک چیست؟

النفط والغاز: یتم أحیانًا دمج أنواع الوقود الأحفوری هذه مع الأکسجین والکلور لصنع البلاستیک ، ویتم توفیر العدید من الأشیاء التی یتم شراؤها فی الحیاه الیومیه فی الطلاء أو ، والأفضل من ذلک ، فی عبوات بلاستیکیه.

أنواع البلاستیک

بعض المواد البلاستیکیه قابله لإعاده التدویر وبعضها غیر قابل لإعاده التدویر. فی حاله المواد القابله لإعاده التدویر ، والتی یتم إرجاعها إلى دوره الإنتاج بعد إعاده استخدامها وإعاده استخدامها ، وفی حاله المواد غیر القابله لإعاده التدویر ، فإنها تغرق فی البحار والمحیطات ، أو تُدفن تحت الأرض ، أو یتم إحراقها وتدمیرها ، وکلها تشکل خطرا على البیئه وصحه الکائنات الحیه والحیوانات المائیه. تبدأ المشکله قبل وقت طویل من وصول البلاستیک إلى محیطاتنا ، ویجب أن تکون الحلول لها هذه المشکله.

حتى الآن ، نادرًا ما رکزت العدید من الجهود لمکافحه التلوث البلاستیکی على تحسین إداره النفایات أو التنظیف. رکز آخرون فقط على الحظر والتخفیضات البلاستیکیه. لن یعمل أی من هؤلاء بشکل منفصل.

تصنیف البلاستیک على أساس الأساس:

 • عادی
 • شبه اصطناعی
 • اللدائن الاصطناعیه أو الصناعیه

فی حاله اللدائن الطبیعیه ، یمکننا الرجوع إلى مواد مثل المواد الحیویه والراتنجات وما إلى ذلک. یتم استخدام الفرش ومقابض الأبواب والخزائن وأزرار الملابس وأنواع مختلفه من غراء الخشب.

لکن اللدائن الصناعیه ، التی تستخدم على نطاق واسع الیوم ، تشمل العدید من الأجزاء مثل التروس وأجزاء الهاتف التی یکون جذرها الرئیسی هو الفحم ، بما فی ذلک الفورمالدیهاید والیوریا فورمالدهاید وفلورید الکربون.

نعود الآن إلى مناقشتنا الرئیسیه ، إنتاج البلاستیک ، حسنًا ، أولاً وقبل کل شیء ، الخطوه الأولى فی صناعه البلاستیک هی بلمره موادها الخام ، مما یؤدی إلى إنتاج المونومرات. عاده ما یتم إنتاج المواد البولیمریه الخام فی صوره سائله (مواد مانعه للتسرب ، مواد لاصقه وراتنجات) أو فی شکل کریات أو حبیبات أو مسحوق أو صفائح سائبه. بفضل مرونتها ، یمکن تشکیلها أو تشکیلها باستخدام الحراره. لتتخذ وضعًا خاصًا وتکون قابله للاستخدام فی عملنا

من الخصائص الأخرى للبلاستیک الموصلیه الکهربائیه المنخفضه ، الکثافه المنخفضه ، الشفافیه والقوه ، مما یجعله مناسبًا لإنتاج العدید من المنتجات.بالإضافه إلى ذلک ، فإن تنوع البلاستیک یؤدی إلى استخدامه فی مجموعه واسعه من کانت الصناعات.

البلاستیک کماده خام

کما ذکرنا سابقًا ، تأتی المواد البلاستیکیه بأشکال عدیده فی مرحله المواد الخام ، بعضها عباره عن حبیبات وکریات بلاستیکیه ، لذا فهی مواد خام صناعیه لصناعه البلاستیک.

فیما یلی وصف لخصائص الحبیبات والکریات المنفصله:

خصائص الحبیبات البلاستیکیه

الحبیبات عباره عن جزیئات صغیره صغیره الحجم. بعض خصائص الحبیبات البلاستیکیه هی:

 • ۱. کیف تتشکل:

تتکون الحبیبات البلاستیکیه من جزیئات تتشکل نتیجه للتضخم التدریجی للجسیمات الأولیه التی تغیر هویتها الأصلیه ویمکن القول بأنها تستخدم بطرق أخرى. والتی لها تطبیقات عدیده فی صناعه إعاده تدویر البلاستیک.

