فیدر اکسترودر

دستگاه فیدر اکسترودر

 

فیدر اکسترودر جهت تغذیه و خوراک دهی دقیق و یکنواخت مواد دستگاهای گوناگون از جمله اکسترودر های صنایع پلیمر و… قابل استفاده می باشد وقابل استفاده برای گستره وسیعی از مواد اولیه به اشکال مختلف گرانول ، پودر ، پرک و …. در ظرفیت های مختلف می باشد .

 

فیدر

 

یکی از مواردی که در تغذیه دستگاه های اکسترودر اثر گذار است، آهنگ خوراک دهی به دستگاه می باشد. زیرا در صورتی که خوراک بیش از حد وارد شود یا اینکه فاصله بین خوراک دهی مواد بوجود آید، روند ترکیب و پخت مواد دچار اختلال می شود. در نتیجه نمی توان مواد با کیفیت و با دانه بندی درستی را تولید نمود. از جهتی خوراک دهی به صورت دستی توسط کارگران نیز عملی با دقت پایین بوده و نمی توان انتظار دقت بالا را داشت.

اما دستگاه فیدر اکسترودر این مشکل را حل کرده و توانسته با برخورداری از منبع جانبی مواد، آهنگ تغذیه خوراک دستگاه را تنظیم و ثابت نماید. در برخی موارد که خوراک دستگاه دارای طیف اندازه های مختلف میباشد، بعضا مواد در گلوگاه تغذیه گیر کرده و مانع از عبور خوراک به دستگاه می شود. که نتیجه آن فاصله افتادن میان خوراک دهی به دستگاه و بوجود آمدن هوا در داخل سیلندر دستگاه اکسترودر می شود. فیدر دستگاه اکسترودر با فشرده سازی اندک و سرعت ثابتی که دارد، میتواند آهنگ تغذیه دستگاه اکسترودر را به خوبی حفظ کند. از جهتی دیگر نیازی به کارگران ثانویه برای خوراک دهی و برطرف نمودن اختلال دستگاه نمی باشد و فقط کافیست تا یک نفر منبع فیدر دستگاه اکسترودر را در هنگام خالی شدن، پر نماید.

دستگاه تغذیه اکسترودر در بالای گیربکس قرار می گیرد. البته برای ساخت این دستگاه و قرارگیری در موقعیت خاص دستگاه مشتری، امکان ساخت به صورت سفارشی و سازگار با دستگاه اکسترودر فراهم است.

 

فیدر اکسترودر

 

اجزای دستگاه تغذیه اکسترودر

 

این دستگاه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است.

  • قسمت موتور و گیربکس دستگاه که مستقیما به مارپیچ متصل بوده و نقش به جریان درآوردن خوراک را به دستگاه ایفا میکند.
  • قسمت منبع دستگاه فیدر که در بر گیرنده و نگهدارنده مواد می باشد. ظرفیت این قسمت با توجه به نیاز مشتری بوده و سفارشی می باشد.
  • قسمت مارپیچ و سیلندر فیدر اکسترودر که مهمترین قسمت دستگاه بوده و دارای توان عملکرد بالایی بوده که در دراز مدت به درستی کار کرده و شامل گارانتی میباشد.
  •  

اکسترودر

 

تجهیزات اکسترودر چیست؟

 

اکسترودر به زبان ساده ماشینی است که برای تکمیل فرآیند اکستروژن استفاده می شود . دستگاه با استفاده از سیستمی از بشکه ها و سیلندرها، محصول را گرم می کند و آن را از طریق قالب به شکل مورد نظر می رساند.

اکسترودر یکی از ماشین آلات پلاستیکی مهم است، بیشتر تولید و ساخت محصولات پلاستیکی را می توان با قالب گیری اکستروژن به دست آورد. موتور اکسترودر بخش مهمی از اکسترودر و محرک اصلی اکسترودر است.

شکل دادن به مخلوط به شکل دلخواه به روش های مختلف صورت می گیرد. اکسترودرها برای تولید محصولاتی مانند لوله، آج تایر و پوشش های سیم استفاده می شوند. همچنین از آنها برای تولید انواع پروفیل استفاده می شود که بعداً می توان آنها را به طول برش داد. برای ساختن ورق های پهن از تقویم های چند رول استفاده می شود که درانتقال و در قالب های تزریق ، مخلوط لاستیک از طریق کانال هایی وارد محفظه قالب به شکل مورد نیاز می شود و در آنجا تحت فشار پخت می شود. لاستیک ها از چندین جزء ساخته شده اند: سیم مهره، ترکیب دیواره جانبی، آستر داخلی، لایه های بند ناف، بسته تسمه، و آج که اینها قبل از انتقال به پرس کیورینگ در کنار هم قرار می گیرند و به عنوان یک تایر کامل مونتاژ می شوند

 

دستگاه فیدر اکسترودر

 

قیمت فیدر دستگاه اکسترودر

 

قیمت بروز شده دستگاه اکسترودر در تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۲ مبلغ ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد. این مبلغ ممکن است دچار نوسانات بازار گشته و تغییر کند. از این رو توصیه می شود که برای استعلام قیمت فیدر دستگاه اکسترودر، حتما با بخش فروش تماس حاصل شود.