 • ۲. الاستخدامات:

تستخدم الحبیبات البلاستیکیه فی معالجه البلاستیک المعاد تدویره. هذا هو السبب فی أن الحبیبات تعتبر الدعامه الأساسیه لإعاده التدویر ، ومع ذلک ، هناک بعض آلات معالجه قوالب الحقن التی یمکن أن تدعم الحبیبات والکریات.

ما هی الحبیبات؟

الحبیبات هی فی الواقع بولیمر خاص. یسمى نوع البولیمر الذی یتم الحصول علیه فی صناعه البتروکیماویات والذی یکون حبیبیًا ویجب صهره وإعاده تشکیله للاستخدام الحبیبات.

بهذه الطریقه ، عندما یتم إنتاج بولیمر ، یتم صهره فی آله الطارد وفی الجزء العلوی من آله البثق ، قاطع أو شفره فولاذیه أو شیء من هذا القبیل یقطع البولیمر بشکل منتظم إخراج الآله ویتم إنتاج الحبیبات.

geranol-chist
گرانول چیست؟

یمکن تحبیب جمیع المواد البولیمریه وفقًا لوظیفتها وتطبیقها وکمیه اللزوجه وعوامل أخرى مثل نوع البلمره ، إلخ. ومع ذلک ، إذا کانت ظروف البلمره والعوامل الأخرى معقده ، یتم إنتاج البولیمر کمسحوق أو محلول أو فی أشکال أخرى ویمکن استخدامه.

الهدف الرئیسی فی إنتاج البولیمر هو الحصول على ماده معینه بالخصائص المرغوبه ، وأثناء الحصول على هذه الخصائص والتحکم فیها أثناء عملیه البلمره یعتمد على العدید من العوامل مثل درجه الحراره والضغط والمحفز وما إلى ذلک. ولکن من المهم أیضًا ملاحظه أن البولیمر الذی یتم صهره أولاً وتشکیله فی منتج استهلاکی له بالتأکید خصائص أفضل من البولیمرات المعاد تدویرها التی تم صهرها عده مرات.

بناءً على ذلک ، یمکن القول أنه فی صناعه البلاستیک الرقیق ، یتم استخدام البولیمرات المتعدده المنصهره بشکل عام. بالطبع ، هناک بعض البولیمرات التی تحتفظ بخصائصها حتى بعد عده مرات من الذوبان وإعاده التشکیل. لکن بعضها ، مثل بولی فینیل کلورید PVC ، الذی یستخدم على نطاق واسع فی البناء ، وملامح الأبواب والنوافذ ، ومفارش المائده وجمیع أنواع الألواح ، والکابلات ، والأجهزه المنزلیه ، وما إلى ذلک ، تفقد خصائصها بعد إعاده التدویر ویمکن أن تکون النتیجه لا یمکن توقع القبول منهم.

خصائص الحبیبات

بشکل عام ، یستخدمون حبیبات المطاط لإنتاج الأرضیات المطاطیه. الیوم ، مع تطور العلم والتقنیات الجدیده ، فإن أحد أکثر القطاعات انتشارًا وأهمیه فی صناعه البلاستیک التی تساعد البیئه والطبیعه ، هو إعاده تدویر النفایات البلاستیکیه إلى حبیبات یمکن إعاده استخدامها لمصنعین آخرین.

یستخدم الحبیبات

یمکن تحویل المنتجات الحبیبیه إلى مسحوق مطاط وحبیبات مطاطیه قیاسیه ، وهی الماده الخام للعدید من الصناعات مثل إنتاج أنواع مختلفه من الأرضیات والتعزیزات والبدائل فی الدهانات (خاصه فی حالات استخدام الحبیبات الملونه. یمکن استخدامها) والطرق والشوارع الإسفلتیه والخرسانه وکذلک الوقود الرئیسی للفرن والمواد الخام للمطاط وما إلى ذلک.

mavared-masraf-geranol
موارد مصرف گرانول

یفضل مستهلکو الحبیبات عادهً أن تکون المواد التی یشترونها مثل المواد الخام الجدیده فی شکل حبیبات أو کرات بلاستیکیه صغیره ، ویتم ذلک بواسطه خط یسمى خط إنتاج الحبیبات أو صانعی الحبیبات.
عاده ما یستخدم صانعو الحبیبات هاتین الطریقتین لصنع الحبیبات.

 • ۱. خطوط إنتاج حبیبات الشعیره

إنتاج الحبیبات الخیطیه ، والتی وفقًا لتقنیتها ، یسهل بناء الآلات وهی واحده من أقدم طرق إنتاج الحبیبات. إنه یعمل بطریقه تجعل البلاستیک ، بعد أن یتم تکسیره وصهره فی جهاز الطارد وعبوره عبر المرشحات المعدنیه ، یصدأ على شکل خیوط من البلاستیک المصهور ، والتی بعد مرورها عبر برکه من الماء فی الجهاز یتم توجیه المطحنه الصغیره وتجفیفها بعد التقطیع.

هذه الطریقه بسیطه ، لکن الحبیبات المنتجه بهذه الطریقه لا تشبه حبیبات المواد الخام الجدیده وعاده ما یکون لها زوایا حاده ورقائق بلاستیکیه. بالطبع ، لا تزال معظم الشرکات المصنعه تستخدم هذه الطریقه لإنتاج حبیباتها ، ومع ذلک لا یزال لدیها عملائها ، فالخط نفسه عاده ما یکون غیر مستقر للغایه ، ویتم قطع الأوتار باستمرار ، مما یتطلب تشغیلًا بدوام کامل.

 • ۲. خط إنتاج الحبیبات الجافه

فی هذه الطریقه ، یخرج البلاستیک المکسر ، بعد ذوبانه فی الطارد والمرور من خلال المصفاه ، من ثقوب صغیره ، والتی تعمل أیضًا کمرشح. وبنفس الطریقه ، یتم امتصاص الذوبان بواسطه شفره یتم قطعها بسرعه عالیه وفی نفس الوقت تمتص بواسطه مصاصه ویتم تبریدها وتجفیفها بالمرور عبر مسارات أنبوبیه.

الحبیبات الهوائیه 

تستخدم حبیبات الهواء فی مواد البولی إیثیلین الثقیل و H2 وغالبًا ما تستخدم للمواد التی یفضل ألا تتلامس مع الماء ، وعاده ما تستخدم للأجهزه التی تنتج ما بین ۱۰۰ و ۲۰۰ کجم. ویمکن القول أنها من المواد الرئیسیه فی صناعه التحبیب ، وتتمثل میزه هذا النوع من طریقه التحبیب على الطرق الأخرى فی أن الماده لا تلامس الماء وأن کمیه معینه من حیث جوده المواد الناتجه أفضل من الطرق الأخرى.

الطارد المحبب

dastgah-geranol-saz-chist
دستگاه گرانول ساز چیست؟

یعتبر بثق المواد من أجهزه البثق الخطوه الأخیره فی العدید من خطوط إعاده تدویر البلاستیک. عاده ما تزیل أدوات الاستخراج الماده بید واحده وشکل واحد. إذا لم یعمل خط إعاده التدویر بشکل صحیح أثناء عملیه التنظیف والتجفیف ، فلن یعمل المستخرج بشکل صحیح أیضًا. یحدث هذا عاده فی مراحل أخرى من خط إعاده التدویر. وهو ما یأخذ المنتج النهائی من الجوده التی نریدها.

یمکن القول أن هذا الجزء هو المرحله الرئیسیه لأنه یتم استخدام المنتج النهائی.

ما هی المیزات التی یجب أن یمتلکها الطارد؟

جهاز تفریغ جید بمضخه تفریغ قویه لزیاده تأثیر استخلاص الغاز فی الطارد ، إذا کان جهاز التفریغ اثنین ، ستکون النتیجه أفضل بکثیر.یمکن أن یکون مبدل الألواح القوی والکبیر مهمًا للجهاز لأنه فی بعض الأحیان ، إذا کانت الماده إذا لم یتم غسله جیدًا ، فسیحدث هذا ، لذلک یجب أخذ المنتج على أی حال ، لذلک سیساعد مبدل الشاشه الکبیر کثیرًا.

الطارد أحادی اللولب أو الطارد أحادی اللولب هی أکثر أنواع الطارد استخدامًا. الطارد اللولبی المفرد لدیه مضخه واحده فقط. عوادم هذا النوع من الأجهزه أسهل فی التنفیذ ، ویصعب إصلاحها ، وأرخص من الأنواع الأخرى ، لذا فهی تحظى بشعبیه کبیره بین الشرکات المصنعه. فی الشفاطات أحادیه اللولب ، تکون المعالجه مرتفعه وتکالیف الصیانه منخفضه. لذلک فهو أحد أکثر الأجهزه شیوعًا فی السوق.

نظام الشفط

sistem-khala
سیستم خلاء

یتم التخلص من الغازات الخطره والکیمیائیه فی المواد المستخدمه من خلال الامتزاز فی نظام التفریغ. تشکل هذه الغازات خطوره على الأشخاص للتنفس فی بیئه الورشه وقد تسبب أمراض الرئه التی یمنعها نظام التفریغ.

فی حاله آله الری ، التی تستخدم الیوم کواحده من أکثر طرق التحبیب والقطع تقدمًا ، تقوم شرکتنا بذلک باستخدام ۳۰۴ و ۳۱۶ ماده فولاذیه ، ووفقًا لتاریخ الإصلاحات فی هذا هناک حاله أن الأجهزه التی تصنعها شرکتنا منخفضه جدًا من حیث الاستهلاک وعالیه جدًا من حیث الکفاءه.آلاتنا الحبیبیه لدیها القدره على العمل حتى طن واحد فی الساعه ، جنبًا إلى جنب مع المرشحات بأبعاد ۲۰ × ۲۰ أو ۲۰. یصل طول المستدیر إلى ۵۰ إلى ۵۰ طولًا من المرشحات الهیدرولیکیه ، والتی یمکن ترشیحها وتحبیبها بدون أی تسرب ، مع إمکانیه وضع حتى ۵ قطع من ۱۰۰ وحتى ۱۰۰ منحنى.

فی حاله قواطع الفتیل وتحبیب الفتیل ، فإن شرکتنا لدیها القدره على تحبیب الفتیل جنبًا إلى جنب مع تصنیع المرشحات الهیدرولیکیه بسبب إنشاء مصانع الفتیل. تصل قوه أجهزتنا إلى ۸۰۰ کجم من حمل الفتیل ، من أجل المواد التی لا یمکن سقیها أو تهویتها عاده ، مثل abs ، pp ، بولی أمید ، وهی مواد لا یمکن لنظام الترطیب إنتاجها بسبب التصاقها الشدید بها.

تعمل الشرکه بشکل کامل فی هذا المجال معتبره أنها تقوم بتصنیع قواطع یصل حجم إنتاجها من ۸۰۰ إلى ۹۰۰ کجم فی الساعه.

النظام الجدید الذی دخل بلدنا مؤخرًا هو نظام تحت الماء ، والذی تمتلک الشرکه القدره على بناء نظام تحت الماء لمن یقومون بأعمال ماستر ، وعملهم الأساسی هو PP والأحمال اللاصقه من هذا النوع ، والتی تکون على شکل یمکن للخیوط المنتجه أیضًا تصمیم وتصنیع آلات تصنیع الحبیبات تحت الماء. 

الترشیح الحبیبی 

یتضمن الترشیح التقلیدی مرور تیار الترشیح عبر طبقه بیئیه مصنوعه عادهً من الرمل أو الحصى والأنثراسایت ، حیث تتم إزاله الجسیمات أو الجسیمات العالقه فی الماده عن طریق الارتباط بالبیئه وإزالتها مادیًا. یکون.

FILTERASION-GERANOL
فیلتراسیون گرانول

 یمکن استخدام هذا النوع من المرشحات الحبیبیه لفتره زمنیه معینه قبل إزاله المواد الصلبه مما یؤدی إلى تآکل المرشح. تُعرف عملیه التنظیف بالشطف العکسی وتتضمن شطف الماء (وربما الهواء) مره أخرى من خلال مرشح عالی السرعه. اعتمادًا على حمل الجسیمات ، یتم غسل المرشحات التقلیدیه عاده کل ۰.۵ إلى ۲ یوم تقریبًا.

الجسیمات المراد إزالتها من الماء ووسیط المرشح نفسه عاده ما تکون سالبه الشحنه وبالتالی یتم صدها بشکل طبیعی ، أی متباعده مثل الأقطاب السالبه للمغناطیس. عاده ما تکون المعالجه المسبقه للفلتر مطلوبه عن طریق إضافه ماده تخثر لتحقیق کفاءه جیده فی ربط الجسیمات وبالتالی ترشیح فعال. بالنسبه لجوده المیاه والتطبیقات المختلفه ، ستکون عملیه التخثر والمعالجه المسبقه مختلفه.

ملامح الرصاص البلاستیکی

الکریات عباره عن جزیئات کبیره (حبیبات صغیره بقطر من ۱ إلى ۵ مم) یمکن فصلها یدویًا ووفقًا للون یمکن تصنیفها واستخدامها على أساس اللون. کرد.

بعض مواصفات الرصاص البلاستیکی هی:

 • ۱. کیف تتشکل:

تتکون الکریات من جزیئات کرویه فاتحه اللون أو عدیمه اللون أو حتى غیر شفافه. الکریات لها مظهر أفضل من الحبیبات.

 • ۲. مستخدم:

فی عملیه القولبه بالحقن ، والتی تساعد على تشکیل الأجزاء البلاستیکیه فی صناعه إعاده التدویر ، یتم استخدام الکریات أیضًا ، ویتم إذابه کریات البلاستیک الحراری بواسطه لولب دوار ویتم ضخها فی اتجاه خزان الصهر ، وبالتالی بطریقتها الخاصه. استمر. یستخدم الرصاص فی صناعه المنتجات البلاستیکیه مثل عبوات الطعام وزجاجات المشروبات.

ما هی خصائص الحبیبات البلاستیکیه؟

تتکون الحبیبات من جزیئات صغیره تغیر من أدائها وتستخدم فی معالجه البلاستیک المعاد تدویره. بمعنى آخر ، الأکیاس البلاستیکیه عباره عن کرات صغیره من البلاستیک یتم سکبها فی آلات تشکیل البلاستیک المختلفه وتحویلها إلى أنواع مختلفه من الأجزاء.

ما هی خصائص الرصاص البلاستیکی؟

الکریات عباره عن جزیئات کبیره تتکون من جزیئات کرویه تشکل البلاستیک أثناء عملیه التشکیل بالحقن.

ما هی استخدامات البلاستیک؟

یستخدم البلاستیک فی صناعه مجموعه واسعه من المنتجات ویستخدم فی التعبئه والتغلیف والتطبیقات الکهربائیه والإلکترونیه والنقل.

عملیه إنتاج الحبیبات البلاستیکیه

بشکل عام ، دائمًا ما یبدأ قذف الأنابیب البلاستیکیه والکابلات والغسالات والمقاطع من الحبیبات البلاستیکیه. یمکن تصنیع هذه الأجزاء الصغیره من أی نوع من المواد البلاستیکیه. على سبیل المثال ، تحتوی بعض آلات الحبیبات على ۱۲ خط إنتاج ، کل منها مخصص لنوع معین من البلاستیک ، وهذا یساعدک ، الشرکات المصنعه ذات السمعه الطیبه ، على تلبیه متطلبات عملائک بشکل کامل ، خاصه عندما یتعلق الأمر اختیار المواد المستخدمه لإنتاج البضائع النهائیه.

farayand-tolid-geranol-pelastik
فرآیند تولید گرانول پلاستیک

فی الواقع ، یمکن للعملاء الاعتماد على مجموعه متنوعه من المواد لمساعدتهم على إنشاء منتجاتهم الرائعه: من البلاستیک إلى PVC الصلب ، ومن ABS إلى البولی إیثیلین ، ومن البولی بروبیلین إلى البولی یوریثین والمطاط. یعرف اللدائن الحراریه أنه بإمکانها اختیار الماده المثالیه المخصصه لغرض المنتج المبثوق. بحیث یمکن توفیر أفضل منتج لدیک.

فی شرکه Matin Machine Building Company ، نعتزم إنشاء تسلسل هرمی للثقه بیننا وبینک وبینک ، أیها المصنعون الأعزاء ، مع المستهلکین أو ، الأفضل من ذلک ، عملائنا ، بحیث یکون ذلک مع آلات التحبیب التی تقدمها الشرکه نشتری أفضل جوده ومناسبه لإنتاج منتجک وأنت أیضًا تقدم أفضل منتج لعملائک.

الحبیبات البلاستیکیه: کیف یتم إنتاجها؟

فی إنتاج الحبیبات ، یمکن لآلات تصنیع الحبیبات عمومًا أن تنتج عده أنواع من البلاستیک ، ویتم تحدید عملیه الإنتاج بنفس الطریقه تمامًا لکل منهم. هناک شیئان یتغیران هما مسحوق البلاستیک والمواد المضافه المستخدمه فی صنع الحبیبات. بالطبع ، یمکن أن تختلف هذه المواد وفقًا لطلب العمیل ونوع المنتج المنتج ، والذی یتم اختیاره وخلطه واستخدامه من قبل الشرکه المصنعه.

بعد عمل الخلیط ، سخنی الماده وقم بتبریدها على الفور. تتضمن الخطوه التالیه إزاله الماده التی یتم تقطیعها بعد ذلک إلى قطع صغیره. الحبیبات البلاستیکیه جاهزه للاستخدام.

عندما یتعلق الأمر بتورید البلاستیک والبلاستیک المعاد تدویره والبولیمرات ، فإننا نفکر فی بولیمرات SEBS وزجاجات PET المعاد تدویرها. تحتوی ماده مصنوعه من حبیبات بلاستیکیه على منتج لدن حراری واحد على الأقل وتکون فی شکل حبیبات دقیقه. یتم صهر الحبیبات أو بثقها أو تشکیلها لتصنیع المواد فی PE ، PP ، PS ، إلخ.

فی معالجه المواد البلاستیکیه ، غالبًا ما تستخدم الحبیبات البلاستیکیه ، والتی تتکون من عده خطوات موضحه أدناه.

 • إنتاج بیلیه:

تخلیق الراتینج ، غالبًا عن طریق البلمره ، ثم الصیاغه ، وهی عملیه إضافه مواد مثل الحشوات والملینات والمواد المضافه بطریقه محدده نسبیًا. هو التغییر. یتم بثق المستحضر (على سبیل المثال ، کخیوط عند خرج الخلاط) من خلال ثقب دائری ، ثم یتم تقطیع الحبوب المبرده وتجفیفها لإنتاج حبیبات بقطر ۱ إلى ۵ مم.

 • استخدام الرصاص بواسطه المحولات:

یمکن تعبئه الحبیبات بکمیات کبیره فی أکیاس بلاستیکیه سعه ۲۵ کجم أو أکیاس کبیره أو أوکتافات وتوضع على منصات نقاله. بالنسبه للکمیات الکبیره ، یتم تغذیه الآلات تلقائیًا من الصومعه.

لمنع عیوب الرطوبه فی الأجزاء البلاستیکیه ، یتم إنتاج حبیبات الرطوبه [PA ، ABS ، PBT ، PMMA ، إلخ.] مسبقًا قبل التشکیل لمنع الأخطاء المحتمله والمنتج النهائی للجوده استمتع بالارتفاع.

ماکینات حبیبات البلاستیک

فی تعریف الآلات الحبیبیه ، یمکن القول أن الآلات الحبیبیه عباره عن آلات بثق تُستخدم لإعاده تدویر وإعاده تدویر النفایات البلاستیکیه لإنتاج المواد الخام. تنتج شرکه Matin Machinery ماکینات بثق حبیبیه تُستخدم لإعاده تدویر البولی إیثیلین والبولی بروبیلین وأنواع أخرى من البولیمرات.

تتم معالجه البلاستیک المعاد تدویره أو المستخدم القابل لإعاده التدویر أولاً فی آله التقطیع أو التقطیع لتقلیل حجم وتوحید المواد على خط الإنتاج.بعد معالجه البولیمر ، یتم تغذیه المنتج فی المحبب لإنتاج الماده الخام الحبیبیه. نحاول تلبیه الاحتیاجات الدقیقه لعملائنا من أجل کسب ثقه کل جهاز حبیبی ننتجه.

لدینا تصمیمات خاصه للبراغی والبرامیل لجمیع أنواع البلاستیک PE ، PP ، LDPE ، HDPE ، PVC ، ABS ، PET ، PS ، PC ، EPS. بفضل سخانات السیرامیک الخاصه ، تبقى الحراره فی الماکینه ووقت التسخین الأولی یقلل ویضمن باستمرار توفیر الطاقه. مع نظام التحکم PLC ، یمکنک التحکم فی جمیع مناطق التدفئه ، والتقطیع ، والقدره بالساعه. یمنع PLC الأخطاء التی یسببها المشغل الذی یعمل مع الأجهزه.

تأتی آلات البثق الحبیبیه فی مجموعه متنوعه من أحجام الألواح البدیله. تقوم وحده النیتروجین الهیدرولیکیه بتغییر لوحه الفلتر فی أقل من ثانیه واحده. إنه موجود فی شکل مستشعر ضغط. عندما یکون المرشح ممتلئًا ، یقیس المستشعر الضغط ویغیره تلقائیًا.

حبیبات البولی بروبلین

garnol-polipropilen
گرانول پلی پروپیلن

حبیبات البولی بروبلین هی نوع من البولیمر المتوفر فی شکل حبیبات ، مثل معظم الحبیبات ، یحتاج أولاً إلى صهره ، ثم تشکیله واستخدامه فی الصناعه. یتم تصنیف حبیبات البولی بروبلین PP هیکلیًا إلى ثلاث فئات: متساوی التواجد ، تکتیک الرمل و atata-ketic. الاختلاف الوحید من حیث الترکیب الکیمیائی لهذا النوع من الحبیبات هو أنه فی الترکیب المتساوی للمیثیل فی سلسله رئیسیه على جانب واحد من لوحه المرور ، یکون المیثیل فی الهیکل التکتیکی کواحد فی الوسط وعلى جانبی لوحه المرور تقع ولا یوجد ترتیب محدد فی otataktik.

حبیبات البولی ایثیلین pe

حبیبات البولی إیثیلین PE هی نوع من الهیاکل الموجوده فی البولیمرات ویمکن القول أن البولی إیثیلین هو نوع من البولیمر الحراری الناعم حیث یصل إلى الحاله السائله عندما یصل إلى نقطه الانصهار ویتصلب عندما یصل إلى نقطه التجمد. یأتی أحد السمات الرئیسیه لهذه الماده. من الضروری معرفه أن هیکل هذا النوع من الحبیبات یتم استخدامه فی إنتاج العدید من المواد البلاستیکیه.

حبیبات بولی إیثیلین خفیفه الوزن

عند تصنیف البولی إیثیلین ، فإنه عاده ما یعتمد على کثافتها ، مما یشیر إلى حجم سلسله البولیمر وکذلک عدد ونوع الفروع ، ومن الضروری معرفه أنه من بین أنواع الحبیبات ، کان البولی إیثیلین الثقیل یحتوی هذا النوع من البولی إیثیلین على سلسله بولیمر غیر متفرعه.

بولی إیثیلین ثقیل 

نوع آخر من هذه المواد هو البولی إیثیلین الثقیل ، الذی یحتوی على سلسله متفرعه ، مما یجعل من المستحیل على السلاسل أن تترابط بشکل صحیح مع بعضها البعض ، ونتیجه لذلک ، لدیها قوه أقل بین الجزیئات وقوه شد ، ویمکن اختبارها واستخدامها بسهوله.

 تشمل سماته البارزه المرونه وإمکانیه تحللها. یمکن القول أنها من أهم خصائص هذا النوع من البولیمر. ومن المثیر للاهتمام أن هذا النوع من البولی إیثیلین ینتج عاده عن طریق البلمره الجذریه.

حبیبات البولی ایثیلین الخطیه

نوع آخر من البولی إیثیلین هو البولی إیثیلین الخطی ، والذی یتمیز بکثافه منخفضه. یحتوی هذا النوع من البولی إیثیلین على فروع قصیره تستخدم بشکل شائع فی تطبیقات البناء وتستخدم أیضًا فی إنتاج ترکیبات السباکه والأنابیب البلاستیکیه.

حبیبات البولی PC

یعد البولی کربونات PC خیارًا جیدًا للاستخدام بدلاً من الزجاج ، وتستخدم هذه الماده الشفافه فی أجزاء مختلفه لأعمال البناء. فی تعریف حبیبات البولی PC ، یمکن القول إنها صفائح ذات مقاومه عالیه للحراره. نوع من اللدائن الحراریه الهندسیه المستخدمه جنبًا إلى جنب مع أی نوع من مواد البناء ولها تطبیقات واسعه فی الصناعات الأخرى. یعتبر من أفضل أنواع الحبیبات فی البناء لنوع الزجاج وعدیم اللون.

الأجزاء التقنیه الرئیسیه لآلات تصنیع الحبیبات

 • ناقل الحرکه
 • المحرک الرئیسی والمحرک الإضافی
 • المسمار الرئیسی والمسمار الإضافی
 • منقی
 • شفره قطع المواد
 • التحکم فی درجه الحراره

وحده التصفیه

یمر البلاستیک المصهور عبر وحده المرشح وتخرج ماده غریبه من البلاستیک. یتم إنتاج وحدات الترشیح على شکل ألواح على الوجهین ، ویقوم المکبس الهیدرولیکی بسرعه بتغییر تدفق ألواح الترشیح دون انقطاع. اعتمادًا على قدره الطارد واختیار العمیل ، یتم إنتاج وحدات الترشیح بأقطار مختلفه کما هو موضح.

الانتهاء من عمل الحبیبات

یمکن تحویل المواد الناتجه من آله بثق الحبیبات إلى حبیبات إما من خلال وحده قطع الوجه أو من خلال نظام الرصاصه الفتیلیه. فی وحده قطع الوجه ، یتم قطع البلاستیک المصهور فور إزالته من القالب. یتم تبرید الحبیبات المقطوعه عن طریق الهواء أو الماء حسب سعه الطارد. فی نظام الفتیل ، تتم إزاله المواد البلاستیکیه من القالب على شکل خیوط. یتم تمریر الماده البلاستیکیه من خلال برکه ماء بارد ، وتقطع بواسطه وحده القطع الأمامیه وتحویلها إلى حبیبات.

وحده تبرید

فی وحده قطع القوالب ، تُقطع الماده البلاستیکیه فی حاله منصهره وتُسکب فی الماء لتبریدها. فی وحده التبرید ، ینقل دوران الماء ذو ​​الحلقه المغلقه المواد إلى الفاصل. بعد أن یبرد البلاستیک ، یقوم جهاز طرد مرکزی عالی السرعه بفصل الحبیبات البلاستیکیه عن الماء. لان هذا الجهاز یعمل بالماء فهو مصنوع من الستانلس ستیل. أنها لا تصدأ بمرور الوقت ولدیها حیاه أطول.

vahed-khonak-konande-granule
واحد خنک کننده گرانول

یرتبط جزء من نشاط الشرکه بتصنیع الفلاتر الهیدرولیکیه أو الإستنسل ، والتی تمتلک الشرکه تاریخًا لأکثر من ۲۵ عامًا فی صنع فلاتر الاستنسل لهذه التکنولوجیا ویمکن أن تدعی أنه لا یوجد بأی حال من الأحوال الإستنسل التی تنتجها شرکتنا. إنها لا تتسرب ، ولدیهم إمکانیه عالیه جدًا لتناول الطعام ، ولدیهم بساطه عالیه جدًا وإمکانیه الإصلاح ، ویتم تقدیم ضمانات لمده عام لجمیع أنواع الإستنسل لدینا لعملائنا الأعزاء فی وقت البیع. لقد جلبت لنا مرشحاتنا الهیدرولیکیه العدید من العملاء.

توجد قنوات الاتصال فی قسم اتصل بنا فی الجزء العلوی من الموقع. العملاء الأعزاء ، بالرجوع إلى قسم اتصل بنا ، ستجد طرقًا للتواصل مع شرکه Matin Honar Saz Machine-Building Company.

احصل على نصیحه

اعثر على أفضل حل لعملک

تحاول شرکه Matin Honarsaz Machine Building مساعده الحرفیین والمنتجین فی البلاد من خلال تقدیم المشوره والخدمات المثلى فی مجال تطویر الصناعه. یمکنک الاستفاده من الاستشاره من خلال الاتصال بإحدى طرق اتخاذ خیار أکثر أمانًا واستناره دون أی مشاکل فی المستقبل. 

جسور التواصل

اتصل بنا

تتم مراجعه نظام الدعم الافتراضی یومیًا. للتواصل عبر البرید الإلکترونی ، نحن مسؤولون عنک لمده تصل إلى ۱۲ ساعه.

رقم الهاتف:

۹۱۲۵۳۵۴۴۲۸ ۹۸ +

ارسل برید:

info@matinmachinery.com

عنوان:

ایران، طهران، طریق قم القدیم ، قاسم آباد ، بجوار حدیقه سلامات ، رقم ۵ ، متین هونار ساز ، مبنى الآلات


جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 2 =